HUAWEI MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

29 Eylül 2016 Perşembe

HUAWEI MAAŞLARI

HUAWEI MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Huawei çalışanlarının 62 bini Ar-Ge alanında faaliyet gösteriyor ve aralarında Türkiye Ar-Ge Merkezi de dahil olmak üzere dünya çapında 23 adet küresel Ar-Ge Merkezi bulunuyor.
2009 yılında kurulan ve 23 Temmuz 2010 tarihi itibariyle Ar-Ge Merkezi belgesini almış olan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, , İstanbul, Ümraniye’de faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye ve bölge ülkeler başta olmak üzere, dünyanın her yanındaki telekom operatörlerine yazılım tabanlı çözümler geliştiren, küresel bir Ar-Ge Merkezi olan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, Huawei’nin Çin dışındaki en büyük ikinci Ar-Ge Merkezi konumunda bulunuyor.
Huawei’nin her yıl yaklaşık 20 milyon dolarlık ek yatırım yaptığı Türkiye’deki Ar-Ge Merkezi, sadece Türkiye’deki mobil operatörlere değil, Avrupa başta olmak üzere tüm dünyadaki mobil operatörlere projeler geliştiriyor.
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde telekom operatörlerine yönelik yenilikçi ürünler geliştirmek amacıyla yürütülen projeler, Geri Çaldırma Tonu gibi katma değerli servisleri, Yeni Nesil Akıllı Ağ gibi gelişmiş servis platformlarını, Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi iş destek sistemlerini ve Sosyal Medya Platformu gibi internet teknolojilerini içeriyor.
Ar-Ge Altyapısı
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde telekom operatörlerine yönelik yazılım tabanlı yenilikçi ürün ve çözümler geliştirmek üzere Huawei’nin kendi geliştirdiği en son teknoloji Bulut Bilişim (Cloud Computing) bilgisayar altyapısı kullanılıyor. Ürün tasarım ve geliştirme süreçleri bu altyapı üzerinde kullanılan özel yazılımlar aracılığıyla yürütülüyor.
Bulut Bilişim altyapısı üzerinde geliştirilen yenilikçi ürünlerin doğrulama çalışmaları ise Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin özel test laboratuarında gerçekleştiriliyor. Bu laboratuarda yine Huawei’nin kendi geliştirdiği ve yeni nesil telekom hizmetleri için tanımlanmış ATCA (Advanced Telecom Computing Arcitecture – İleri Telekom Bilgisayar Mimarisi) standardını temel alan yüksek performanslı ATAE (Advanced Telecom Application Environment – İleri Telekom Uygulama Ortamı) sunucuları kullanılıyor.
Lokal ve küresel işbirlikleriyle büyüyen, insan kaynağı yetiştiren Ar-Ge
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde telekom operatörlerine yönelik yenilikçi ürünler geliştirmek amacıyla yürütülen projeler, Geri Çaldırma Tonu gibi katma değerli servisleri, Yeni Nesil Akıllı Ağ gibi gelişmiş servis platformlarını, Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi iş destek sistemlerini ve Sosyal Medya Platformu gibi internet teknolojilerini içeriyor. Tüm bu projeleri gerçekleştiren Ar-Ge Merkezi personeli en az lisans derecesine sahip olan kişilerden oluşuyor ve yüksek lisans, doktora derecesine sahip araştırmacıların sayısı hızla artıyor.
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, faaliyetleri kapsamında çeşitli işbirliklerine de imza atıyor. Bu işbirlikleri arasında Huawei’nin ABD, Silikon Vadisi’ndeki Ar-Ge Merkezi ile yapılan akıllı arama teknolojileri üzerine çalışmalar ve anlamsal (semantic) web, doğal dil işleme gibi konularda Türkiye’nin önde gelen akademisyenleriyle yapılan üniversite işbirlikleri yer alıyor.
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde Türk mühendisler tarafından geliştirilen yenilikçi ürünler Huawei’nin küresel satış ve pazarlama ağı sayesinde dünyanın dört bir yanındaki telekom operatörlerine sunuluyor ve Türkiye’nin yüksek katma değerli teknolojik ürün ihracatını arttırarak dış ticaret açığını olumlu yönde etkiliyor.

Türkiye’deki 50’den fazla farklı üniversiteden gelen yeni mezun mühendisler, Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezinde küresel projelerde çalışma imkanı bulup telekomünikasyon sektörünün lider bir firmasında en yeni teknolojileri ve en gelişmiş proje yönetim ve kalite süreçlerini öğrenme fırsatı yakalıyor. Tüm bunlar, Türkiye’deki Ar-Ge kültürünün ve becerisinin gelişmesi anlamında oldukça önemli bir katkı oluşturuyor. Sağlanan teşviklerle bu katkının artarak sürmesi hedefleniyor.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3000TL olsa da satış müdürü maaşları  13000TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3500TL-8200TL, insan kaynakları maaşları 3200TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10500TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2900TL-9900TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7200TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4500 TL dir. Mühendis maaşları 4500TL den başlayıp 16500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3900-12400 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2000 ile 8500 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2000TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme