HATEMOĞLU MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

HATEMOĞLU MAAŞLARI

HATEMOĞLU MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


HAKKIMIZDA

Türkiye'nin özel sektördeki ilk hazır giyim markası olan Hatemoğlu, 1924'te açılan ilk mağaza ile birlikte Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren sektörün öncü firmalarından biri oldu. "Hatem Bey'in oğlu" Mustafa Bey'in Kayseri'de açtığı ilk Hatemoğlu mağazasının ürünleri arasında erkek paltoları ve kadın mantoları yer alıyordu. 1950'lerde hazır giyimde müşterilerin talepleri doğrultusunda ürün çeşitliliğini sürekli arttıran ve hazır giyime odaklanan Hatemoğlu, Ankara Radyosu'na reklam veren ilk Anadolu markası olarak kalite ve güvenin adresi oldu.

1962'de İstanbul'da ilk mağazasını açan Hatemoğlu, ilk ihracatını 1979'da İsviçre'de gerçekleştirdi. 1987 yılındaki Uludağ defilesi ile sektörde yepyeni bir çığır açan ve dünya trendlerini takip ederek birikimini yenilikçiliği ile bütünleştiren Hatemoğlu, markaları ile sürdürülebilir başarısını taçlandırdı. Üçüncü kuşağın yönetiminde ana markası "Hatemoğlu 1924" ile birlikte 2003 yılında “@html”nin temellerini atan, 2005 yılında ise "Hatem Saykı"yı hayata geçiren Hatemoğlu, 2010 yılından itibaren "hteen" ile genç müşteri kitlesine de zengin bir koleksiyon sunmaya başladı.

2024 yılında 100. yıl hedefini 1000 mağaza olarak belirleyen Hatemoğlu, kumaş seçimlerindeki titizliği ve modern tasarımlarıyla, kendini özel hisseden erkekler için, Kongo'dan, Azerbaycan'a,Türkmenistan'dan Çin'e uzanan, geniş yelpazede kendine özgü çizgisini ilk günkü gibi sürdürerek yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor.

HATEMOĞLU


Hatemoğlu, 1924 yılında kuralan, klasik tarzıyla modernleşme sürecine büyük katkı sağlayan ilk hazır giyim markasıdır. Takım elbise, gömlek, kravat, palto, mont, pardösü, aksesuar, casual ve klasik ürün grupları ile orta yaş ve üzeri erkeklere hitap eden Hatemoğlu, detaylara önem veren seçici tarzı ile öne çıkmaktadır.

HATEM SAYKI


Hatem Saykı, 2005 yılında kurulan kalite ve özgün stilin birleştiği çizgide farklılaşan hazır giyim markasıdır. Modern tasarımlarıyla stil sahibi genç ve orta yaşlı erkekleri buluşturan Hatem Saykı, takım elbise, gömlek, kravat, palto, kaban, pardösü, aksesuar ve damatlık ürünleri ile karizmatik giyim tarzının öncü markalarındandır.

HTML


Html, 2003 yılında kurulan yenilikçi ve dinamik tarzı ile spor giyinmeyi seven genç erkeklere hitap eden bir markadır. Ceket, pantolon, gömlek, mont, triko, jean, aksesuar ve casual ürün gruplarında farklılığını hissettiren html, özgün stil ve tutkunun adresi olmayı sürdürmektedir.

H-TEEN


H-teen, 2010 yılında kurulan Hatemoğlu’nun en genç ve en yeni markasıdır. Takım elbise, ceremonia (eğlence ve mezuniyet kıyafetleri) mont, triko, jean ürün gruplarıyla farklılığını hissettiren h-teen, genç, dinamik ve hayal gücü yüksek olan gençlerin tercih edilen markası olmayı sürdürmektedir.
TARİHÇE VE KRONOLOJİ


1924 » Cumhuriyetin ilk yıllarında Kayseri Boğazlıyan'da ilk perakende mağazamız açıldı.

1933 » Kayseri Kazancılar Caddesi'nde ikinci mağazamızın açılışı yapıldı.

1950 » Ankara Radyosu’na reklam veren ilk Anadolu markası oldu.

1962 » İstanbul’da ilk mağazamız açıldı.

1962 » Mağazacılıkta prim sistemi başlatıldı.

1963 » İstanbul Aşirefendi Gürün Han'a taşınarak ve mağazacılıkta yeni bir döneme başlandı.

1965 » Hatem Han’a taşınıldı.

1976 » Beyoğlu Yeşilçam Sokak'ta tarihi Yeni Komedi tiyatro binasında büyük mağazacılığa geçiş yapıldı.

1979 » Hatemoğlu, ilk ihracatını İsviçre’ye gerçekleştirdi.

1980 » Güngören'de bulunan imalathane faaliyete geçirildi.

1981 » TRT'de ilk reklam filmi yayınlandı.

1984 » Sarıyer Derbent Hatemoğlu İlköğretim Okulu’nun açılışı yapıldı.

1987 » Türkiye'nin en büyük ihracatçıları ödülü Hatemoğlu’na verildi.

1987 » Uludağ defilesi ile dünya trendlerinin takip edildiği, başarılı ve yeni bir döneme girildi.

1997 » İkitelli fabrika üretim binası faaliyete geçirildi.

2001 » İstiklal Caddesi'nin kapanması Yönetimin ikitelliye taşınması ile;

» Perakende mağazacılığa geçiş ve hızlı mağazalaşma sürecine başlandı.
» Bayi sisteminden zincir mağazacılık sistemine yönelindi.
» Bayan giyim bırakılıp erkek giyime odaklanıldı.
2003 » “html” markalar dünyasına kazandırıldı.

2005 » “Hatem Saykı” markası oluşturuldu ve İtalya'nın en eski hazır giyim firmasıyla ortak koleksiyon üretilmeye başlandı.

2009 » Hatemoğlu'nun yeni mağazacılık vizyonu kamuoyu ile paylaşıldı: ''100. yılda 1.000 Mağaza hedefi''

2010 » “h-teen” markası oluşturuldu.

2011 » Yenilikler, yenilenmeler ve yeni hedeflerle 46 Hatemoğlumağazası ile hedefe büyüyerek devam edildi.

Hatem'in Oğlu Hacı Mustafa Bey Rusya Cephesi’nden döntükten sonra ilk mağazasını 1924 yılında Kayseri’de açtı.

Hatemoğlu
Sanayi Bakanı Şahan Kocatopçu, fuar açılışında İhracatçı Birliği’nden altın madalya alan Hatemoğlu’na tebriklerini sundu.

Hatemoğlu
70'li ve 80'li yıllarda hazır giyimin kalbi olan İstiklal Caddesi’nin odak noktalarından birinde Hatemoğlu Beyoğlu Mağazası açıldı.

Hatemoğlu
Uludağ'da dönemin ünlü mankenlerinin katılımıyla düzenlenen defilede 1987 kış koleksiyonu tanıtıldı.
DEĞERLERİMİZ


» Yüksek Kalite
» Dürüstlük
» Güvenilirlik
» Sorumluluk
» Sürdürülebilirlik
» İnsana Saygı
» Sürekli Gelişim
PRENSİPLERİMİZ


ULAŞILABİLİR FİYAT

Kaliteden ödün vermeden tasarladığımız ürünlerimizi, uygun fiyatlarla müşterilerimize sunarız. Müşteri talep ve önerilerini daima önde tutan yenilikçi anlayışımız ile beklentileri yurt içi ve yurt dışında sürekli değerlendirir ve ürünlerimizin tasarımlarını bu anlayışla gerçekleştiririz.

DIŞA ODAKLI ÇALIŞMA ANLAYIŞI

Hatemoğlu’na hizmet veren, ilişkide olduğumuz tüm özel ve tüzel kişilerle, takım çalışmasını benimseyen ve etik değerlere saygılı bir anlayış ile çalışırız. Medya ile iyi ilişkiler kurar, özgür basın anlayışını destekleriz. Çevreye karşı olan sorumluluklarımızı göz önünde bulundurarak ofis ve mağazalarımızı, çevre bilincini arttıracak bir anlayışla düzenleriz.

STRATEJİ ODAKLI İŞ ANLAYIŞI

Kariyer planlarımızı; ölçülebilir hedefler oluşturarak ve bu hedeflere katkı sağlayabilecek bir anlayışla belirleriz.

EN İYİYİ HEDEFLEME

Kurumsal ve organizasyonel performansımızı, dünya standartlarındaki kuruluşlarla ölçümler ve değerlendiririz. Kurumsal hedeflerimiz açısından stratejik önem taşıyan her uygulamada mükemmele ulaşmayı amaçlarız.

KALİTE POLİTİKAMIZ


Hatemoğlu firması olarak kaliteyi kârlılığın önünde tutan anlayışımız ile müşterilerimize kaliteyi ürünlerimiz ve yetkin mağazacılık hizmetimizle sunarız. Kaliteyi felsefemiz olarak kabul eder, iplikten, ürünün bütününe, sunumdan, kullanım sürecine kadar çalışmalarımızın her aşamasına yansıtırız.

VİZYON


Yurt içinde gösterdiğimiz büyüme hızını global düzeyde sürdürerek yüksek satış hacmi ile önümüzdeki 10 yıl içerisinde mağaza sayımızı 1.000’e çıkarmayı hedefliyoruz.

MİSYON


Yüksek kalite standartlarındaki koleksiyon ürünlerimizi Türkiye genelinde ve çevre ülkelerdeki pazara rekabetçi fiyatlarla ulaştırarak müşterilerimizin gardıroplarını daha bilinçli ve hesaplı olarak zenginleştirmeyi misyon ediniyoruz.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ


Hatemoğlu olarak dünyada erkek modasının öncü markası olma hedefi doğrultusunda hizmetlerimizi değerlerimiz ve prensiplerimizle birlikte müşterilerimize sunarız. Hatemoğlu’nu hedefine ulaştıracak olan en güçlü ve temel öğe ise çalışanlarımızdır. Belirlediğimiz iş planları ve görev tanımları kapsamında Hatemoğlu'nu gelecekteki hedefine ulaştıracak olan çalışanlar şu ilkeleri benimsemektedir:

» Toplumsal sorumluluk sahibi ve etik kurallara bağlı,
» Hedefe ulaşmak için sürekli öğrenen ve verimli çalışan,
» Mevcut başarılarını sürdürülebilir hale getiren,
» Stratejik yönetim anlayışı içinde, kurumdaşlık bilincine sahip ve iş süreçlerine sadık bir takım arkadaşı olan,
» Hedeflenen başarıya ulaşmak için değişime açık ve yönetim tekniklerini verimli kullanabilen,
» Bilginin kişilerle birlikte aynı zamanda kuruma da ait olduğunu her daim hatırlayan ve kurumsal bilgiye katkıda bulunan çalışma disiplinine sahiptirler.
Türkiye’nin güneydoğusunda savaştan kaçan Suriye’li çocuklar için düzenlenen sıradışı bir yaz programına destek veriyoruz..

"Give A Hand" projeleri ile dünyanın her yerinden lise öğrencileri, tutkularına göre Türkiye’nin doğu, güneydoğu bölgelerinde mülteci çocuklara yönelik, önceliği ve ağırlığı eğitim olmak üzere mentorleri ile beraber kendi yarattıkları çeşitli yardım projelerine katkı sağlıyor, geliştiriyor ve bu yardımları sürdürülebilir hale getiriyorlar. Ortadoğu’nun değişen politik ve sosyolojik yapısını inceliyorlar, Türkiye’nin doğu ve güneydoğusunun yerel kültürünü ve binlerce yıllık zenginliklerini deneyimliyorlar. Ayrıca bu bölgelerde çocukların ve kadınların yaşadığı mağduriyete dikkat çekilerek tüm dünyada bu konu ile ilgili farkındalık yaratma çalışmalarına katkı sağlanıyor.

"Give A Hand" organizasyonu, 2015 Mart ayında Amerika’da okuyan bir Türk lise öğrencisi ve arkadaşlarının başlattığı gönüllü çalışma projesinin Amerika ve Türkiye çapında destek bularak genişlemesinden doğmuştur. Yardıma ihtiyacı olan çocuklarla onlara yardım etmeye gönüllü olan gençleri ortak bir platformda toplamak, 2011 yılından beri süre gelen Suriye iç savaşında mağdur olan çocuklara yardım etmek için liseli öğrenciler tarafından kurulmuştur.

Suriyeli mülteci çocuklar için 2015 Mart’da başlatılan projenin yardım sponsoru olarak Hatemoğlu, H-Teen markası olarak "Give A Hand" t-shirtleri üreterek organizasyon kapsamında bu t-shirtlerin satışına başlanmıştır. Bu t-shirtlerin satışından elde edilecek tüm gelir, Türkiye’de misafir edilen ve eğitim desteğine ihtiyaç duyan 5-15 yaş grubundaki Suriyeli mülteci çocuklara yönelik eğitim odaklı yardım programları için kullanılacaktır. "Give A Hand" t-shirtleri Hatemoğlu mağazalarında, www.hatemoglu.com ve giveahand.help sitelerinde satılmaktadır.
1924’te palto üreterek onurlu yolculuğuna başlayan Hatemoğlu, bugün 36 ilde sahip olduğu 80 mağazası, 800’ü aşkın çalışanı ve sayıları her geçen gün artan 10’u aşkın ülkeye olan ihracat hacmiyle 92. yılını kutluyor.

Hatemoğlu, 92 yıllık kurum kültürüyle oluşturduğu “h” organizasyonlarda, “h” sistemlerle yönetilir ve çalışanlar, Hatemoğlu Akademi programı çerçevesinde, “h” eğitimlerle geliştirilir ve kariyer yaparlar. Siz de, insana verilen değeri hissedeceğiniz, yeteneklerinizi özgürce kullanabileceğiniz, zevkli, yaratıcı ve çağdaş bir kariyer ortamında çalışmak istiyorsanız, lütfen özgeçmişinizi hangi görev ve pozisyonlarda yer almak istediğinizi anlatan kısa bir yazıyla birlikte aşağıda mail adresi bulunan İK danışmanlarımızla paylaşınız.


Unutmayın, Hatemoğlu organizasyonunun parçası olmak bir ayrıcalıktır.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme