ERGO SİGORTA MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

ERGO SİGORTA MAAŞLARI

ERGO SİGORTA MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


ERGO İnsan Kaynaklarι Departmanı'nın temel amacι; şirketin değer, vizyon ve stratejileri doğrultusunda, çalιşanlarιn tüm kapasite ve yeterliliklerini ortaya koyabilecekleri, yaratιcιlιklarιnι geliştirebilecekleri, organizasyona belirgin bir değer katarak kendilerini büyük bir ekibin önemli bir parçasι olarak hissedebilecekleri öğrenen organizasyonlar oluşturmaktιr.

Performans ve Gelişim Yönetimi Süreçlerimiz
ERGO Türkiye olarak Performans ve Gelişim Yönetimi süreci ile amacımız"yüksek performans ve potansiyelli" çalışanlarımızı bulmak ve ortaya çıkarmaktır. Bu süreç ile tüm çalışanlarımızın performans ve potansiyellerini değerlendirmeyi, bu doğrultuda geliştirmeyi ve bağlılıklarını arttırmayı hedefliyoruz.

Performans Değerlendirme
Yetenekleri bulma sürecinde iki ana bileşene odaklanılır; çalışanın performansı ve potansiyeli. Çalışanın performans notu, yıllık hedef değerlendirme sonucu ve yetkinlik sonuçlarından oluşmaktadır. Her bir çalışan yıllık olarak hedeflerini alır ve yılın sonunda değerlendirilir. Bu süreç ile kişi bazlı hedef değerlendirme sonuçları elde edilir. Yetkinlikler de yılda bir kez değerlendirilir. Yönetsel pozisyonlar ast ve üstü tarafından değerlendirilir iken yönetsel olmayan pozisyonlar sadece üstleri tarafından değerlendirilir. Bu yetkinlik değerlendirmesinde, çalışanın mevcut pozisyondaki davranışları ve iş yapış şekli dikkate alınır. Yıllık olarak üretilen bu iki sonuç (hedef ve yetkinlik değerlendirmeleri), belirli oranlarda etki ederek çalışanın performans notunu oluşturur. Performans sonucunun belirlenmesi ile yetenek sürecindeki ilk bileşen elde edilmiş olur.

Potansiyel Değerlendirme
Potansiyeli ölçmeye yönelik ilk adım, çalışanın bir üst pozisyon için potansiyelinin birinci ve ikinci yöneticisi tarafından sistem üzerinden bir anket ile değerlendirmesi ile atılır. İkinci adımda, çalışan kendini değerlendirdiği bir yetkinlik envanterine dahil olur. Bu sayede çalışana yönelik iki sonuç elde edilir; birinci&ikinci yönetici değerlendirmeleri ve çalışanın kendi değerlendirmesidir.

Yetenek Yönetimi Komiteleri
Tüm sonuçlar, İnsan Kaynakları tarafından raporlanır ve analiz edilir. İnsan Kaynakları ve ilgili Üst Yönetim ile her bir çalışanın birebir değerlendirildiği"yetenek değerlendirme komiteleri" yapılır. İnsan Kaynakları tarafından modere edilen bu toplantılarda, çalışanların güçlü ve gelişim alanları tartışılır, gelişim planı oluşturulur. Bu toplantılarda elde edilen tüm sonuçlar, ilgili İcra Kurulu Üyesi ile yeniden değerlendirlir ve teyid edilir. Müdür ve üstü seviyelerdeki tüm sonuçlar, CEO onayına sunulur. Böylelikle yetenek havuzu belirlenmiş olur. Süreç her yıl tekrarlanır.

Gelişim Programları
Çalışanların güçlü ve gelişim alanları dikkate alınarak oluşturulan gelişim planları"Bireysel Gelişim Programı" kapsamında planlanır. Diğer bir gelişim programı olan, Yönetim Gelişim Programı'nda amaçlanan ortak bir yönetim duruşu&dili oluşturmaktır. Yetenek gelişim programımız da yetenek havuzuna seçilmiş ERGO çalışanlarımızı bir üst göreve hazırlamak için tasarlanmıştır. Yetenek Gelişim Programı ile hedeflenen, yetenek havuzunda yer alan çalışanlarımızın güçlü alanlarında daha da güçlendirmek, gelişim alanlarında ise desteklemektir. Gelişim programlarımız, çoklu öğrenim sistemlerinden oluşur, ve her bir seviye (unvan grubu) için farklı uygulamalar dikkate alınır. Performans ve Gelişim Yönetimi süreci kapsamındaki tüm uygulamalar ile çalışanlarımızın bağlılığını güçlendirmeyi, memnuniyetlerini arttırmayı ve iç yedekleme sistemlerini desteklemeyi hedefliyoruz.

İşe Alım Süreçlerimiz
ERGO'nun işe alım sürecinde, iş başvurusunuzun alınmasından iş görüşmesine çağrılmanıza kadar hangi adımlar takip edilir?

İş Fırsatları ve Başvuru Yolları

Bize yaptιğιnιz başvurular CV bankamιza kaydedilir.
Oluşabilecek açιk pozisyonlar için bu veri tabanιndan araştιrma yapιlarak, pozisyon için gerekli niteliklere uyan adaylarla irtibata geçilir.
Adaylara ilk görüşmelerinde "Genel Yetenek Testi" ve "Kişilik Envanteri" uygulanιr. Mülakat bu testlerden sonra İnsan Kaynaklarι yetkilileri tarafιndan yapιlιr.
İnsan Kaynaklarι'nιn olumlu görüşü halinde aday, ilgili departman yöneticisi ile görüştürülür.

Tüm bu görüşmeleri ve referans araştιrmalarιnι olumlu olarak tamamlayan adaylara İnsan Kaynaklarι Bölümü tarafιndan iş teklifi yapιlιr.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme