FLO MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

FLO MAAŞLARI

FLO MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


1960’lı yılların başında Ahmet Ziylan tarafından Gaziantep’te 50 metrekarelik ufak bir atölyede temelleri atılan FLO Mağazacılık, ısmarlama ayakkabı üretimi yapmak üzere faaliyetlerine başladı. 70’li yıllarda İstanbul’da başlayan yan sanayi imalatı ile birlikte rotayı İstanbul’a çeviren Ahmet Ziylan; 1985 yılında FLO Ayakkabı’yı kurdu ve burada ilk spor ayakkabısını üretmeye başladı.

1989 yılında bugün Türkiye’nin en fazla tercih edilen spor markası “Kinetix”i piyasaya sunan FLO Mağazacılık, 1994 yılında Polaris markasının tescilini aldı ve kısa zamanda terlik segmentinde de sektörün lideri konumuna ulaştı.

2001 yılında FLO markasıyla pazara adım atan FLO “ayakkabı mağaza zinciri” sistemini Türkiye’ye kazandırmış oldu.
2003 yılında Dockers by Gerli markasının distribütörü olan ve daha sonra markanın lisanslı üretim hakkını satın aldı.

FLO Mağazacılık 2012 yılında ise İtalya’nın ikonik markası Lumberjack’i satın alarak ayakkabıdaki uzmanlığını Avrupa’ya taşıdı.

Yatırımlarıyla sektöre de destek olan FLO Mağazacılık; 2012 yılında 15 milyon TL yatırım yaparak Şanlıurfa’da ilk etapta yıllık 1 milyon 800 bin çift ayakkabı üretip yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlamayı hedeflediği ayakkabı fabrikasını kurdu.

2013 yılı Kasım ayında Gözde Girişim Sermayesi Yatırım ortaklığı A.Ş., BİM ve Mater Footwear BV ile güçlerini birleştirerek büyük bir ortaklığa imza attı.

İnsana ve sürdürülebilirliğe yaptığı yatırımlarıyla da dikkat çeken FLO Mağazacılık 2015 yılında 10 bin ekolojik test ve 1500 fiziksel test kapasitesine sahip Kalite Laboratuvarı’nı kurdu ve Nisan 2016’da TÜRKAK AKREDİTE belgesini aldı.

FLO Mağazacılık 2016 yılında da Avrupa’nın ikinci büyük ayakkabı perakende markası Reno’yu bünyesinde barındıran Alman HR Grup’u, yine Almanya’nın en önemli yatırım fon şirketi Capiton AG ile birlikte satın alarak son yılların en büyük satın almasını gerçekleştirdi.

2023 yılında Türkiye’den çıkacak 10 global markadan biri olma hedefi doğrultusunda büyümesini hız kesmeden sürdüren FLO Mağazacılık bugün yurt içinde 409, yurtdışında 19’i franchise olmak üzere toplam 37 mağazasında 200 bin metrekarenin üzerinde satış alanıyla hizmet vermektedir. Doğrudan 6 bin dolaylı olarak 30.000 yakın kişiye istihdam sağlamakta, yılda 3 milyon 500 bin çiftin üzerinde ayakkabı üretimi ve 35 milyon çift ayakkabı satışı gerçekleştirmektedir.
MİSYONUMUZ

Ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek müşteri talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılamak, güçlü bir iletişim ile tüketicimizle aramızda duygusal bir bağ yaratmak ve müşteri sadakatini sağlamak,

Yurt içi ve yurt dışında mağazalar zincirini büyüterek en çok tercih edilen lider ayakkabı zinciri olmak, rekabet gücümüzü ve kârlılığımızı arttırmak.

VİZYONUMUZ

Firmamızın ulusal / uluslararası pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak amacıyla kendi uzmanlık alanımızda kendi yöntemlerini sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan, Türkiye´nin güvenilir ve saygın kuruluşu olmak.
Ziylan İnsan Kaynakları’ nın yönetim ilkesi, bünyesine çalışkan, yetenekli, yaratıcı ve başarılı kişileri çekmek, gelişmelerine yardımcı olmak, üst kademelere ulaşma yollarını açık tutarak bu sektörde kariyer yapmalarını sağlamak ve uzun yıllar birlikte çalışmaktır.

Vizyon : Performans ve motivasyonu yüksek, üretkenlik ve uzmanlığı üst seviyede, insan kaynağı yaratmak.
Misyon : Şirketimiz için yetenekli insan kaynağını seçmek, geliştirmek ve sürekliliğini sağlamaktır.
İnsan Kaynakları Stratejimiz

Global bir oyuncu ve perakende sektöründe liderliğini sürdüren bir marka olan grubumuzda;

Şirket hedeflerine odaklanmış, takım ruhu ile çalışan, sürekli gelişen ve geliştiren, mutlu, motivasyonu ve performansı yüksek bir insan gücü oluşturarak grubumuzun hedeflerine ulaşmasını desteklemektir.

İnsan Kaynakları Politikamız

Ziylan’da tüm çalışanlarımızın bireysel gelişimi ve kariyer hedeflerine katkı sağlayacak uygun ortamı oluştururuz.
Ziylan’da her çalışan ve organizasyondaki her iş, eşit olarak değerlidir. Eşitlik ilkesini her koşulda çalışanlarımıza hissettiririz.
Şeffaflık ve güven esasına göre çalışmayı, Ziylan çalışanlarına karşı mesleki bir sorumluluk olarak görürüz.
Ziylan çatısı altında yüksek performans kültürü hedeflenir. Çalışanların gösterdiği performansın net olarak görünür kılındığı adil bir değerlendirme ortamı oluşturmak Ziylan İnsan Kaynakları Ekibi’nin sorumluluğundadır.
Ziylan kurumunun değerlerini, Ziylan çalışanlarının “ortak değerleri” olarak kabul ederiz. O ortak değerleri alacağımız her aksiyonda daima göz önünde bulundurur ve yaşatırız.
Ziylan İnsan Kaynakları Ekibi olarak, Ziylan çalışanları için her koşulda daima erişilebilir konumda olmaya ve geri bildirim vermeye hazırız.
Yapacağımız tüm yeni uygulamalar için en önemli yön gösterici Ziylan çalışanlarının eleştirileri, görüş ve önerileridir, fikirlerinize önem veririz.
Çalışanlarımızın hayatını kolaylaştıracak, konforunu sağlayacak ve iş verimliliğini artıracak tüm sistem ve araçları geliştiririz.
İşe Alım Süreci

Gücünü çalışanlarından alan şirketimizin işe alım sürecinde en önemli hedefi, doğru pozisyona doğru adayları yerleştirerek, nitelikli insan gücünü kuruma kazandırmaktır. Bu doğrultuda amacımız, adil bir değerlendirme yöntemiyle ilgili pozisyonların gerektirdiği niteliklere uygun adayları istihdam etmektir.

Ülkemizin geleceğini elinde tutan liseli ve üniversiteli gençleri perakende sektörünü meslek edinerek gelişmek üzere iş ve staj imkanları sunuyoruz.

Değerlendirme Süreci

Ziylan Grup Mağazalarında (FLO, Polaris, SIS)ve merkez birimleri için açık pozisyonlar bölümünde belirtilen pozisyonlarımızın gerektirdiği nitelikler doğrultusunda yapılan başvurular değerlendirmeye alınmaktadır. Pozisyonlara göre değerlendirme süreci farklılık göstermektedir.

İnsan Kaynakları Bölümü ve ilgili birim tarafından yapılan değerlendirmeler ve referans araştırmaları sonucunda tüm süreçleri olumlu sonuçlanan adaylara iş teklifi yapılmaktadır.
Kariyer ve Gelişim

Şirketimizde kariyer yönetimine ilişkin çalışmalar, çalışanlarımızın kariyer hedeflerine ilişkin beklentileri ile organizasyonun ileriye dönük ihtiyaçlarının bütünleştirildiği uygulamalarla gerçekleştirilmektedir. Kariyer Yönetimi kapsamında çalışanlarımıza sadece dikey olarak değil, yatay olarak da farklı kariyer yolları sunmaktayız.

Tüm çalışanlarımızın kariyer gelişimini desteklemek amacıyla rotasyon, iş zenginleştirme, iş geliştirme ve şirket içi projeler gibi yöntemlerden yararlanarak, çalışanlarımızın farklı bilgi ve becerileri kazanmalarını ve kendilerini farklı alanlarda geliştirmelerini destekleriz.

Dikey Geçiş (Terfi)

Çalışanımızın bir üst pozisyona terfi edebilmesi için; mevcut pozisyonda beklenen performans düzeyinde başarılı olması, pozisyon için gerekli olan yetkinliklere, bilgi ve beceriye sahip olması gerekmektedir. Ayrıca şirkette en az bir performans dönemi geçirmiş olmalıdır.

Mağaza çalışanlarımız için "yöneticilerimizi kendi içimizden seçmek" hedefimiz doğrultusunda tüm kademeler için uygulanan "Kariyer Geliştirme Programımız" bulunmaktadır.

İnsan Kaynakları Birimi tarafından belirlenmiş ve şirket ana hedefleri ile paralellik taşıyan kriterler çerçevesinde tüm çalışanlarımız bireysel gönüllülük esasıyla bu süreç için başvuruda bulunabilmektedir.

Başvurular sonrası bazı test ve mülakatlardan geçirilen adayların içinden seçilenler öncelikle teorik eğitim sürecine başlarlar. Bu eğitimler akabinde “saha ve prosedür stajları” başlamaktadır. Tüm stajları sonunda yapılan mesleki sınavdan da başarılı olan çalışanlarımızın mağaza yöneticisi pozisyonlarında atamaları yapılır.

Yatay Geçiş

Dikey olarak üst pozisyonlara yükselme fırsatı dışında; çalışanlarımıza, kariyerlerine yatay olarak farklı fonksiyon ve pozisyonlarda devam etmeleri ve bu yönde kendilerini geliştirmeleri konusunda da fırsatlar sunarız. Şirket içinde belirli pozisyonlarda İç İlan yayınlayarak şirket içi başvuruları değerlendiririz.

Eğitim

Eğitim planları, şirket hedefleri ve öncelikleriyle ilişkilendirilerek her yıl yeniden yapılandırılır. Belirlenmiş olan gelişim planları çerçevesinde iç ve dış kaynaklı olarak mesleki gelişim, kişisel gelişim ve kurumsal gelişim eğitim programları düzenlenir ve uygulanır.

Grubumuza yeni katılan çalışanlarımızın Ziylan Grup bünyesine daha kolay adapte olabilmeleri için oryantasyon programımız bulunmaktadır. Mağaza çalışanlarımız eğitim mağazalarında gerçekleştirilen süresi ve pozisyonlarına göre farklılık gösteren oryantasyon eğitiminden geçerler. Genel merkez çalışılanlarımızın oryantasyon programı ise kurumsal oryantasyon sunumu ve mağaza eğitiminden oluşmaktadır.

Grubumuzun “Ziylan Perakende Akademisi” adı altında bir eğitim akademisi bulunmakta olup Türkiye genelinde anlaşmalı üniversiteler aracılığıyla mağaza çalışanlarına "mağaza ve satış yönetimi" eğitimleri verilmektedir.
Ücret: Çalışanlarımızın eğitim, tecrübe ve çalıştıkları pozisyona göre belirlenen ücretler, brüt ve aylık olarak ödenmektedir. Mağazalarımızda brüt ücrete ek olarak "Prim Sistemi Uygulaması” bulunmaktadır.

Ulaşım: Merkez çalışanları için İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında hizmet veren ücretsiz çalışan servis ağımız bulunmaktadır.

Yemek: Merkez çalışanlarına öğle yemeği servisi verilmekte olup mağaza çalışanları için ise, Multinet yemek kartı uygulaması bulunmaktadır.

İndirim Kartı: 2 aylık deneme süresini dolduran tüm çalışanlarımıza indirim kartları verilmektedir. Bu kart ile sezon ürünlerinde yapılan alışverişlerde % 20 oranında indirim sağlanmaktadır.


Spor Salonu: Merkez binasında çalışanların faydalanabileceği spor salonu bulunmaktadır.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3400TL olsa da satış müdürü maaşları  13200TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8900TL, insan kaynakları maaşları 3150TL-9650TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3200TL-9400TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8400TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4400TL den başlayıp 15400TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12900 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8300 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2350TL ile 9900 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme