E-BEBEK MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

E-BEBEK MAAŞLARI

E-BEBEK MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


ebebek nedir?

ebebek, annenin ve bebeğin, doğum öncesinden başlayıp 4 yaşa kadar uzanan süreçteki tüm ihtiyaçlarını; kaliteli ürünler, güler yüzlü kadro, yüksek hizmet standartları, hesaplı fiyatlar, sınırsız bilgi ve alışveriş sonrası desteğiyle günün 24 saati karşılayan bir internet sitesi ve mağazalar zinciridir.

ebebek, iki satış kanalı üzerine yoğunlaşmıştır:

E-ticaret
Mağazacılık
Organizasyonumuz;

Yalın, basit ve güçlüdür. Eğitim, öğretim ve takım ruhunun önemine inananlardan oluşur. Dışarıdan istihdam etmek yerine içeriden insan yetiştirmeyi tercih eder.

Temel stratejilerimiz:

Kaliteli ürünlerden oluşan ürün yelpazemiz bebeveynlerimizin tercihlerine, kullanım frekanslarına göre belirlenir. Kendi bebeklerimiz için tercih etmeyeceğimiz ürünlere, raflarımızda ve internet sitemizde yer vermeyiz. Bebeveynlerimizin taleplerine göre belirlediğimiz ürünlerimizi, devamlılığını ve güvenilirliğini kanıtlamış, genel felsefe ve prensiplerimize uyan tedarikçi ortaklarımızdan temin ederiz. Organizasyonumuzu en sağlıklı biçimde yönetmek ve doğru kararları zamanında alabilmek için en güncel teknolojilerden istifade ederiz. ebebek, Bebek Araç Gereçleri Üreticileri, İthalatçıları ve Perakendecileri Derneği, BAGİDER üyesidir.
Yeni bebeği olmuş bir baba olan Halil Erdoğmuş’un bebek bakımıyla ilgili bilgi edinme ihtiyacına istinaden kurduğu bebek.com, 15 yıldır anne-babalara ve anne baba adaylarına hizmet vermeye devam ediyor.

ebebek, bebek sahibi olmayı düşünen, bebek bekleyen ve bebeğini büyüten bilinçli ailelere ihtiyaç duydukları her türlü bilgi, hizmet ve dostluğu sunmak için yola çıkmış ve sonrasında bebek bakımında ihtiyaç duyulan ürünlerin hızlı, pratik ve uygun koşullarda teminini sağlamak için ebebek.com‘u geliştirmiştir. ebebek.com, bebek ürünleri alışverişi konusunda Türkiye’nin ilk online mağazası olma özelliğini taşımaktadır. ebebek, internet sitesinden elde edilen başarıyı takiben dünyada az rastlanan ‘click to brick’ iş modelini uygulayarak fiziki mağazacılığa geçiş yapmıştır.

ebebek, bebek sahibi olan ailelerin tek ihtiyacının bebeğin fiziksel gereksinimleri olmadığının bilinciyle bebeklerin ve ailelerin mutluluğu için her şeyi en ince detayına kadar düşünmeye gayret eden bir organizasyon olup felsefesi ‘bebekoloji’dir. Bebekoloji çerçevesinde ebebek, doğum öncesinden başlayan bu süreçte size sadece ürünlerini değil, bilgi birikimini de tecrübesi ile birlikte sunmaktadır. ebebek bu yüzden çalışanlarını sadece satış yapan kişiler olarak görmemekte ve onları satış danışmanı ya da müşteri temsilcisi diye isimlendirmemektedir. Onları, uzmanlıklarını ve ilgilerini paylaşan birer bebekologlar olarak görmektedir.

Aynı şekilde ebebek anneler, babalar, amcalar, teyzeler, büyükanneler ve büyükbabalar, komşular, arkadaşlar kısaca ebebek’i ziyaret edip bebekologlara bir şeyler danışan herkesi “bebeveyn” olarak tanımlamaktadır.
Ürün ve markalarda Çeşitlilik:
ebebek, yüzlerce markayı ve binlerce ürünü içeren zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. Bebeveynlerin bebeği ve kendi için duyduğu ihtiyaçlara cevap verir, aradığı tüm ürünleri sunmaya çabalar.


Ürün iade imkanı:
ebebek bebeveynlere 14 gün içerisinde mazeretsiz ürün iadesi, 180 gün içerisinde de kusurlu ürünleri iade etme hakkı sunar.


Aynı gün kargoya teslimat:
Hafta içi saat 16:00'ya kadar verilen siparişler aynı gün içinde seçmiş olduğunuz kargo firmasına teslim edilir. UPS kargo ile 130 TL üzeri siparişlerinizde kargo ücretsizdir.


Ödeme seçenekleri:
ebebek bebevenylerine taksit imkanı sunmaya özen gösterir ve alışverişlerini taksitlendirirken vade farkı uygulamaz. Genellikle kullanılan tüm kartlara taksit imkanı ve kredi kartınızda biriken puanlar ile ödeme imkanı sunar. Kredi kartı kullanmayan bebeveynlere ise 100 TL ve üzeri havale ile ödeme kolaylığı sağlar.

Anne ilgisi Uzman bilgisi:
ebebek'in felsefesi "bebekoloji"dir. ebebek, doğum Öncesinden başlayan zahmetli ama bir o kadar da heyecan verici süreçte anne ve babalara bilgi birikimi ve tecrübesini de sunar, bebeklerin ve ailelerin mutluluğu için her şeyi düşünür. ebebek, En iyi sağlık ve En iyi portal Altın Örümcek ödüllü içerik sitesi bebek.com ile yüzbinlerce ailenin katkısıyla anne ve babaları tüm konularda bilgilendirir.


Bebeveyn sadakat merkezi:
ebebek, bebeveynlere temel eğitim ve ürün bilgisi sunan "Bebeveyn Sadakat Merkezi" ekibi ile annelerin bebeklerin ihtiyacına uygun tespiti yapmaya ve onları yönlendirmeye çalışır.


Satış sonrası destek:
ebebek'te seçkin markalar ve Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler bulunur. ebebek, satış sonrası süreçte de memnuniyete özen gösterir; kusurlu ürünlerde değişim ya da iade imkanı sunar, kargo sorunlarında hızlı çözüm sağlar. Satılan ürünlerin orijinalliği ve kalitesi ebebek tarafından temin edilmektedir.


Güvenli alışveriş:
ebebek.com, veri iletiminde 128 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL sertifikası kullanmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz yalnızca sipariş işlemi gerçekleştirilirken kullanılır. ebebek, online alışverişi daha güvenli hale getirmek için en yeni teknolojileri sizlere sunmaktadır.
İkinci el hizmeti:
İkinci el hizmeti ile bebeklerin kullanılmayan eşyalarını ailelerin değerlendirmesini amaçlıyoruz. Ailelerin, bebeklerinin ürünlerini Çamlıca mağazamızda satışa sunmalarını sağlıyoruz. Böylece ihtiyacı olan ailelere uygun fiyata diğer ailenin ürün iletmesine yardımcı oluyoruz. 2 ay içerisinde satılmayan ürünleri ya iade ediyoruz ya da aile isteği ve desteğiyle Çocuk Esirgeme Kurumu veya Sevgi Mağazası’na bağışlıyoruz.


İnsan sağlığı:
Sigara içmeyen yaklaşık 1200 çalışanımız ile bebeklerin dumansız hava sahasında yaşama haklarına dikkat çekiyoruz. ebebek çalışanlarının hiçbiri özel hayatlarında dahi sigara içmediği gibi, işe alımlarda sigara öncelikli kriterlerimiz arasında yer almaktadır. Bu uygulamayı başlattığımız 7 sene önce sigarayı bırakmak isteyen çalışanlarımıza da bu konuda yardımcı olup tüm masraflarını üstlenerek, uzman kontrolünde sigarayı bırakmalarına destek olduk. Mağazalarımıza alışverişe gelen anne adaylarının hamilelik dönemlerindeki koku hassasiyetlerine saygı gösterdiğimiz için aldığımız bu kararı merkez-depo-mağaza ayırımı yapmadan tüm şirketimizde tutarlı biçimde uyguluyoruz.
ebebek hakkında

“ebebek, annenin ve bebeğin, doğum öncesinden başlayıp 4 yaşa kadar uzanan süreçteki tüm ihtiyaçlarını; kaliteli ürünler, güler yüzlü kadro, yüksek hizmet standartları, hesaplı fiyatlar, sınırsız bilgi ve alışveriş sonrası desteğiyle günün 24 saati karşılayan bir internet sitesi ve mağazalar zinciridir.”

Bebekoloji hakkında

Bebekoloji, ebebek’in iş felsefesi, manifestosudur. ebebek; bebeği için her zaman en iyisini isteyen, alışverişleri için en iyisini araştıran, titiz, dikkatli ve hassas davranan tüm aile bireylerini bebeveyn olarak tanımlar.
Bebekolog; bir ebebek’e girdiğiniz andan itibaren bebeğiniz ve sizinle yakından ilgilenen, gerektiğinde bilgilendiren ve her türlü ihtiyacınızda güvenilir ve uzman ellerde olduğunuzu hissettiren ebebek temsilcisidir. Bebekolog bu konuda özel eğitim almış, donanımlı, bilgili olduğu kadar özenli ve ilgilidir.

ebebek Etik Kuralları

Burada açıklanan etik kurallar ebebek çalışanları tarafından yazılmıştır. Bu kurallar tüm ebebek çalışanlarını, Yönetim Kurulu üyelerini ve hissedarlarını (“ebebek üyeleri”) kapsar. Tüm ebebek üyeleri “ebebek etik kuralları”’na uymakla yükümlüdürler.
 
Genel
ebebek sürekli öğrenen bir organizasyondur.
Organizasyonumuz yalın, basit ve güçlüdür.
En değerli varlıklarımız bebeveynlerimiz, çalışanlarımız ve ürünlerimizdir.
Davranışlarımızda nezaket ve zarafet bizim için önemli değerlerdir.
Ekip ruhuyla çalışırız, hızlı ve kaliteli hizmet vermeyi önemseriz.
Hiçbir zaman ve hiçbir koşulda yalan söylemez, samimiyet ve dürüstlükle hareket ederiz.
Hata yapmak tecrübelerimizi geliştirir, ancak aynı hatanın tekrar etmesini kabul etmeyiz ve bunu önleriz.
Tüm önemli iş süreçlerimizi prosedür haline getirir ve aynı çerçevede uygularız.
Her büyüklükteki rakibimizi önemser, sektörümüze olan katkılarına değer veririz. Rakiplerimiz hakkında olumsuz yorumlarda bulunmaktan kaçınırız.
Kararlarımızı gerçekçi verilere dayandırırız. İstatistiklere önem verir, sadece ölçebildiğimiz şeyleri geliştirebileceğimize inanırız.

Bebeveynlerimizle ilgili
Ürün yelpazemizi bebeveynlerimizin ihtiyaçlarını ve taleplerini dikkate alarak belirleriz, zengin ürün çeşitliliği sunarız.
Ürünlerimizi seçerken titiz davranırız. Kendi bebeklerimiz için tercih etmeyeceğimiz ürünlere, raflarımızda ve internet sitemizde yer vermeyiz.
Satış kaygısıyla değil bilgilendirme gayretiyle hareket ederiz.
Mağazalarımızı, bebeveynlerimizin kolay ulaşımını dikkate alarak konumlandırırız.
Bebeveynlerimizin hesaplı fiyatlardan alışveriş yapabilmeleri için masraf ve giderlerimize dikkat ederiz.
Bebeveynlerimizin geri bildirimlerini can kulağıyla dinler, aksayan yönlerimizi onlardan öğrenip hızlı çözüm sağlarız.
Bebeveynlerimizin, bebeklerine karşı yoğun duygularını anlamaya gayret eder, bu süreçteki kaygı ve telaşlarına saygı duyarız.
Bebeveynlerimize satış sonrasında da üstün hizmet sunmaya devam ederiz.

Çalışanlarımızla ilgili
Organizasyonumuz içindeki herkes bizim için değerlidir. Organizasyonumuzdaki bütün bireylere, rütbe ve kıdem gözetmeksizin, saygı ve sevgi duyarız.
Çalışanlarımızın performanslarını; onların çabaları, özverileri ve başarılarını dikkate alarak objektif biçimde değerlendiririz. İşe alma, terfi ve tayinlerde yetkinliği dikkate alır, çalışanlar arasında fırsat eşitliği sağlarız.
Organizasyonumuzdaki herkes başarımıza katkıda bulunur ve bulunmalıdır. Çalışanlarımızı her aşamada operasyona dahil ederiz, çünkü en yenilikçi fikirlerin ve çözümlerin çalışanlarımızdan geldiğine inanırız.
İşimiz sırasında öğrendiğimiz özel bilgilerin gizliliğine önem veririz. Şirketten ayrılsak dahi gizlilik ilkelerini ihlal etmeyiz.
Şirketimizin kaynaklarını verimli kullanır, menfaatlerini korumak bilinciyle hareket ederiz. Şirketimizi zarara sokacak her türlü eylemden kaçınırız.
Aksaklık ya da sorunlarla karşılaştığımızda, branşımız dışında olsa dâhi görmezlikten gelmez, çözüm için aksiyon alırız.
Organizasyonumuz adına siyasi bir harekette bulunmayız.
Çalışanlarımızın sağlıklı yaşam haklarına saygı duyarız. Onlara sağlıklı, temiz çalışma ortamları sunarız.
Çalışanlarımızın eğitimine önem verir, onlara yapacağımız yatırımın, organizasyonumuzun gelecekteki başarısı için önemli olduğuna inanırız.
Yoğun çalışmanın yanında, başarıyı kutlamaya ve mutlu çalışma ortamı oluşturmaya da önem verir, başarıyı takdir ederiz.
Yöneticilerimiz, işleri ve iş akışlarını basitleştirip kolay anlaşılır ve uygulanabilir hale getirmeyi ve başaranların sayısını artırmayı hedeflerler.
Çalışanlarımızın görev ve sorumluluklarını detaylı olarak belirten iş tanımları vardır. İş tanımı olmayan personelimiz yoktur.
Yöneticilerimiz kendi alanlarında tecrübeli, yetkin ve işi bilen ancak yeni şeyler öğrenmeye açık kişilerdir.
İşin her aşamasına masamızdan kalkarak fiziken de dahil olur, birbirimize her zaman yardım ederiz.
Organizasyonumuzun sürdürülebilir büyüme sağlaması için her çalışanımız kendi halefini yetiştirir ve bildiklerini ona öğretir. Yöneticilerimizin en önemli vasfı, kendi yerlerini alabilecek takım arkadaşları yetiştirmektir.
Şirketimizde karı-koca olarak çalışılmamaktadır.

Tedarikçilerimizle ilgili
Tedarikçimizin iş ortağımız olduğunu bilir, büyümenin birlikte başarılacağına inanırız. Ticaret yapmadığımız dönemlerde de onlarla ilişkimizi önemseriz.
Yükümlülüklerimizin bilinciyle hareket eder, tedarikçilerimizin önemli müşterisi olarak kalmayı hedefleriz.
Birlikte iş yaptığımız veya yapacağımız hiçbir firma veya kişiden hediye kabul etmeyiz.
Tedarikçimizin ticari bilgilerinin gizliliğine, kendi ticari bilgilerimiz kadar hassasiyet gösteririz.

Ortaklarımızla ilgili
Değerli, toplum tarafından saygı duyulan, önceliği kaliteli hizmet vermek olan bir şirkete yatırım yapmış olmanın memnuniyetini yaşatmak için çalışırız.
Devlet, finans kuruluşları ve tedarikçiler nezdinde yükümlülüklerini eksiksiz ve zamanında yerine getiren bir şirket olarak hareket ederiz.
Sürdürülebilir büyüme ve karlılık sunmayı hedefleriz.

Çevremiz ve toplumla ilgili
Toplum kaynaklarının verimli kullanımını önemser, israftan kaçınırız.
Ürün ve hizmetlerimizin olumsuz çevre etkisine neden olmamasına dikkat ederiz.

İnsan sağlığına önem ve değer veririz. Bu yüzden ekibimiz, özel yaşamında da sigara içmeyen kişilerden oluşur.