IE ULAGAY MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

IE ULAGAY MAAŞLARI

IE ULAGAY MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


1903 yılında Türkiye'nin ilk ilaç firması olarak kurulan ve her zaman ilk günkü değerleriyle büyüyen öncü bir kurumun bugünkü sahipleriyiz.

Dünyanın köklü ilaç kurumu Menarini yönetiminde sürdürdüğümüz misyonumuzda önceliğimiz; insanı merkeze koyarak, mükemmel süreçlerle değer üretmektir. Çalışanlarımıza ve tüm paydaşlarımıza değer katan örnek bir firma olmayı hedefleriz.

Bu yaklaşımımız ile yüksek nitelikli ve güven duyulan yapımızı sürekli geliştirmeyi, çalışanlarımızın şirkete olan güvenini ve insanlar için ürettiğimiz ürün ve hizmetlerden memnuniyeti artırmayı hedefleriz.

İbrahim Etem-Menarini olarak hedeflerimize doğru ilerlerken bize yol gösteren bir vizyonumuz ve misyonumuz vardır.

Vizyonumuz: İnsan için değer.

Misyonumuz: Ülkemizin ilk ve köklü ilaç firması olarak; insana, yaşama ve geleceğe değer katmak.

İbrahim Etem - Menarini

Merkez:
Maslak Ofis Binası (MOB) Maslak Mahallesi,
Sümer Sokak, No: 4, Kat: 7-8 Sarıyer 34485 İstanbul

Üretim Tesisi:
Davutpaşa Caddesi, No: 12, Topkapı 34010 İstanbul
T: +90 212 467 11 11
F: +90 212 467 12 12
Yönetim Kurulu

M. Sonay Gurgen - Chairman1956 yılında Konya’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini 1974’te Konya Maarif Koleji’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimine İstanbul’da devam etti. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-Maliye bölümünden mezun oldu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Çalışma hayatına Selçuk Ecza Deposu İstanbul Şubesi’nde 1975 yılında başladı. 1982 yılında Selçuk Ecza Deposu’nun İstanbul Şube Müdürlüğü’ne ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne getirildi. 1993 yılından itibaren 2015 Ocak ayına kadar Selçuk ve As Ecza Depoları Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Keleşoğlu’nun 14 Ocak 2015’te vefat etmesinin ardından Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görevlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda
1) Selçuklu Turizm İnşaat A.Ş. ,
2) Mamsel İlaç Sanayi A.Ş.,
3) Tez Trans Lojistik A.Ş. gibi Selçuk Ecza Holding bünyesindeki şirketlerin ve
Ahmet Nezahat Keleşoğlu Vakfı’nın ayrıca da Ecza Depocuları Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürütmektedir.Pietro Giovanni Corsa - Yönetim Kurulu Üyesi:

Pietro Giovanni Corsa - IE Ulagay Menarini

3 Kasım 1955 tarihinde dünyaya gelen Dr. Pietro Giovanni Corsa, 1988 yılında Menarini Group bünyesine dahil olduğundan beri şirket içerisinde önemli bir figür olmuştur.

Dr. Corsa geçen 24 yıl boyunca, Menarini Group tarafından 90’lı yılların başında bir satın alma ve birleşme serisi ile başlatılan uluslararası gelişme ve büyüme sürecine içtenlikle ve etkin bir şekilde katılım göstermiştir.

1997 yılında Menarini Genel Merkezde Yönetim Müdürü olarak görevlendirilmiş bir yandan da Grup Konsolide Kâr ve Zarar Cetvelinden sorumlu olduğu Grup Kurumsal Finans Yöneticiliği görevini devam ettirmiştir.

2010 yılı Haziran ayında, Yönetim, Finans ve Bilgi Teknolojileri alanlarından da sorumlu olmak üzere Menarini Group Genel Müdürü olarak tayin edilmiştir. Aynı zamanda “Invida Group Pte. Ltd. Singapore” da dâhil olmak üzere Menarini Group bünyesinde bulunan birçok şirket kurulunda üyelikleri mevcuttur.Massimo Gaiotto - Yönetim Kurulu Üyesi:

Massimo Gaiotto - IE Ulagay Menarini

3 Nisan 1957 tarihinde Livorno’da doğan Dr. Massimo Gaiotto, 1990 yılında firma bünyesine dâhil olduğundan beri Menarini Group içerisinde önemli bir figür olmuştur.

Dr. Gaiotto söz konusu 24 yıl boyunca Satış ve Pazarlama alanında önemli görevler gerçekleştirmiştir.

1992 yılında Menarini İtalya Şubesi Operasyon Müdürlüğü görevini gerçekleştirmek üzere, öncelikle Dış İlişkiler Müdürü daha sonra da Ulusal Satış Müdürü olarak Menarini Genel Merkezde kariyerine başlamıştır.

2006 yılında Türkiye’de bağlı kuruluş olan IE Ulagay bünyesinde Genel Müdür olarak görev almıştır.

2008 yılında İtalya’da Menarini’ye bağlı olan 5 şirkete Müdür, IE Ulagay İstanbul da dâhil olmak üzere Menarini Group bünyesinde bulunan çok sayıda şirkete de kurul üyesi olarak atanmıştır.

2010 yılından beri Farmindustria (İtalyan İlaç Firmaları Birliği) Kurulu’nda ve 2012 yılından beri Confindustria Firenze (Menarini Group Genel Merkezinin bulunduğu Floransa Sanayi Derneği) Yürütme Kurulu’nda üyelikleri mevcuttur.Carlo Colombini - Yönetim Kurulu Üyesi:

Carlo Colombini - IE Ulagay Menarini

Dr. Carlo Colombini 31 Aralık 1945 tarihinde Livorno’da doğmuş, Menarini bünyesine 1993 yılında katılmıştır. Bu tarihten beri, ilk olarak yerel düzeyde daha sonra da Grup seviyesinde üretim ile ilgili tüm farklı safhalara giderek daha fazla katılım göstermiştir.

1995 yılında Grup Üretim Direktörü olarak görevlendirilmiş ve Menarini Group bünyesinde bulunan tüm üretim alanlarında sorumluluk üstlenmiştir. 2000 yılından beri kurum düzeyinde tüm üretim, satın alma ve İnsan Kaynakları departmanlarından sorumlu Hizmetler Genel Müdürü pozisyonunda bulunmaktadır.

Geçen birkaç yıl içerisinde özellikle, Grup tarafından uluslararası düzeyde gerçekleştirilen üretim stratejilerinde yer almış, bu esnada Menarini Manufacturing Logistics & Services Srl. gibi Menarini Group bünyesinde bulunan bazı şirket kurullarındaki görevlerini de sürdürmüştür.Gianni Masselli - Yönetim Kurulu Üyesi:

Gianni Masselli - IE Ulagay Menarini
Uğur Bingöl - Genel Müdür:

Ugur Bingol - IE Ulagay - Menarini

Sayın Uğur Bingöl, 17 Şubat 2014 tarihi itibariyle İ.E. Ulagay İlaç Sanayii Türk. A.Ş. (Menarini) Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Uğur Bingöl, Koç Üniversitesi'nde MBA programını tamamlamıştır.

1989 yılında Fako İlaç Şirketi’nde çalışmaya başlayan Uğur Bingöl, 1993 senesinde MSD İlaçları Limited Şirketi’nin kuruluşunda yer almış ve yine aynı şirkette birçok farklı tedavi ve iş alanlarında direktör posizyonlarında bulunmuştur.

Son olarak İş Geliştirme, Operasyonlar ve Ticari İşler Direktörü olarak görev yapan Uğur Bingöl 17 Şubat 2014 tarihi itibarı ile İ.E. Ulagay Genel Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.
T arihçe
Yüz yılı aşkın bir süre önce küçük bir tahlilhanede başlayan İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayii Türk A.Ş.’nin hikayesi aynı zamanda Türk İlaç Sektörünün endüstrileşme sürecine de ışık tutar.

İE Ulagay, 1903 yılında tıbbi analizlerin yapıldığı küçük bir laboratuvar olarak kuruldu. Başlangıçta tıbbi tahlillerin, kimyasal ve besin analizlerinin yürütüldüğü bu küçük laboratuvar, Gedikpaşa’da “Kimyager Doktor İbrahim Etem Laboratuvarı” adıyla faaliyetlerini sürdürdü.

1909 Türkiye’de ilk defa vitamin ve hormon preperatlarının üretilmesiyle laboratuvar "ilaç üretim tesisi” statüsü kazanmış oldu. Bu tarihten itibaren İE Ulagay yenilikçi ürün, tedavi ve bilimsel metodları Türk sağlık sektörüne kazandırmayı temel prensip olarak kabul eden bir şirket olarak çalışmalarına devam etti.

1924 Laboratuvarın adı “Doktor İbrahim Etem Kimyaevi” olarak değiştirildi ve üretim alanı Çemberlitaş’a taşındı.

1934 Tablet, ampul, şurup gibi farmasötik formlar ve bazı veteriner ürünleriyle ilgili seri üretime başlandı.

1948 “Üretimde kontrol esastır” ilkesi ile kurulan yeni biyoloji kontrol laboratuvarında sürdürülen çalışmalar sonucu, ülkemizde ilk defa 1950 yılında kalsiyum çözeltisinin stabilizasyonu ve depirojenizasyonu konusunda başarılı adımlar atılarak, yapılan yayınlarla pirojen maddenin insan sağlığı üzerindeki etkileri Türk Tıp çevrelerine anlatıldı.

1955 İE Ulagay faaliyetlerine halen devam ettiği Topkapı tesislerine taşınmış ve bir Amerikan şirketi ile yapılan know-how anlaşması sayesinde Türkiye’de ilk yerli antibiyotik üretimine başlamıştır.

2001 Hisselerinin büyük çoğunluğu İtalya’nın en büyük ve Avrupa’nın en önemli ilaç şirketlerinden MENARINI Group tarafından satın alınan IE Ulagay, Türkiye’nin ilk ve tek Türk-İtalyan ortaklığı ilaç şirketi olarak, Kimyager Dr. İbrahim Etem’in başlattığı yüz yılı aşkın yolculuğuna daha dinamik ve daha güçlü olarak devam etmektedir.

İE ULAGAY – MENARINI Group İş Birliği

Farklı coğrafyalarda ancak oldukça benzer kuruluş öykülerine sahip iki şirket, benzer aşamalardan geçip aynı sosyal ve ekonomik gelişim evreleri ile karşı karşıya kalmış ve birbirlerinden bağımsız benzer kararlar alarak tarihsel olarak aynı kültür, misyon ve felsefeyi paylaştıklarını kanıtlamışlardır.
İnsan Kaynakları Politikası
İE Ulagay, bireye duyulan saygıyı tüm faaliyetlerinin ve felsefesinin temel noktası olarak belirlemiştir. Şirketimiz, çalışanlarımızın farklı yeteneklerini ve işe dönük motivasyonlarını daha ileriye taşımaya yönelik, uygulanabilir politikalar geliştirmeyi amaçlamaktadır. İletişimin temel unsuru olarak, farklılıkları ve benzerlikleri gözetmeksizin tüm çalışanlarımıza ve şirketimizle ilişki içinde olan herkese saygıyı esas alırız. Beklentimiz, tüm çalışanlarımızın, profesyonel ilişkide olduğu kişilerin fikir ve değerlerine ve etik çalışmaya karşı hassasiyet göstermesi yönündedir.

İE Ulagay, tüm aktivitelerimizin mükemmelliğini ve yüksek performansın değerini arttırmayı ve geliştirmeyi ana ilke olarak belirlemiştir. Dolayısıyla, yaş, cinsiyet, uyruk, ırk, etnik durum, din, politik yaklaşım ve fiziksel durum gözetmeksizin eşit çalışma fırsatlarının sağlanılması gerektiğine içtenlikle inanırız. Bu ilke, iş ilanlarımız, işe alım, yerleştirme, terfi, statü düşürme, çalışanlarımızla ilişkili uygulamalarda, ücret ve diğer yan haklarda, eğitim seçimlerinde ve iş sonlandırma gibi iş hayatımızın tüm aşamaları için geçerlidir.

İnsan kaynakları politikamız ve tüm aktivite planlarımız eşit iş imkanlarını gerçekleştirmek üzere hazırlanmıştır.Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme