DROGSAN MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

DROGSAN MAAŞLARI

DROGSAN MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Değerli ilaç endüstrisi paydaşları,

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Eczacılık mesleğinde 60 yılını doldurmuş, bu süre zarfında mesleğini serbest eczacı, mesul müdür, ecza depocusu ve ilaç üreticisi gibi birçok kimlik altında gururla icra etmiş biri olarak, eczacılığın halk sağlığı üzerinde taşıdığı sorumluluğun hep farkında oldum. 1953’te o yıllarda hiç eczanesi bulunmayan Ermenek’te ilk eczaneyi açarken de, bugün gerek ilaç üreticisi gerekse dağıtım kanalı olarak halk sağlığına hizmet ederken de aynı bilinçte olduğumu ifade etmek isterim.

Büyük özveri ve emeklerle kurulduğu 1975 yılından bugüne, şirketimizin ilk ve en önemli hedefi halk sağlığına ve ilaç endüstrisine katkı sağlamak olmuştur. Sektörümüzden aldığımız gücü yine sektör yararına değerlendirerek hep daha iyiye, daha güzele ulaşmayı hedefledik. Drogsan İlaçları olarak misyonumuz, insan sağlığına verdiği öncelikten vazgeçmeyen, verimliliğini ve etkinliğini artırarak her zaman en üst seviyede tutan, sürekli gelişim sağlayan, faaliyetlerini ahlaki ve etik değerlerden sapmadan sürdüren, çalışanlarının üyesi olmaktan gurur duyacağı öncü bir kuruluş olmaktır. Üretim ve hizmet altyapımızı, yerel ve uluslararası planda bilinen, takdir edilen, kalıcı ve takip edilen bir ilaç firması olma vizyonu ile kurumsallaştırdık.

Sağlık alanında değer yaratmak için çalışan bir şirket olarak halkımıza, hekimlerimize, eczacılarımıza, müşterilerimize, tedarikçilerimize ve çalışanlarımıza karşı görev ve sorumluluklarımızı her koşulda en iyi şekilde yerine getirme bilincindeyiz. Baş döndürücü bir hızda değişim gösteren sağlık sektörünün en güncel gelişmelerini takip eden, yeniliklere adapte olabilen ve bu değişim sürecini güçlenme ve büyüme enerjisine dönüştüren bir şirket olma  gayesindeyiz.

Geride bıraktığımız yılların bizlere kazandırdığı deneyimi, endüstrimizdeki yenilikler ile sentezleyerek önümüzdeki yıllarda da halkımıza, hekimlerimize, eczacılarımıza ve tüm sağlık sektörü paydaşlarına en iyi kalitede ürün ve hizmetlere dönüştereceğiz.. Çünkü, bizim için “sağlığa saygı” her kurumsal faaliyetten önce gelir…

Saygılarımla,
2013    Drogsan bünyesinde faaliyet gösteren Pharma Service, ağız ve diş sağlığına yönelik etkili çözümler sunan DentaSave diş macunları'nın üretim ve satışına başladı.


2012    Türkiye’de, S. Boulardi içeren ilk probiyotik üretimi gerçekleştirildi.


TÜBİTAK TEYDEB 3090767 nolu projesi tamamlandı ve söz konusu ürün için ruhsat başvurusu kabul edildi.


Üretim tesisi, Alman Sağlık Otoritesi - Landesamt für Soziales, Jugend und Versorgung tarafından onaylanarak Avrupa GMP sertifikası alındı.


2011    Körfez Ülkeleri Birliği (GCC) GMP sertifikası alındı


2010    Katı, Şurup ve Sprey üretim üniteleri yenilendi.


Ar-Ge Laboratuvarı yenilendi ve Pilot üretim ünitesi kuruldu.


LG Life Science ile Biyobenzer bir ürün için teknoloji transfer anlaşması imzalandı.


ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alındı.


ERP / SAP sistemine geçildi.


2007    Doğadan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin The Coca Cola Company'e satış işlemi gerçekleştirildi.


2006    Katı form ilaç üretimine başlandı.


2004    ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alındı.


2003    Türkiye’de jenerik bir ilaç firması tarafından geliştirilen, ilk stratejik kombinasyon olan Kloroben Gargara ve Oral Sprey Türk tıbbının hizmetine sunuldu.


Ar-Ge Laboratuvarı kuruldu.


2002    Şirketin ismi, "Drogsan İlaçları Sanayi ve Ticaret A.Ş. "olarak değiştirildi.


2000    Uluslararası atılımların başlangıcı olarak Afrika’nın en kalabalık ülkesi olan Nijerya’ya ilk ihracat yapıldı.


1999    Türkiye’de ilk defa %0.2 Klorheksidin Glukonat içeren Klorhex Gargara ve Klorhex Oral Sprey, Drogsan tarafından pazara sunuldu.


1998    "Doğadan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş." kuruldu.


1991    Buğumentol Buğu üretimine başlandı.


1990    Beşeri ilaç üretimine başlandı. İlk ürünlerden biri mentol, ökaliptol, kekik ve nane esansı içeren Mentoseptol Gargara’ydı.


1985    Doğadan markası tescil edildi.


1983    Türkiye’de ilk kez terpineol, terpinil asetat ve nane yağı başta olmak üzere ilaç ve parfümeri sanayiinde hammadde olarak kullanılan maddelerin üretimine ve ihracatına başlandı.


1975    Drogsan Doğa Kaynaklı İlaç Hammaddeleri San. ve Tic. A.Ş üretim tesisi Ankara'da kuruldu.


Türkiye’ye ilk poşet çay makinesi ithalatı yapıldı. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı, tedavi edici bitki çayları üretimine başlandı.


1962    Nevzat Ecza Deposu, Eczacı Nevzat Karpuzcu tarafından Türkiye’nin ikinci ecza deposu olarak Ankara’da kuruldu.


1953    Eczacı Nevzat Karpuzcu Ermenek’in ilk eczanesini açtı.
İnsan sağlığına gösterdiği öncelikten vazgeçmeyen, verimliliğini ve gelişimini sürekli güncelleştiren, hukuksal ve etik yasalara bağlı, çalışanlarının üyesi olmaktan gurur duyacağı öncü bir kuruluş olmak.
VİZYONUMUZ

Yerel ve uluslararası planda “bilinen, takdir edilen, kalıcı ve takip edilen” bir firma olmak.
DEĞERLERİMİZ

         » İnsan, doğa, çevre ve etik kurallar bizim için önemlidir.
         » Çalışanlarımızın verimliliklerini en üst seviyeye çıkartacak ortamlar hazırlarız.
         » Ürün ve hizmet kalitemizden taviz vermeyiz.
         » cGMP  uygun üretim yaparız.
Drogsan İlaçları İş Geliştirme faaliyetlerinin temelini; lisanslama, ihracat, ortak pazarlama, ortak geliştirme ve fason üretim projeleri oluşturur. Sürekli gelişim sağlamayı amaç edinmiş bir jenerik ilaç şirketi olan Drogsan, dermatoloji, onkoloji, immünoloji alanlarında pazara değer katacak, ürün yelpazesini genişletecek ve zenginleştirecek lisans anlaşmaları yapmakta ve bu alanda arayışını sürdürmektedir.

Ürün portföyündeki sürekli ve inovatif gelişim, ulusal pazar ile birlikte ihracat alanında da dikkat çekici gelişmeler sağlamıştır. Hem yerel hem uluslarası platformda bilinen, takdir edilen, kalıcı ve takip edilen bir eşdeğer ilaç firması olma vizyonuna sahip Drogsan İlaçları, ürünlerini Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkeleri ile Türki Cumhuriyetler olmak üzere 15’i aşkın ülkeye ihraç etmektedir. Başta Avrupa Birliği ve Körfez Ülkeleri İşbirliği Konseyi olmak üzere dünya genelinde birçok sağlık otoritesi tarafından onaylanan üretim tesisi ve kalite sistemi ile Drogsan, kısa vadede Afrika, Güney Amerika ve Avrupa ülkelerine ihracat yapan global bir oyuncu olmayı hedeflemektedir.

Drogsan İlaçları, fason üretim ve ortak pazarlama projeleri kapsamında yerli firmalar ile işbirliğine açık olup bu alanda da faaliyetlerini sürdürmektedir. Avrupalı ilaç firmaları için bir fason üretim merkezi olma yolunda ilerlemekte olan Drogsan, modern üretim tesisi ve seçkin kalite belgeleri ile yabancı ilaç yatırımcılarının yerli üretim yaptırarak Türkiye ilaç pazarına girebilmelerine olanak sağlayacak alt yapı imkanları sunmaktadır.
Araştırma ve geliştirmeye dayalı bir jenerik ilaç şirketi olan Drogsan İlaçları, orta ve uzun vadedeki hedeflerine ulaşmak için Ar-Ge bölümünden güçlü ve vazgeçilmez bir destek almaktadır.

Ar-Ge bölümündeki temel amaç, klinikte ihtiyaç duyulan eşdeğer ilacı geliştirip, ilaçta kalitenin tek olduğu ve tasarım aşamasında kalitenin yerleştirilmesi felsefesiyle kaliteli, etkin, güvenilir ve ekonomik jenerik çözümü sunmaktır. Bu kapsamda, Drogsan İlaçları, Ar-Ge bölümünde International Conference on Harmonization (ICH) kılavuzları doğrultusunda tablet, kapsül, saşe, şurup, gargara, oral süspansiyon, oral sprey, nazal sprey, krem, merhem, jel ve topikal sprey gibi konvansiyonel dozaj formlarının yanı sıra kontrollü salım sağlayan dozaj formları da geliştirilmektedir. Drogsan Ar-Ge’nin laboratuvarları ve pilot üretim alanı, ileri teknoloji ekipmanla donatılmış olup, çalışmalar İyi Üretim Uygulamaları (Good Manufacturing Practices, GMP) esaslarına göre yürütülmektedir. Geliştirilen ürünler ile İyi Klinik Uygulamaları (Good Clinical Practices, GCP) ve İyi Laboratuvar Uygulamaları (Good Laboratory Practices, GLP) kapsamında klinik biyoeşdeğerlik çalışmaları yapılmaktadır.

Uluslararası bir marka olmayı hedefleyen Drogsan İlaçları, Ar-Ge bölümünde yenilikçi kombinasyon preparatları da geliştirmekte ve bu ürünlerin başta Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere global olarak patentleme, ruhsatlandırma ve lisanslama çalışmalarını İş Geliştirme bölümü aracılığıyla sürdürmektedir.

Drogsan İlaçları A.Ş. gücünü çalışanlarından alır.  İnsan Kaynakları politikalarının ana hedefi; çalışanlarımızın bilgi, yetenek ve becerilerinin işlerine etkin ve verimli bir biçimde yansıtmalarını sağlayacak süreçlerin tasarlanması ve uygulanmasıdır.

İnsan Kaynakları politikamız;

» Birbirimizi tamamlarız, çalışanlarımız için başarılı ekip üyeleri değil başarılı ekip vardır. Problem çözmek için bir araya gelmek bir başlangıçtır, bir arada kalmak bir ilerlemedir, bir arada çalışmak ise başarının kendisidir.

​» Çalışanlarımızın fikirleri ile yeni İK uygulamalarına yer verir, gerçekleştirdiğimiz tüm projelerde üzerimize düşen rolleri beraber üstleniriz.

» Şirketimiz en alt kademeden en üst kademeye kadar yaptığı işten heyecan duyan ve hedeflerini yakalayabileceği bir ortamda uyum içinde çalışan kişilerden oluşmaktadır.

» Çalışanlarımız ile tüm ilişkilerimizde iyi niyetli, adil ve anlayışlı davranmak, yasalara ve ahlak kurallarına uymak temel ilkemizdir.

» Yönetim anlayışımız "insana saygı”ya dayanır. Hepimizin kendimizi etkileyen her konuda söz söyleme ve bilgi edinme hakkına sahip olduğuna inanırız.

​» Performans, kariyer ve ücret değerlendirmelerinin en adil şekilde yapılmasını sağlarız., Drogsan’ın genel yapısına uygun performans ve ücretlendirme sistemlerinin kurulması ve yapılandırılmasını sağlarız.

» Her çalışanın şirket içindeki rolü, yeterliliği, yetkileri, sorumlulukları, yaptıkları çalışmaların şirket ana hedeflerine katkısı konusunda açık ve net bir bilgiye sahip olmalarını üstleniriz.

» İnsan Kaynakları yönetimi uygulamaları esnasında çok yönlü etkileşimi ve iletişimi sağlarız.

» Çalışanların kurum kültürünü sahiplenme duygusunu pekiştirecek ve moral motivasyonunu artıracak sosyal ve kültürel aktiviteleri düzenleriz.
Amacımız, önde gelen işveren olma vizyonumuz doğrultusunda, sunduğumuz olanaklar ve yarattığımız olumlu imaj ile en iyi ve nitelikli kişileri bünyemize çekmektir.

İşe alınacak adayları bölümden bağımsız olarak, tüm adayların yapacakları işe göre farklı seviyelerde beklenen, ancak tüm pozisyonlarda aranılan ortak yetkinliklerinin bulunması gerekmektedir.

Yapılandırılmış araçları da içeren işe alım süreçleri ile adaylardan beklenilen yetkinlik ve teknik becerilerin ölçümü titizlikle yapılırken, aday seçme kararları buna göre verilmektedir.
Staj başvurusunda bulunan adaylara yaz döneminde ( Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül) en az 1 ay süre ile staj olanağı sağlanır.

Kurum açısından gizlilik kaygısı duyulmayacak bölümler stajyer ihtiyaçlarını ya da ulaşan staj başvurularını 15 Mayıs tarihine kadar Drogsan İlaçları İnsan Kaynakları Departmanına bildirirler.


Stajyer prosedürümüze göre stajyer sayısı; tüm staj dönemini kapsayan süre içerisinde, üretim tesisleri için 10 kişiyi geçemez şeklinde düzenlenmiştir.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme