HOROZ LOJİSTİK MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

HOROZ LOJİSTİK MAAŞLARI

HOROZ LOJİSTİK MAAŞLARI:

2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:

1942 yılında kurulan Horoz Lojistik, uluslararası ortaklıkları, istihdamı, yarattığı ekonomi ve sağladığı katma değeriyle lojistik sektörünün liderliğini yapan dev bir şirkettir.
Lojistik sektöründe Türkiye’nin ilk milli kuruluşu olan Horoz bugün, 5 kıtada, 105 ülkede, 601 noktada Entegre Lojistik Çözümler üretebiliyor.
Horoz Holding, ana faaliyet konusu olan lojistik hizmetler alanında iki büyük şirketiyle faaliyet gösteriyor; Horoz Lojistik, Yurtiçi Komple Taşıma, Depolama ve Dağıtım, Uluslararası Karayolu ve Demiryolu Taşımacılığı hizmetleri sunuyor. Horoz Bolloré Logistics ise, Denizyolu-Havayolu Forwarding, Konteyner Dahili Taşımacılık ve Proje Kargo Taşımacılığı alanlarında müşterilerine hizmet veriyor.
Horoz, müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tüm lojistik hizmetlerini, müşterisinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla entegre bir şekilde sunarak, sınırsız özel çözümler üretebiliyor.
Sektörün yerli sermayeli en köklü kuruluşlarından olan Horoz, bilgi birikimi ve tecrübesiyle sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını yetiştirerek, sektörel gelişime katkı sağlıyor. Bu öncü yaklaşımını Horoz Eğitim Vakfı (HOREV) ile yaptığı Sosyal Sorumluluk Projeleri ile eğitim alanında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamış olduğu 2 okulu ve burs ile desteklediği başarılı öğrencileri ile de gösteriyor.
Misyon
Sahip olduğumuz hizmet entegrasyonu, ürün çeşitliliği ve ulaşım ağı ile  müşterilerimize  üst düzey kalitede ve hızda hizmet sağlamak, sosyal çevremize duyarlı ve saygılı olmak, çalışanlarımızın üyesi olmaktan gurur duyduğu bir kurum olmak.
Vizyon
Lojistik hizmet üreten global sistem içerisinde, öncelikle tercih edilen kurum olmak.
1942 Mehmet Emin Horoz tarafından Gaziantep’te kuruldu.

1957 Mehmet Emin Horoz’un vefatı sonrasında M. Nurettin Horoz işi devraldı.

1968 Tarım Kredi Kooperatifi’nden alınan gübre taşıma işi ile Taahhüt Taşımacılı’ğına ilk adım atıldı.

1970 Uluslararası Karayolu Taşımacılığı’na yöneliş: Ortadoğu ülkelerine taşımacılık ile Horoz Nakliyat adı yaygınlaştı.

1984 Avrupa’ya Karayolu Taşımacılığı’na başlandı.

1995 Uluslararası Deniz Taşımacılığı, Uluslararası Hava Taşımacılığı ve Gümrükleme departmanları kuruldu.

1997 Horoz Holding ve Mehmet Emin Horoz Eğitim Vakfı (HOREV) kuruldu.

1998 Horoz Lojistik adı altında entegrasyon sağlayacak şekilde yeniden yapılanma gerçekleştirildi. Depo yönetimi, Stok Yönetimi, Katma Değer Yaratan Hizmet Üniteleri ve Parsiyel Dağıtım Ağı oluşturuldu.

2000 Dünya taşımacılık devlerinden Horoz Bolloré Logistics ile Deniz ve Hava Taşımacılığı alanlarında ortaklık yapıldı.

2001 Horoz Nakliye Yönetim Sistemi (HONEST) devreye alındı.

2002 Horoz, barkodla takip sistemini tüm Türkiye genelinde hayata geçiren ilk lojistik şirketi oldu.

2005 İstanbul Avcılar’da Türkiye’nin ilk Lojistik Anadolu Meslek Lisesi’ni (Mehmet Emin Horoz Anadolu Lojistik Meslek Lisesi) hizmete açıldı.

2007 Tüm Türkiye çapında eve teslim uygulamaları hayata geçirildi.

2008 Finansal yönetim süreçlerinde SAP R/3 kullanılmaya başlandı.

2009 Proje Kargo Departmanı kuruldu.

2011 Sektöre özel Lojistik Çözüm Birimleri kuruldu.

2012 İstanbul Şekerpınar’da 44.000 m2 depolama alanına sahip tesis devreye alındı.Yurtiçi Taşımacılık faaliyetleri yeniden yapılandırıldı.Gaziantep-Şehitkamil’de Mehmet Nurettin Horoz Lojistik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kuruldu.

2013 Hadımköy’de 17.000 m2 filo, depolama ve dağıtım entegre hizmetlerinin verildiği modern tesis hizmete açıldı.

2016 SDV Horoz' un ünvanı, Horoz Bollore olarak değişti.
Genel Veriler

Kuruluş Yılı: 1942
Personel Sayısı: 850
Yurtiçi Ofis Sayısı Bölge Müdürlüğü: 8
Yurtiçi Komple Taşıma Şubesi: 36
Lojistik Merkezi: 29
Uluslararası Ofis Sayısı: 601
Toplam Depo Alanı: 258.000 m2
Yurtiçi Parsiyel Dağıtım Hacmi: 3 Milyon m3 / Yıl
Yurtiçi Komple Dağıtım Hacmi: 7 Milyon Ton / Yıl
Uluslararası Karayolu Yük Sayısı: 22.000 Yükleme / Yıl
Denizyolu Taşımacılığı Hacmi: 115.000 TEU / Yıl
Havayolu Taşımacılığı Hacmi: 6.000 Ton / Yıl
Demiryolu Taşımacılığı Hacmi: 440.000 Ton / Yıl
Dahili Konteyner Taşımacılığı Hacmi: 70.000 Konteyner / Yıl

Horoz Grubu 2015 yılı cirosu,
650 milyon TL olarak gerçekleşti.
HOROZ GRUBU ve HOROZ AİLESİ olarak 1997 yılında İstanbul’da kurulan MEHMET EMİN HOROZ EĞİTİM VAKFI HOREV, özellikle mesleki eğitim alanında birçok önemli ‘Sosyal Sorumluluk Projeleri’ni gerçekleştiriyor.
Vakfımızın Amacı:
ATATÜRK ilke ve inkılaplarına bağlı, aydın, akılcı, sağduyulu, kendine güvenen, kabiliyetli ama maddi imkanlardan mahrum Türk çocuklarının, Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri uyarınca eğitim ve öğrenimlerinde başarıya ulaşmalarını sağlamak için karşılıklı veya karşılıksız burs vermek, öğrenciye hitap edecek yurtlar kurmak, öğrencilerin görgü ve bilgilerini artıracak her türlü faaliyetleri gerçekleştirmek veya yapılanlara destek vermek, ekonominin ihtiyaç duyduğu alanlarda belirli mesleğe yönelik yüksek nitelikli ara insan gücü yetiştirilmesine yönelik yükseköğretim kurumları kurmak, yurtiçi veya yurtdışında yüksek lisans yapacak olanlara karşılıksız burs vermektir.
Amaca Yönelik Faaliyetlerimiz:
A-Okul Bağışlarımız
(1) MEHMET EMİN HOROZ ANADOLU LOJİSTİK MESLEK LİSESİ
Türkiye’nin ilk Lojistik Anadolu Meslek Lisesi, İstanbul-Avcılar’da 2005-2006 öğretim yılında hizmete girdi. Okulda  21 Derslik, 2 Laboratuvar, 1 Bilgisayar Sınıfı, 1 Konferans Salonu ve 1 adet Kütüphanesi mevcut.

(2) MEHMET NURETTİN HOROZ LOJİSTİK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
Gaziantep-Şehitkamil’de 2012-2013 öğretim yılında hizmete giren bu eğitim kurumunda, 26 Derslik, 3 Laboratuvar, 4 Atölye,1 Bilgisayar Sınıfı, 1 Konferans Salonu ve 1 adet Kütüphane bulunuyor.
B-Öğrenci Burslarımız
Vakfımızca, Üniversitelerimizin özellikle Taşımacılık ve Lojistik bölümü öğrencileri başta olmak üzere, her yıl asgari lisans düzeyindeki yaklaşık 100 öğrenciye burs veriliyor. 2014 yılından itibaren, yapımını gerçekleştirerek M.E:B.’e bağışladığımız Meslek Lisesi öğrencilerinden bir kısmına da burs olanağı sağlayarak mesleki eğitim alanındaki desteğimizi sürdürüyoruz. Ülkemizde çalışma istek ve azmine sahip milyonlarca genç var. MEHMET EMİN HOROZ EĞİTİM VAKFI (HOREV), üretim ve hizmet sektöründe kalite ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olmak ve Türk Gençliği’nin uluslararası eğitim standartlarına uygun şartlarda eğitim almasına katkıda bulunmak üzere belirlediği hedefleri doğrultusunda çalışmalarını var gücüyle sürdürüyor.
Sizler de vakfımızın büyümesine yardımcı olmak, Türk gençlerinin iyi eğitim alarak yetişmelerine ve geleceklerine katkıda bulunmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.
“Horoz’da çalışmak, Horoz ailesinin değerli bir ferdi olmaktır.”
Horoz Holding ve Grup Şirketlerinde İnsan Kaynakları politikası, çalışma yasa ve düzenlemelere uyumlu, adil, çalışanları için sağlıklı, güvenli, saygılı bir iş ortamı yaratabilmek, çalışanlarının gelişimini destekleyerek şirketin çalışanları ile birlikte büyümesini sağlamaktır.
                                 
Seçme ve Yerleştirme Süreci
Kurum kültürümüze uyum sağlayarak katma değer yaratacak adaylara ulaşabilmek için; kariyer portallerini, yazılı basın ilanlarını ve kurum içi duyuruları, onaylı danışmanlık firmaları ve İŞKUR desteğini alıyoruz. Dileyen herkes bu pozisyonlara başvurmakta serbesttir.
Amacımız, her yıl başında yapılan bütçe çalışmaları doğrultusunda belirlenen boş kadrolara söz konusu iş ve pozisyonlar için gerekli olan bilgi, beceri, nitelik ve yetkinliklere sahip adayları bünyemize katmaktır.
İşe alım esnasında ve kurum içinde, çalışanlar arasında dil, din, ırk, cinsiyet, fiziksel engel gibi nedenlerle ayrımcılık yapılması kabul edilemez.
Başvuruda bulunan uygun adaylarla ilk görüşme insan kaynakları işe alım ekibi veya bölgelerde ilgili bölge yöneticisi tarafından gerçekleştirilir. İlgili pozisyonun tanımlanan nitelik ve yetkinliklerine göre kişilik envanteri, yabancı dil sınavı ve yetkinlik bazlı mülakat yapılır. Uygun bulunan adaylar devam görüşmeleri için ilgili bölüm yöneticilerine yönlendirilir.
Tüm seçme ve yerleştirme süreçlerinden uygunluk onayı alan adaya İnsan Kaynakları tarafından iş teklifi yapılır.


Performans Yönetim Sistemi
Kurumun ve çalışanın performansının sürekli gelişmesini hedefler. Hedefler ve yetkinliklere dayalı PYS uygulamamızda şirketimiz, iş hedefleriyle gerçekleşen performansı sayısal veriler ışığında değerlendirir.
Hedefler, kurum hedefleri doğrultusunda yukarıdan aşağıya doğru yayılır. Çalışanlarımız bir üst yöneticisinin hedeflerini görerek kendileri için önerdikleri  SMART hedeflerini sisteme girer, yönetici ve çalışanın mutabakatıyla yıl içerisinde gerçekleşen değerler takip edilir. Her bir rol grubu için belirlenen yetkinliklere uygun davranışlar dönem içerisinde değerlendirilir.
S spesifik
M ölçülebilir
A ulaşılabilir
R gerçekçi
T zaman içeren

Eğitim ve Geliştirme
Takvim yılı başında bütçe planları çerçevesinde faaliyet yönetimleriyle yapılan eğitim ihtiyaç analizleri doğrultusunda yıllık eğitim planları gerçekleştirilir. 

İş Değerlendirme ve Ücret Yönetimi
STRATA İş değerleme metodu ile boyut ve faktörler doğrultusunda tüm pozisyonlar değerlendirilir; her pozisyon değerlendirme sonuçlarına göre bant içerisinde konumlandırılır. Yılda 12 net maaş ödenir.
Sosyal imkanlar;
Evlenen çalışanlarımıza küçük bir hediye verilir.
Her yıl Ramazan ayında tüm çalışanlarımıza ramazan paketi dağıtılır.
Tüm çalışanlarımıza  kurum içi iletişimi destekleyici, motivasyon artırma amaçlı özel grup etkinlikleri düzenlenir. Bunlar; özel gün etkinlikleri, mangal partileri, şirket içi turnuvalar şeklinde çeşitlendirilir.Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme