DESTEK PATENT MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

DESTEK PATENT MAAŞLARI

DESTEK PATENT MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Başkanın Mesajı

Değişen Ekonomide Patentin Gerekliliği

Kemal Yamankaradeniz
FacebookFacebookTwitterFacebookLinkedInFacebook
Yeni ekonomide sınai hakların rolü daha etkin olarak belirlenmiş durumda ve yeni ekonomi, reel şartların daha somut hale geldiği bir yapıda hızla şekilleniyor.

Son ekonomik krizden dersler çıkarmaya çalışan gelişmiş ekonomiler, reel temele dayanmayan hacimsel büyümeden gördükleri zararları kapatabilmiş değil. Bugün yeni ekonomi, değer üretimine dayalı yeni markaları ön plana çıkaracak, güçlü teknolojik değişimle ve yenilikçi tasarımları ile tüketicisine sunacak bir oluşum olarak dikkat çekiyor. Bundan sonra hacimsel büyüklüğü sanal olan değerlerden ziyade, reel ekonominin dinamik yapısını güçlendirecek, markaya ve patente dayalı bir yapılanmanın yeni ekonominin lokomotifi olacağı şimdiden söyleniyor.

Tüm bu gelişmeler Türk şirketlerinin yapısal değişimini gerektirdiğinden, biz de Destek Patent olarak bu yeni ekonomideki değer üretimine destek vermeye devam ediyoruz. Amacımız değer olarak ortaya koyduğumuz markalarımızı, patentlerimizi ve tasarımlarımızı ekonomiye en kısa yoldan nasıl kazandıracağımızın mesajını vermenin yanı sıra, bu değerleri 2023 yılında ihracatın 500 milyar dolara ulaşmasına destek verecek konuma getirmektir.

Markaların bu değerleri oluşturması, sürekli takip edilme zorunluluğunu da beraberinde getirmektedir. Destek Patent yenilenmiş yapısında değerlerin korunmasına yönelik hizmetlerini yeniden yorumlayıp geliştirerek müşterilerine sunmaktadır.

Bilindiği gibi, global ölçekte rekabet edebilecek inovatif ürünlerin geliştirilmesi için firmalarımızın AR-GE kültürünü geliştirme gereksinimleri artık bir zorunluluk haline geldi. Destek Patent olarak AR-GE faaliyetlerinin doğru konumlandırılması ve AR-GE çalışmalarının mutlak surette yenilik içeren ürün geliştirilmesine destek vermek amacıyla Teknoprofil’i çıkardık. Teknoprofil sayesinde şirketler daha az maliyetle daha nitelikli AR-GE projeleri yönetecek ve kesinlikle patent veya faydalı modele dayanan buluşlara imza atabilecek.

Ayrıca KOBİ’lerin üniversite çalışmalarından daha çok yararlanmasını hedefleyen yeni bir çalışmamızı da sizinle paylaşmak istiyorum. Bu projemizin adı “İnoversite”, inovatif üniversiteler. TÜBİTAK destekleriyle de güçlendirilen bu proje ile üniversitelerimizin doktora veya doçentlik tezleri sanayide üretilme şansı bulacak veya KOBİ’lerin sorunlarına yönelik doktora konuları belirlemek mümkün hale gelecek.

Türkiye’nin dünya pazarlarında daha rekabetçi bir ülke konumuna gelmesi için sektörlerinde öncü şirketlere ihtiyacı var. Bu rekabetçi şirketleri ortaya çıkaracak ve onların önünü açacak olan da markaların ve yeniliklerin daha etkin korunmasını sağlayacak yasal düzenlemeler. Bu nedenle markaların, patentlerin ve tasarımların korunmasına yönelik kanun hükmündeki kararnameleri kanun haline dönüştürecek yasal düzenlemelerin en kısa zamanda Meclisimizden çıkmasını diliyoruz.


Saygılarımla,

KEMAL YAMANKARADENİZ
Yönetim Kurulu Başkan
Biz Kimiz

Destek Patent, 1983 yılında sınai haklar (marka, patent, endüstriyel tasarım) alanında hizmet vermek amacıyla iş dünyasının öncü ve güçlü ismi Yönetim Kurulu Başkanımız Kemal Yamankaradeniz tarafından kurulmuştur.

2001 yılında Türkiye'de ilk kez sınai haklar konusunda ISO 9000 ve ardından ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi belgelerini alan Destek Patent, ülkemizde sınai haklar bilincinin yaygınlaştırılmasını görev edinmiş, Uluslararası Patent Birliği (UPB), LES Türkiye ve AIPPI Türkiye gibi öncü derneklerin kurucuları arasında yer almıştır.

Ulusal liderliğini sürdürerek sunduğu yüksek değerler ile sınai haklar bilincini yaygınlaştırmak ve yenilikleri destekleyerek global pazarlarda müşterilerinin rekabet şansını artırmak hedefiyle yola çıkan Destek Patent, 30 yılı aşan sektörel deneyimin getirdiği bilgi ve birikiminin gücüyle müşterilerine; hızlı, güvenilir, faydalı ve katma değeri yüksek hizmetler sunmayı amaçlamaktadır.

Destek Patent’in sunduğu hizmetlerin temelini; Sınai Haklara konu olan marka, patent ve endüstriyel tasarım vekilliği ve danışmanlığı oluşturmaktadır. Bilgi ve birikiminin gücüyle tescil ve koruma işlemleri yanında, araştırma, takip, yorumlama, analiz, karşılaştırma, değerleme, sistem kurma ve geliştirme, eğitim vb. birçok konuda hizmet vermektedir.

Bünyesinde, 6 Avrupa Patent Vekili, 49 Marka ve Patent Vekilinin görev aldığı Destek Patent; İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 13 ilde, 19 şubesiyle ve 250’nin üzerinde uzman personeliyle uzaktan değil yanı başınızda çözümler üretir.

Destek Patent bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda 150.000'den fazla Marka, 30.000'inin üzerinde Patent/Faydalı Model ve 250.000'e yakın Endüstriyel Tasarıma danışmanlık ve vekillik yapmıştır.

Sınai Haklar alanında global bir marka olma hedefini benimseyen Destek Patent, 15 yıldır Türkiye liderliğini sürdürmüş ve Dünya’da özellikle uluslar arası marka tescilinde en çok tercih edilen ilk 10 patent firması arasında yer alarak uluslar arası arenada başarısını kanıtlamış tek Türk vekillik firmasıdır.
Kalite Standartlarımız

Müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı, gizlilik prensibine bağlı, hızlı, güvenilir ve etkin hizmet vermeyi politika edinmiş Destek Patent bu politikanın gereğine uygun hareket ederek, 2001 yılında Türkiye'de ilk kez sınai haklar konusunda ISO 9000 kalite yönetim sistem belgesini almıştır.

Destek Patent, güncel ISO 9001: 2008 kalite yönetim sistemi kapsamında tüm işleyişini prosedürlerle kayıt altına alarak;
İşin başlangıçta doğru olarak yapılmasını,
İşlemler için talep edilen bilgi ve belgelerin doğru şekilde alınarak süre kayıplarının önüne geçilmesini,
Müşterilerin doğru bilgilerle haklarının tesisini kurarak iç ve dış pazarlarda rekabet gücünün artmasını,
Müşterilerin hizmet kalitesiyle beraber elektronik ortamda işlemlerinin takip edilmesini,
İşlem süreçlerinin müşterilere verilen terminlere uygun sonuçlandırılmasını,
Müşteri taleplerinin karşılığını aldığını görerek memnun olmasını sağlamıştır.
İnsan Kaynakları Politikamız

Destek Patent çeyrek asırlık deneyiminden aldığı güç, nitelikli insan kaynağı ile teknolojik gelişmeleri son derece uyumlu bir biçimde birleştirerek sektöründe Türkiye'nin öncü ve izlenen firmalarından biri haline gelmiştir.

Destek Patent’in İnsan Kaynaklarına yönelik genel politikası, uygun çalışma ortamında çalışanların motivasyonu, verimliliği ve mutluluğunu sağlamak, tüm teknolojik ve eğitimsel araçları seferber ederek kişisel gelişimin artırılması şeklinde tanımlanabilir.

Destek Patent’te insana yatırımın, başarının değişmez bir ilkesi olduğunun bilinci ile İnsan Kaynakları konusunda birçok yeni proje hayata geçirilmiştir ve geçirilmeye devam etmektedir.

Bu anlayışın gereği olarak Destek Patent’te yılda bir kez Performans Değerlendirme Planları yapılır. Performans değerlendirmesi, somut, ölçülebilir hedefler ve yetkinliklere dayalıdır.

Performans sisteminin hayata sokulma nedeni; çalışanlara açık ve net bir yön göstererek, yöneticilerinden yönlendirme ve geribildirim almalarını sağlamak ve motivasyonlarını artırmaktır.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3400TL olsa da satış müdürü maaşları  13200TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8900TL, insan kaynakları maaşları 3150TL-9650TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3200TL-9400TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8400TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4400TL den başlayıp 15400TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12900 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8300 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2350TL ile 9900 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme