İDARİ İŞLER DEPARTMAN MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

İDARİ İŞLER DEPARTMAN MAAŞLARI

İDARİ İŞLER DEPARTMAN MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


İdari işler sorumlusu pozisyonu bilişimden gıdaya, tekstilden medyaya kadar aklınıza gelebilecek hemen hemen her sektörde kendine yer bulabilen bir pozisyondur. Bu pozisyonda çalışan kişi, çalıştığı işletmenin genel prensipleri doğrultusunda idari işlerini yürütmekle sorumludur. Bu işlerin içerisinde çalışanların servis işleri, yemek, konaklama, iş güvenliği ve temizlik gibi alanlar yer almaktadır. İdari işlerden sorumlu kimseler söz konusu alanlarda organizasyon, raporlama ve idari işlemleri yürütür. İdari işler sorumlusu iş ilanları kriterlerinde, işverenlerin genellikle üniversitelerin ilgili bölümlerinden, lisans ya da ön lisans mezunu, ön muhasebe bilgisine sahip, sorumluluk ve inisiyatif alabilen, analitik düşünme gücüne sahip, planlama yeteneği olan, ekip çalışmasına yatkın ve iletişim becerileri güçlü kişiler aradıkları görülmektedir. İdari işler sorumlularının sahip olması gereken özelliklerden biri de sorunları tespit edebilme ve hızlı çözümler üretebilme kabiliyetidir. İdari işler sorumlusu ilanları için başvuru yapacak kişiler, birden fazla işi aynı anda organize etmek durumunda olacakları için çalıştıkları sektöre hakim ve organizasyon yeteneği güçlü kişiler olmaları gerekmektedir. İdari işler sorumlusu iş ilanı arayanlar Türkiye’nin her yerinden ve her sektörden ilana rastlayabilir.

İthalat ve ihracat yapan şirketlerde, dış ticaret faaliyetlerinin işlemesinden sorumlu olan kişilerdir. Dış Ticaret Sorumlusu, çalıştığı şirketin dış ticaret politikasına uygun geliştirme ve iyileştirmeleri yapar.
Dış Ticaret Sorumlusu olmak için en önemli şart iyi derecede yabancı dil bilmektir. Firmanın çalıştığı ülkelere göre değişmekle beraber ağırlıklı olarak İngilizce, Rusça, Arapça ve İspanyolca sık tercih edilen dillerdir. Yabancı dilin yanında ticaret ve iletişim bilgisi de aranılan özelliklerdir.

Dış Ticaret Sorumlusu olmak için üniversite mezunu şartı yoktur.

DIŞ TİCARET SORUMLUSU NE YAPAR ?

Dış Ticaret Sorumlusu, ithalat ve ihracat süreçlerini takip eder. Gümrük işlemlerinin yürütülmesi için gerekli evrakları hazırlar ve takip eder.

Yurtdışı müşteri, ürün ve rakip analizleri yaparak yeni hedefler üretir, strateji geliştirir.

DIŞ TİCARET SORUMLUSU NE KADAR MAAŞ ALIR ?

Dış Ticaret Sorumlusu maaşı şirkete ve sektöre göre değişir ancak yabancı dil ve gümrük mevzuatı gibi konulara hakim olunması nedeniyle ortalama üstü bir maaş alırlar.

DIŞ TİCARET SORUMLUSU İŞ İMKANLARI

Artan dış ticaret hacmi nedeniyle geniş iş imkanlarına sahip olan bu meslek mensupları iş bulmakta zorluk çekmezler. Gümrük Müşavirliği veya Dış Ticaret firmalarında iş bulabilirler.
Üniversite sınavlarına hazırlanan ve İthalat – İhracat Bölümünü seçmeyi düşünen öğrenci adayları için bu meslek hakkındaki bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri sizler için bir araya getirdik değerli okurlarımız. İşte İthalat – İhracat Bölümü ve Mesleği hakkında ki bilgiler;

İthalat-İhracat Bölümü Tanıtımı:
         Dış alım ve dış satım konularında akademik bilgiye sahip eleman yetiştirir. Şirket ihracat-ithalat birimlerinde, malların satışını, alımını planlar ve denetler. Muhasebe verilerini kaydeder ve yöneticilere sunar. Bunun dışında malın pazarlanması için organizasyonlar düzenler. Mezunların iş bulma imkanları geniş olduğu söylenebilir.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme