EĞLENCE SEKTÖRÜ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

EĞLENCE SEKTÖRÜ MAAŞLARI

EĞLENCE SEKTÖRÜ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Perakende giyim markası Jimmy Key, 6 ay boyunca aylık 10.000 TL maaşla çalışacak eğlence müdürü arıyor. Eğlence müdürü olmak isteyenlerin askerliğini yapmış olması, prezantabl görünmesi, üniversitesi mezunu olması ya da İngilizce bilmesi gerekmiyor. 18 yaşından büyük herkes eğlence müdürü olabiliyor.
Jimmy Key mağazalarının önünden geçtiyseniz vitrindeki kırmızı koltuğu görmüşsünüzdür. Koltuğun sahibi ayda 10 bin TL maaşla çalışacak olan eğlence müdürü. Ne yapar bu eğlence müdürü? Eğlence müdürü pozisyonunda çalışacak kişi Jimmy Key ile bağ kurmak isteyen herkese hayatın eğlenceli yönleri hakkında ipuçları verecek. Moda çekimlerine, etkinliklere katılacak, moda ile ilgili trendleri takip edecek, Jimmy Key’in çeşitli çekim ve etkinliklerinde kamera arkasında yer alacak. Bunları da Jimmy Key’i ve kendisini takip edenlerle paylaşacak. Bu pozisyon için alınacak kişilerin çılgın, bağımsız ruhlu, sosyal medyaya hakim, kitleleri arkasından sürükleyebilen, iyi giyinen, modern, eğlenceli, ileri görüşlü, tarzı olması tercih ediliyor. Jimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı Günseli Ünlütürk, onlar için eğitim ve yaşın önemi bulunmadığını, istediklerinin Jimmy Key’in eğlenceli kimliği ile özdeşleşmeleri olduğunu söylüyor. Bu pozisyonun kendi içlerinde bir ilk olduğunu belirten Ünlütürk, verimli olup olmayacağını ve bu kişinin bu kadar eğlenceli bir hayatı kaldırıp kaldırmayacağını görmek istediklerini söylüyor. Eğlence müdürünün görev süresinin 6 ay olmasının nedeni de bu.

4 günde 1.200 başvuru
Aranan eğlence müdürü ile ilgili olarak ilanlar çıktı, vitrinler süslendi. Birçok kişinin de ilgisini çekti. Başvuruların çok yoğun olduğunu ifade eden Ünlütürk, her kesimden başvuru geldiğini söylüyor: “Kampanya başarılı bir şekilde başladı ve aynı şekilde de devam ediyor. Hedef kitleye ulaşmakta zorlanmıyoruz. Duyurusunu yaptığımızdan bu yana 4 günde 1.200 başvuru oldu. Bizim tahminimiz 10 bin civarında başvuru olacağı yönünde.”
Eğlence müdürünün kitlelerine dokunan marka yüzü de olacağını ifade eden Ünlütürk, marka imajını sıradan yöntemlerin dışında oluşturmak istediklerini söylüyor ve ekliyor: “Bu aslında tam bir marka temsilciliği. Bizce marka temsilciliği sadece imaj için fotoğrafı çekilen bir yüz değil, Jimmy Key’de olduğu gibi birebir hissedilebilecek, kanlı canlı hayatın içinde olacak biri.”
Eğlence müdürü olmak için son başvuru tarihi 8 Nisan. İnternet siteleri üzerinden formu indirilip herhangi bir Jimmy Key mağazasına teslim edilebilir veya direkt mağazadan başvuru yapılabilir.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme