EÜAŞ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

EÜAŞ MAAŞLARI

EÜAŞ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Kamuya ait en büyük sanayi kuruluşu olan EÜAŞ Elektrik Üretim AŞ. ihtiyaçlar kapsamında işçi ve eleman alımı için ilana çıkmaktadır. EÜAŞ'a nasıl iş başvurusu yapılır, başvuru şartları neler, maaşlar ne kadar?
Günümüzde Türkiye enerji sektöründe faaliyet gösteren ve elektrik üretimini üstlenen EÜAŞ faaliyet gösterdiği bölgelerde yaptığı toplu işçi ve personel alımları ile de istihdama katkı sağlamaktadır. Peki EÜAŞ personel alımı nasıl düzenleniyor ve EÜAŞ'a nasıl iş başvurusu yapılır?

KISACA EÜAŞ - ELEKTRİK ÜRETİM AŞ
Ülkelerin enerji ihtiyacı; nüfus, sosyal ve ekonomik gelişme düzeyi, sanayileşme, kentleşme, teknolojik gelişmişlik gibi birçok sosyo-ekonomik faktöre bağlı olarak şekillenmektedir. Sosyo-ekonomik kalkınmanın en önemli girdilerinden biri olan elektrik enerjisinin zamanında, kaliteli ve yeterli miktarda, ekonomik şartlar ve çevre etkileri de dikkate alınarak temini büyük önem taşımaktadır. EÜAŞ, devletin genel enerji ve ekonomik politikasına uygun olarak, verimlilik ve karlılık ilkelerine göre elektrik üretim faaliyetlerinde bulunmak amacıyla teşkil edilen bir kamu kuruluşudur. Elektrik enerjisi üretiminde kullanılan kaynakların sınırlı olması sebebiyle, bu kaynakların kullanımı gelecek kuşakların dünyasını belirleyeceği gibi, bunların sınırsız ve sorumsuz kullanımının geleceğe olumsuz etki yapacağı muhakkaktır. Bu yüzden ülkemizin, hem bugününü hem de geleceğini dikkate alan yerli kaynaklara dayalı bir enerji politikası oluşturma ve tercihleri buna göre yapma zorunluluğumuz bulunmaktadır. Bu anlamda, kamuya ait santrallardaki elektrik enerjisi üretiminden sorumlu olan Kuruluşumuz EÜAŞ bu görev bilinciyle çalışmalarını sürdürmekte olup, yerli kaynakların değerlendirilmesi için azami gayreti göstermektedir.

EÜAŞ - ELEKTRİK ÜRETİM AŞ ELEMAN VE İŞÇİ ALIMI
EÜAŞ bünyesinde yüzlerce eleman ve işçi çalıştırmakla beraber diğer yandan belirli dönemler toplu işçi alımı yapmaktadır. EÜAŞ personel alımını yapmadan önce insan kaynakları planları çerçevesinde mevcut işçi ve personel açığını değerlendirir ve sonrasında ihityaçlar belirlenerek işçi alım ilanı yayınlar. EÜAŞ işçi alımlarından yararlanmak isteyen adayların söz konusu kurumun toplı işçi alım ilanlarını internet üzerinden takip etmesi gerekiyor. Kurumu personel alımını genellikle İŞKUR üzerinden ilan ediyor ve iş başvurularını da yine İŞKUR üzerinden kabul ediyor. Kurum büro memurunda, metal işlerine ve hatta engelli personele kadar çok farklı branşlarda eleman ve işçi alımı düzenlemektedir.

EÜAŞ - ELEKTRİK ÜRETİM AŞ İŞ BAŞVURUSU

Yukarıda da belirtildiği EÜAŞ öncelikle personel ve işçi ihtiyacını belirler ve sonrasında toplu işçi alımının İŞKUR üzerinden yayınlar. EÜAŞ'a iş başvurusunda bulunmak ve işçi alımından yararlanmak isteyen adaylar kurumu ilanları takip edebilir ve bu ilanlara iş başvurusu yapabilirler. Dolayısıyla İŞKUR'a kayıt yaptırmak bu konuda önemlidir. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar bulundukları bölgedeki İŞKUR'a müracat edebilirler

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme