ENERJISA MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

29 Eylül 2016 Perşembe

ENERJISA MAAŞLARI

ENERJISA MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


ENERJISA MAAŞLARI:
Enerjisa olarak ‘en yetkin insan kaynağıyla çalışma’ stratejimiz ve  fırsat eşitliği ilkemiz çerçevesinde işe alımlarımızda, gerekli yetkinlikler ve teknik bilgilerin yanı sıra, işin niteliklerine ve kurum kültürüne uygun özelliklere sahip kişilerin seçimini sağlamaya özen gösteririz.
Çünkü büyük Enerjisa takımına katılan arkadaşlarımızın, Enerjisa değerleriyle örtüşen kişisel özelliklere sahip olması bizler için pozisyonun gerektirdiği teknik ve davranışsal yeterlilik kadar önemli.

İşe alım sürecinde  mesleki deneyimin yanısıra  yetkinlik kriterine ayrıca odaklanırız. Bu süreçte kişilik envanteri, yetkinlik bazlı mülakat, yabancı dil sınavı, vaka çalışması sunumu, değerlendirme merkezi uygulamaları gibi çeşitli araçlardan yararlanırız.
En iyi insan kaynağı ile çalışma stratejimiz doğrultusunda, Enerjisalılar'a kariyer yolculuklarında çeşitli fırsatlar sunarak; hem kendileri için hem de Enerjisa ve Türkiye için değer yaratmalarını amaçlıyoruz.

Rota
ROTA Kariyer Planlama programımız kapsamında hem çalışanlarımızın kariyer beklentilerini, hem de organizasyonumuzun ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurur, bu nedenle çalışanlarımıza idari yol ve profesyonel yol olarak iki farklı kariyer yolu sunarız.
Enerjisa çalışanları  profesyonel yolda ilerleyerek süreç yönetimi kapsamında uzmanlığını geliştirebilir ve süreçleri yöneterek iş sonuçlarına etki ederken, idari yolda kendisine bağlı ekipler aracılığıyla iş sonuçlarına etki ederler.
ROTA dahilinde çalışanlarımız, bir üst seviyeye aday olabildikleri gibi aynı zamanda kariyer yolları arasında karşılıklı geçişe izin veren bir sisteme dahil edilirler.

Gelişim Programları
Enerjisalılar, kariyer yolculukları boyunca ihtiyaçlarına ve rollerine uygun çeşitli gelişim programlarına dahil olarak, mesleki ve profesyonel gelişim fırsatları elde ederler.
Enerjisa'nın farklı çalışan profillerini göz önünde bulundurarak dizayn edilen gelişim programlarını incelemek için burayı tıklayın.

Mobilite
Enerjisa Türkiye'de geniş bir coğrafyada enerjinin üretim, dağıtım, perakende ve toptan satış gibi farklı alanların faaliyet gösterir. Bununla birlikte enerji devi E.ON ile ortaklık yapısı sayesinde çalışanlarımız, enerji değer zincirinin bir çok farklı halkasında, birçok lokasyonda ve çeşitlilik içeren bir çalışma ortamında görev alma ve gelişme imkanı bulabilirler.

Toplam Ödül Yönetimi
Toplam Ödül Yönetimi stratejimiz gereği, rekabetçi bir yaklaşım doğrultusunda yüksek performansı, çalışanlarımızın  işe katkısını ve yetkinliklerini ödüllendiririz.
Enerjisa olarak Ödül Yönetimi Stratejimiz;
Adil,
Şeffaf,
Esnek,
Rekabetçi bir yaklaşım doğrultusunda yüksek performansı, çalışanlarımızın  işe katkısını ve yetkinliklerini ödüllendirmek üzerine kuruludur.
Hedefimiz; Enerjisa’nın büyüme stratejisine katkıda bulunacak, çalışanlarımız ve aileleri için maddi ve sosyal güvence sağlayacak, yüksek performansı ve başarıyı ayrıştıracak Ücret ve Yan Hak uygulamaları ile çalışanlarımızı desteklemektir.
Enerjisa’da yapılan tüm işlerin büyüklükleri Sabancı İş Ailesi modeli kullanılarak ölçülür. Ölçülen iş büyüklükleri kademeler bazında sıralanır ve ücret politikaları belirlenir.

Her yıl çeşitli ücret araştırmalarına katılarak ücret ve yan haklar stratejileri gözden geçirilir. Ücret artışları, makroekonomik göstergeler, piyasa ve iç denge analizleri, bireysel performans sonuçları doğrultusunda yılda 1 kez yapılır.
Bizim tahminimiz ise şu şekildedir:
Satış maaşları yeni çalışanlar için 3400TL olsa da satış müdürü maaşları  13200TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8900TL, insan kaynakları maaşları 3150TL-9650TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3200TL-9400TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8400TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4400TL den başlayıp 15400TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12900 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8300 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2350TL ile 9900 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme