İNCI AKÜ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

İNCI AKÜ MAAŞLARI

İNCI AKÜ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


İnci Holding’in temeli, Cevdet İnci'nin ilk şirketi İNCİTAŞ ile 1952 yılında atılmıştır. Cevdet İNCİ; çalışkanlığı, işe olan tutkusu ve azmi ile çıktığı yolda, o yıllarda hayal bile edilemeyen jant üretiminin temellerini 1968 yılında attı. İlk ortaklığı olan Jant Sanayi Adi Komandit Şirketi‘nde büyük presle jant göbeği üreterek işe başladı. Almanya’dan ithal ettiği jant kasnaklarına göbeklerin basılmasıyla ilk jantları üretti. 1968 yılının ortalarına doğru şirket, hem jant kasnağını, hem de jant göbeğini üretebilecek düzeye erişti.

Cevdet İNCİ’nin geliştirdiği proje ile jant kasnağı yapımında kullanılan role makinesi, kendi atölyesinde yapıldı. Cevdet İNCİ, bu dönemde karşılaştığı her türlü zorluğu aşarak, lastik ve otomotiv yedek parçaları ticareti ile başladığı çalışma yaşamını üretici kimliğiyle sürdürdü.

Üretimin sağlıklı büyümesi ile jant sektörünün ilk yapı taşlarından biri olan JANTAŞ doğdu. JANTAŞ ilk patentini 1979 yılında aldı. Ulaşılan kalite standartları ve sürekli büyüme eğilimi ile aynı yıl ihracat faaliyetlerine başlandı. JANTAŞ'ın başarılı performansı CİDAŞ'ın kuruluşuyla hız kazanmış ve JANTAŞ'ın dünyayla entegre olmasını sağlamıştır. Bu kapsamda, sektörün dünyadaki önemli temsilcilerinden biri olan Alman Lemmerz Grubu ile 1992 yılında işbirliğine gidildi. Bu uyumlu işbirliği 1993’de “joint venture” olarak LEMMERZ İNCİ JANT SANAYİ A.Ş.’nin kurulmasını sağladı.

1997 yılında, jant üretiminde dünya lideri Hayes’in Avrupa lideri Lemmerz’i almasıyla, Türkiye, dünyada kaliteli jant üretimi merkezlerinden biri haline geldi.

Jant üretiminde sağlanan başarı, grubun gelişim alanı olarak gördüğü akümülatör üretiminde de yatırım kararı almasını teşvik etti. Üretilecek aküye, ailenin çok önem verdiği bir manevi değer olan "İNCİ" adı uygun görüldü. Cevdet İnci’nin başarılı girişimcilik öyküsünü gelecek nesillere aktaracak İnci adını taşıyan bu akü, dünya standartlarında kaliteyi temsil etmek üzere üretilmeye başlandı.

1982 yılında İNCİ HOLDİNG’in kurulmasıyla, değişik sektörlerde faaliyette bulunan tüm şirketler bir çatı altında toplandı. %100 Türk sermayesiyle kurulan ve toplumdan aldığını topluma verme ilkesiyle, gerçekleştirilen İnci Holding sanayi faaliyetleri, Türk ekonomisinin gelişimine paralel, örnek bir başarı öyküsüdür. 64 yıl önce otomotiv yedek parçası üretme ve 48 yıl önce de jant üretme iddiasıyla çıkılan yolda, İNCİ HOLDİNG bugün: 2400 çalışanı, 9 şirketi, ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayi olmak üzere 5 sektörde faaliyet göstererek, son 10 yılda ülke büyümesinin üzerinde her sene ortalama %15 büyüyerek yarattığı katma değer ile ülkemize katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Bu amaçla, 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ilk fabrika, 1985 yılında Baren ile “know-how” anlaşması yapılarak günün gelişmiş teknolojileriyle donatıldı. Bir dünya markası olma vizyonuyla üretim yapan İNCİ AKÜ; 1993 yılında sektörde Avrupa’nın en büyük kurumu olan Ceac ile ortaklığa giderek globalleşme yolundaki ilk adımlarını attı. 1995 yılında ise akü üretiminde dünya lideri Exide’ın Ceac’ı satın almasıyla, İNCİ AKÜ dünya pazarlarındaki yerine kavuşmuş oldu. İleri teknoloji bilgisini bünyesine katan İnci Akü, 2005 yılından itibaren tamamen İnci Holding yatırımı olarak yoluna devam etmekte. Bugün üretiminin %60’ını 80 ülkeye ihraç eden İnci Akü, sektörün en büyük Türk sermayeli markasıdır.
Başarılı finansal ve operasyonel performansımızı sürdürürken, yeni yatırımlarımız ve büyüyen organizasyonumuzla istihdam olanaklarımızı arttırarak topluma fayda sağlamaya devam ediyoruz.
İnci Akü’de, açık pozisyonlarımıza en doğru adayın işe alınarak yerleştirilmesi için iç kaynaklar başta olmak üzere pek çok iç ve dış kaynaktan (iş arama siteleri, danışmanlık firmaları, sosyal medya, şirket içi staj programları, Meslek Edindirme Kursları, Üniversitelerin İncileri v.b) yararlanıyoruz.
İşe alım sürecimizde adaylarımızın bir yandan şirket performansına maksimum katkı sağlayacağı en doğru pozisyonda görev alırken diğer yandan da kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunabilmeleri için en doğru adayı seçmek ve yerleştirmek üzere çalışıyor, yapılandırılmış yetkinlik bazlı mülakat tekniği ile birlikte yabancı dil bilgisini ölçme araçlarından, kişilik testleri ile genel yetenek testlerinden faydalanıyoruz.
İnci GS Yuasa yaşam boyu öğrenmeye önemli bir anlam atfediyor ve insan kaynağına sürekli olarak yatırım yapıyoruz. Çalışanlarımızın bilgi ve becerilerini tanımalarına yardım ediyor, gelişim ihtiyaçlarını çalışanların yöneticileriyle birlikte gerçekleştirdikleri performans değerlendirme görüşmelerinde belirliyoruz. Gerek teknik gerekse kişisel gelişim eğitim programları ile gelişmeye açık noktalarının iyileştirilmesi için çalışanlarımızı destekliyoruz.
Gelişim planlarımızı hazırlarken, sınıf içi eğitimlerin yanı sıra, e-öğrenme portalı, 6 Sigma proje grupları, zirve, fuar, konferans katılımı, koçluk görüşmeleri, şirket bünyesinde kurulmuş kütüphane ve her ay intranet üzerinden paylaşılan kitap özetleri gibi farklı gelişim araçlarını da eğitim/gelişim sürecine entegre ediyoruz.
İnci GS Yuasa'da kariyer fırsatları organizasyonel ihtiyaçlarımız ile çalışan beklentilerinin kesiştiği noktada buluşuyor.

Çalışanlarımız  hedef ve yetkinliklerini yöneticileri ile birlikte gözden geçirme olanağı buldukları performans değerlendirmeleri sonucunda şirket ve departman hedeflerimizi göz önünde bulundurarak kişisel hedeflerini belirliyor, belirlenen bu hedefler sonrasında kariyer gelişim planlarını, yöneticileriyle koordinasyonlu olarak tanımlıyor ve yönetiyor.
İnci GS Yuasa olarak şirket hedeflerimizin gerçekleştirilmesinde iç kaynaklarımızdan yararlanmaya ve yöneticilerimizi kendi içimizden yetiştirmeye özen gösteriyoruz. Bu kapsamda, tasarımını gerçekleştirdiğimiz "Liderlik Akademisi" programımızda çalışanlarımız için çok çeşitli eğitim ve gelişim araçlarını kullanırken bir yandan çalışanlarımızın sosyal yetkinlikleri ile bireysel performanslarını diğer bir yandan ise bireysel performansın uzantısı olarak şirket performansını arttırmayı amaçlıyoruz.
Bizi biz yapan değerlerimizi belirlemek üzere katılımcı bir kültürle Şirket Kültürü Rehberi’mizi hazırladık. Şirket kültürümüzde “Pozitif Yaklaşım” en önemli değerlerimizden bir tanesi. İşimizi keyifli hale getirmek, tutkuyla çalışmak, işimize ve birbirimize bağlanmak, güçlü yönlerimizin daha fazla farkına varmak ve güçlü yönlerimize odaklanmak, işimizde yapıcı olmak ve zorluklardan güçlenerek çıkmak için pozitif yaklaşım anlayışını benimser ve uygularız.
Şirketimizde, 2009 yılından bu yana kullanılmakta olan ve kurum kültürümüzün bir parçası haline gelen öneri sistemiyle çalışanlarımızın önerileri özenle değerlendiriyor ve uygulanabilir önerileri süreçlerimizi iyileştirmek için hayata geçiriyoruz. Çalışanlarımız, aylık veya yıllık olarak yapılan aktiviteler ve projelerden, bireysel  veya takım halinde gerçekleştirdikleri faaliyetlerden öneri sistemimiz kapsamında puan kazanıyor ve kendi seçtikleri hediyeler ile ödüllendiriliyor.
Şirketimiz bünyesinde kurduğumuz "İŞ’te Eğlence Kulübü" aracılığıyla, çalışanlarımızın ortak ilgili alanlarına yönelik faaliyetler gerçekleştiriyor, kurumsal sosyal sorumluluk amaçlı organizasyonlarımızla bir yandan iş yerindeki dostlukları pekiştirirken diğer yandan çevremize değer katmayı amaçlıyoruz.
Çalışanlarımızın görev aldığı veya iş süreçlerine dahil olduğu bölümlere, şirkete ve İnci Holding’e yönelik olarak geliştirdikleri değer katan çalışmalarını çeşitli biçimlerde tanıma ve takdir sürecimize konu ediyoruz. Belli hizmet süresini  doldurmaları halinde, doğum günleri ile evlilik yıl dönümleri gibi özel günlerinde çeşitli ödüllerimizle yanlarında oluyoruz.
Üniversitelerin İncileri Kimdir?
Üniversitelerin İncileri, üniversitelerinde “İnci Akü Marka Elçisi“ olarak çalışmalarda bulunacak öğrencilerden oluşan ekiptir.
İlk ekip 22 Şubat 2010 yılında kurulmuş olup bu yıl 5. Nesil İnciler göreve devam edeceklerdir.

Üniversitelerin İncileri Görevleri Nelerdir?
Bu ekip Türkiye’nin farklı üniversitelerinde öğrenim hayatına devam eden üniversite öğrencilerinden oluşan bir takımdır.
Marka elçileri, İnci Akü ’nün üniversitelerdeki yüzüdür.

Üniversitelerin İncileri Faaliyetleri 
Üniversitenin İncileri ulaştığı hedef kitle ile marka arasında uzun vadeli, kalıcı ve değer yüklü ilişkiler kurarak marka sadakati ve marka bilinci yaratma konusunda faaliyet gösterir.
Şirketin sahip olduğu politikayı, kültürünü, iş yapma şekillerini, çalışma koşullarını ve yapısını tüketiciye yaşayarak anlatma temelinde faaliyet gösterir.
İnci Akü marka bilinirliğinin artmasına yönelik üniversitelerde çalışmalar geliştirilmesine katkı sağlar ve üniversiteler ile kurumsal nitelikte temaslarda bulunur.
İnci Akü’nün üniversitelerdeki etkinlik belirleme ve karar alma süreçlerine doğrudan katılım sağlar ve görüşlerini etkili bir biçimde aktarır.
Programın vizyonunu gerçekleştirmek üzere, üniversitelerde ekipler kurar.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme