DÜZEY PAZARLAMA MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

DÜZEY PAZARLAMA MAAŞLARI

DÜZEY PAZARLAMA MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Tarihçe

DÜZEY Pazarlama A.Ş. dayanıklı ve dayanıksız tüketim mallarının birlikte pazarlandığı bir Koç Holding kuruluşu olan Beko Ticaret bünyesinden ayrılarak hızlı tüketim mallarına odaklanmak amacı ile 1975 yılında kurulmuştur.

Sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın da önde gelen şirket ve markalarının satış ve dağıtımını üstlenmiştir. Kav, General Elektrik, Tat, Aymar, Knorr, Maret, SEK, Pastavilla gibi lider yerli markaların yanısıra Johnson Wax, BAT, Sony, Ferrero gibi dünya markalarının pazarlanmasında önemli başarılara imza atmıştır.

Sektörünün öncü kuruluşu konumundaki DÜZEY Pazarlama 40. çalışma yılını kutlamaya hazırlanırken yeni iş ortakları ve markaları ile büyümeye devam etmektedir.


Km Taşlarımız

01/01/2014

Tedi Meyve Suyu ürünlerinin satışına başlandı.

01/05/2013

Doğadan Soğuk Bitki Meyve Çayı ürünlerinin satışına başlandı.

25/07/2011

Ferrero Firmasının Nutella ve Kinder markalı ürünlerinin satışına başlandı.

03/05/2010

Düzey’e ait bir marka olan Ekin markalı çuval ve paket pirinç-bakliyat-bulgur ürünlerinin satışına başlandı.

01/09/2009

Avrupa’nın önde gelen baharat firmalarından biri olan Kotanyi firması ile anlaşma yapılarak Kotanyi Baharatlarının satışına başlandı.

01/08/2009

Türk Tabak şirketinin sarma sigara tütünü ve pipo tütünü Türkiye dağıtım anlaşması yapıldı.

01/06/2009

Swedish Match firması ile puro satışı konusunda anlaşmaya varıldı ve sahaya çıkıldı.

01/04/2007

Sony pil ürünlerinin satışına başlandı.

14/01/2007

BAT ürünlerinin satış organizasyonu, yapılan protokol gereği BAT firmasına devredildi.

01/02/2006

Rest Temizlik Bezi ürünlerinin satışına başlandı.

01/01/2006

Fasıl markalı Rakı satışına başlandı.

12/09/2005

Tariş-Tat ortaklığı tarafından kurulan Mercan rakı satış ve dağıtımına başlandı.

01/05/2004

Taşdelen’de Tat şirketi ile birlikte inşaa edilen yeni Genel Müdürlük binasına geçildi.

2003-2004

Tüketiciye en yakın şirket olmak ve satış noktalarında tüm ürünlerle bulunmak üzere, tüm Türkiye’de Distribütörlük Satış geçildi. Bu gelişmeye paralel olarak Samsun ve Erzurum bölge Müdürlükleri kapatılarak Distribütörlüklere devredildi.

01/06/2003

Toplu Tüketim noktalarına daha kaliteli hizmet vermek amacı ile Ev Dışı Tüketim Departmanı kuruldu.

01/06/2003

Tat, Maret, Sek ve Pastavilla şirketlerinin TAT firması adı altında birleşmesi sonucunda, tüm ürünlerin yurt içinde tamamen Düzey tarafından satışına başlandı.

09/10/2002

BAT Tütün Ürünleri satışına başlandı ve yaklaşık 5 yıl süre ile Türkiye’de satışı gerçekleştirildi.

01/07/2002

Şirket çalışanlarının katılımıyla Düzey-Çatı Sosyal Aktivite Komitesi kuruldu.

01/07/2002

Ulusal Zincir Mağazalar’ın daha da önem kazanması nedeni ile bu müşterilere hizmet veren ayrı bir departman olarak "Zincir Mağazalar Departmanı" faaliyete geçti.

26/06/2001

BAT (British American Tobacco) firması ile Distribütörlük Sözleşmesi imzalandı.

1998

Land-Lite markalı enerji tasarruflu ampullerin Çin’den ithal edilerek satışına başlandı.

01/01/1998

Şirketin Sütlüce’deki Genel Müdürlük binası ve ana depo, Sırrı Çelik Bulvarı Taşdelen/Ümraniye adresine taşındı.

1998

Tat markalı Mayonez satışına başlandı.

1997

Maret markası ile hazır paket Çorba satışına başlandı.

01/06/1997

Sek Süt Endüstrisi Kurumu A.Ş.’nin Koç Holding tarafından satınalınması üzerine, Sek markalı süt mamulleri ürün portföyüne dahil edildi.

01/01/1997

Bürosan Büro Sanayii A.Ş.’nin aktif ve pasiflerini devir alınması ile Düzey bünyesinde birleşme sağlanmış ve Kırtasiye ürünlerinin satışına başlanmıştır.

01/12/1995

Pastavilla – Kartal Makarna Fabrikası’nın Koç Holding tarafından satınalınması üzerine, Kartal, Lunch&Dinner, Pastavilla markalı makarna satışına başlandı.

1995

Gaziantep Bölge Müdürlüğü, Adana Bölge ile birleştirilerek irtibat bürosu şeklini aldı.

1994

Eskişehir Bölge Müdürlüğü, Bursa Bölge Müdürlüğü ile birleştirildi.

01/06/1994

Sıcak Satış Operasyonlarında El Terminali uygulamasına geçişle beraber, araç üstü muhasebe sistemleri kullanılmaya başlandı.

1991

Şirketin ünvanı, sanayi faaliyetlerinde bulunabilmesi için Düzey Tüketim Malları Sanayi Pazarlama ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi.

1990

Antalya Bölge Müdürlüğü faaliyete geçti.

1988

Maret Ürünlerinin satış ve pazarlama sorumluluğunun Düzey’e geçmesi ile birlikte, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Antalyaillerinde Direkt perakendecilere hizmet veren Soğuk Zincir Satış Teşkilatı kuruldu.Diğer illerde münhasır bayilikler oluşturuldu.

1986

Kiler markası, Düzey adına tescil edilerek paketli bakliyat satışına başlandı.

1986

Bursa Bölge Müdürlüğü faaliyete geçti.

1985

Karadeniz Bölgesi için Samsun’da, Güneydoğu Anadolu Bölgesi için G.Antep’de, Doğu Anadolu Bölgesi için Erzurum’da Bölge Müdürlükleri açıldı.

01/01/1976

Şirket, Sütlüce Karaağaç Caddesi No:2/4 İstanbul adresindeki yeni merkezine taşındı.

01/07/1975

Ankara, İzmir ve Eskişehir Bölge Müdürlükleri faaliyete geçti.

01/07/1975

Tat, GE Ampul ve Kav Kibrit mamulleri, Beko Ticaret’ten devralınarak, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki ofiste satışa başlandı..

12/03/1975

Düzey Tüketim Malları Pazarlama A.Ş. ünvanı ile şirket tescili yapıldı.
Şirket Profili

Düzey Pazarlama A.Ş, Genel Müdürlüğü İstanbul Anadolu yakasında olmak üzere, altı bölgede (İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, Ankara, İzmir, Antalya, Adana) kendi operasyonu ile satış ve dağıtım faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’nin geri kalan bölgelerinde 55 adet distribütörü ile çalışmaktadır.

Düzey Pazarlama A.Ş, bugün, distribütörleri ile beraber, 950 kişilik satış kadrosu, 1.200 araçlık filosu, 72.000 m²’lik depo alanı ile güçlü bir dağıtım organizasyonu ve altyapısıyla Türkiye’deki satış ve perakende noktalarına hizmet vermektedir.

Düzey Pazarlama A.Ş sahip olduğu belirtilen söz konusu güçlü kaynak ve altyapıyla Türkiye sathında ortalama 76.000 müşteriye ulaşarak, sözkonusu iki kategoride yüksek bulunabilirlik oranlarını yakalamaktadır. Ülkemizdeki toptan ve perakende ticaretin son yıllarda geçirdiği dönüşüme paralel olarak 2005 yılı başında Düzey Pazarlama A.Ş. yeniden yapılanarak piyasanın değişmekte olan ihtiyaçlarına hızlı yanıt verebilir hale gelmiştir.
Düzey'li Olmak

Kariyer seçimi bireyin bütün yaşamını etkileyecek, en önemli kararlardan birisidir. Bu seçimde en önemli kriter cazip sektör ve doğru şirket tercihidir. Adımınızı, büyümeyen, geleceği olmayan bir sektöre atarsanız, geleceğinizi çok kısıtlarsınız. Büyümekte olan, cazip bir sektörde, yanlış bir firmada başlarsanız zaman kaybeder, değişiklikler aramak zorunda kalırsınız. Hüner iki kriteride üst üste getirebilmektir. Geleceğiniz için büyümekte olan gıda sektörünü ve Koç imajı ve güvencesiyle Düzey’i değerlendirin. Cazip sektör ve doğru kurumsal yapı kriterlerini Düzey’de yakalayın.
İnsan Kaynakları Misyonu

Vizyona ulaşma ve müşterilerimize kaliteli hizmeti sunmayı hedeflemiş bulunan Düzey Çalışanlarının, daha nitelikli, katılımcı, katma değer yaratıcı olabilmeleri amacı ile iletişimi, motivasyonu artırıcı çalışmalarla destekleyerek, çalışanların iş hedeflerine ulaşmalarını sağlamak ve Düzeyli olmaktan gurur duyan çalışanların olduğu bir iş ortamı yaratmak.
İnsan Kaynakları Süreçleri

Seçme ve Yerleştirme

Amacımız, Koç Topluluğu ve Düzey A.Ş değerlerine ve insan kaynakları stratejilerine uygun, şirketimizi geleceğe taşıyacak, vizyon sahibi çalışanları işe almak ve onları en kısa sürede geliştirerek iş sonuçlarına katkılarını artırmaktır. Pozisyona uygun eleman ihtiyacı Koç Topluluğu şirketlerinden veya insan kaynakları portallarına ilan verilerek karşılanmaktadır. Mülakat, kişilik envanterleri vb. aşamalardan başarı ile geçen adayların referans kontrolleri yapıldıktan sonra iş teklifinde bulunularak süreç tamamlanmaktadır.

Ücret Sistemi

Şirketimizde ünvandan ve fonksiyondan bağımsız, işin içeriğine dayalı bir iş değerlendirme sistemi uygulanmaktadır. İş büyüklükleri kademeler bazında sıralanarak ücret politikaları belirlenmektedir.

Ücret Sistemiyle amacımız; çalışanların toplam gelirlerini güncel ücret piyasasına göre belirlenmiş rekabetçi ve adil kurumsal politikalara göre belirlemektir.

Bunun yanı sıra performansı ayrıştırıp ödüllendirerek çalışanı motive edecek bir ücret sistemi kullanılmaktadır. Bireysel ücretler; bireysel performans sonuçları, ücret araştırmaları, ekonomik göstergeler, şirketin ödeyebilme gücü ve şirket içi denge doğrultusunda, yılda bir kez değerlendirilip gözden geçirilmektedir. Şirketimiz her yıl çeşitli ücret araştırmalarına katılarak ücret ve yan fayda stratejisini gözden geçirir.

Çalışanlarımıza;

Ücret (Yılda 12 maaş + 4 ikramiye olmak üzere 16 maaş).
Prim /Satış Primi (belirli kademe ve pozisyonlarda) sunulmaktadır.

Yan Faydalar

Şirketimizin çalışanlarına sağladığı yan faydalar verildiği kişiler açısından bakıldığında ikiye ayrılmaktadır :
A. Tüm çalışanlara sağlanan olanaklar
B. Görevi gereği sağlananlar

A. Tüm Çalışanlara Sağlanan Olanaklar

Koç Holding Emeklilik ve Yardım Sandığı Vakfı’na Üyelik
Özel Sağlık Sigortası (kendisi ve aile bireylerini kapsayacak şekilde)
Eğitim: Çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek üzere
Ödüller: Gösterilen üstün performans, özveri, katkı ve yaratıcılık doğrultusunda
Koç Ailem Programı (Koç Topluluğu Çalışanlarına, Koç Topluluğu Şirketlerinin ürün ve hizmetlerinden sağlanan özel avantajlar, düzenlenecek dönemsel kampanyalar ile de ekstra avantajlar sunulmaktadır.)
Sosyal Yardımlar (Evlenme, Doğum,Öğrenim yardımı vb.)
Öğle Yemeği
İş Yeri Sağlık Hizmeti
Personel Taşıma Hizmeti
Ferdi Kaza Sigortası
B. Görevi Gereği Çalışanlara Sağlanan Olanaklar

Araç tahsisi
Cep telefon cihazı ve hat tahsisi
Benzin
Araç bakım
Yemek fişi
İzin Politikası

Şirketimizde yürürlükteki İş Kanunu’na uygun olarak izin hakkı sunulmakta ve uygulanmaktadır.Buna göre 1 yılını dolduran çalışana 14 iş günü ücretli izin verilmektedir. Bu süre, çalışma kıdemine göre en fazla 26 gün olarak sınırlanmıştır.
Sosyal ve Sportif Etkinlikler

Çatı Sosyal Aktivite Komitesi adı altında çeşitli komitelerle (Spor, Kültür, Gezi-Eğlence) çalışanlarımız arasındaki iletişimi arttırmak amacıyla şirket içinde ve Bölgelerde toplu etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca her yıl düzenlenen Koç Topluluğu Spor Şenliği’ne tenis, masa tenisi, basketbol, voleybol ve futbol takımları ile katılım sağlanmaktadır.
Yetenek Yönetimi

Büyüyen organizasyonumuzda, şirketimizi ileriye götürecek en nitelikli gençleri ve tecrübeli profesyonelleri şirketimize kazandırmayı, sahip olduğumuz yetenekleri geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

DÜZEY A.Ş., organizasyonel başarının temelinde  bireysel başarıların olduğuna inanmaktadır. Bu doğrultuda insan kaynağının en etkin şekilde yönetilerek geliştirilmesi için Liderlik Potansiyeli Envanteri, Değerlendirme Merkezi  gibi değerlendirme ve geliştirme yöntemleri kullanılmaktadır. Değerlendirme sonuçlarının çıktıları gelişim planlama, yedek planlaması, kariyer yönetimi ve ücret yönetimi süreçlerine girdi sağlayarak kurumsal gelişim ve çalışan gelişimi arasındaki entegrasyon sağlamaktadır. Bu değerlendirmeler sonucunda Potansiyel olarak belirlenen çalışanlarımız detaylı gelişim planları ile desteklenmekte ve daha üst pozisyonlara hazırlanmaktadır.

Performans  Yönetimi

Düzey A.Ş stratejilerinin hayata geçirilmesi amacıyla, şirket hedeflerinin yukarıdan aşağıya tüm çalışanlara yayılması sağlanmaktadır. Şirketimizde bu amaçla Dengelenmiş Hedefler Tablosu kullanılmakta, yönetici ile çalışanları yılda 1 kez (Aralık-Ocak dönemi) hedefleri değerlendirmek, yeni dönem hedeflerini belirlemek ve gelişim noktalarını tespit etmek amacıyla karşılıklı görüşmeler yapmaktadırlar.
Eğitim ve Gelişim

Düzey A.Ş. , çalışanlarının işe ilişkin bilgi, beceri ve yetkinliklerinin geliştirilmesini sağlayacak eğitim ihtiyaçlarını belirler ve bu yönde gelişimlerini destekler.

Tüm çalışanların gelişim planları, ihtiyaç analizleri sonucunda planlanır ve şirket içi eğitimler, sınıf eğitimleri, çalıştaylar, makaleler, rehberlik gibi kaynaklar vasıtasıyla yıl içerisinde KoçAkademi üzerinde takip edilir.

Performans ve yetkinlik değerlendirme ile yönetici ve çalışan performans görüşme sonuçları İK ile paylaşılarak, İK planlama toplantılarında değerlendirilir.
Çalışan Profili

Toplam Çalışan Sayısı : 516 Kişi (62 Kadın, 454 Erkek)
Çalışanların Yaş Ortalaması: 36

Çalışanların Kıdem Ortalaması: 6 yıl

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3400TL olsa da satış müdürü maaşları  13200TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8900TL, insan kaynakları maaşları 3150TL-9650TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3200TL-9400TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8400TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4400TL den başlayıp 15400TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12900 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8300 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2350TL ile 9900 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme