DEICHMANN MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

DEICHMANN MAAŞLARI

DEICHMANN MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:

Sürdürebilirlik konusu günümüzde büyük önem teşkil ediyor. Birçok kişi ve kurum bu kavramı farklı alanlarda kullanıyor ve sürdürülebilirlik kavramı hayatımızda gün geçtikçe daha da fazla anlam kazanıyor. Deichmann için sürdürülebilirlik:

1913 yılında itibaren bir aile şirketi olarak hizmet veriyoruz. Bizim için sürdürülebilirlik uzun vadeli düşünerek planlama yapmak anlamına geliyor. Pek çok çalışan uzun yıllardır bizimle çalışıyor.
Şirket tarihimiz boyunca istikrarlı ve ölçülü bir biçimde büyüme gerçekleştirdik. İşletmeden kaynaklanan nedenlerle işten çıkarma yapmaya asla gerek duymadık. Aksine her yıl yeni istihdam yaratarak yeni çalışanlar yetiştiriyoruz.
Çalışanlarımıza ücret politakamız doğrultusunda adil maaşlar ve cazip ek sosyal yardımlar sunuyoruz.
Büyümemizi kredi almadan ve borsaya girmeden gerçekleştiriyoruz. Bu sayede bağımsız bir şirket olarak çalışıyoruz. Yaptığımız doğru yatırımlar ile Avrupa’daki ayakkabı perakendecisi firmalar arasında liderler konumuna gelmeyi başardık.
1913 yılında Ruhr bölgesindeki Essen şehrinde bulunan şirket merkezimizi kurarak işe başladık. Günümüzde 24’den fazla ülkede faaliyet gösteriyorsak da, bu bölgeye karşı bağlılık hissediyoruz ve buradaki şirket merkezini sürekli olarak genişletiyoruz.
İdari binalara ve mağazalara yaptığımız yatırımlarda güneş enerjisi, ısı pompaları veya enerji tasarruflu aydınlatma konseptleri gibi modern, çevre dostu teknolojileri tercih ediyoruz. 40.000 m 2 alanda yer alan Bottrop’taki dağıtım merkezimiz de büyüklüğü ile şirketimiz için önem taşıyor. (Bottrop’taki dağıtım merkezimiz 2003/2004 döneminde Nordrhein-Westfalen Eyalet İdaresi’nin Ekolojik Kar Sertifikası’nı alarak da ekolojik faaliyetlerimizin ilerlemesinde övünç kaynağı oldu. 2007 yılında da ekolojik ilkelere uygun olarak çok sayıda kapsam genişletme çalışmaları gerçekleştirildi.)
Sevkiyat güzergahlarımızın büyük bir bölümü için deniz ve demiryolu ulaşımından faydalanıyoruz.
2010 yılında ayakkabı koleksiyonlarımıza ekolojik ürünleri de dahil ettik. Elefanten ve Medicus markalarımız ekolojik ürünlerimizin en önemlileri olarak öne çıkıyor.
Sayısız yasal çevre yükümlülüklerini etkin bir şekilde yerine getiriyoruz.
Zararlı madde testleri alanında yasal mevzuatın da çok ötesine geçerek kendi katı standartlarımızı oluşturmuş bulunuyoruz.
Sürdürülebilirlik bizim için aynı zamanda bugün olduğu gibi yarın da müşterilerimize iyi bir ayakkabıyı iyi bir fiyata sunabilmemiz ve bu doğrultuda gerekli çalışmaları yapmamız anlamına geliyor.
Uzun yıllardır kazancımızın önemli bir bölümünü yardım projelerini finanse etmek amacıyla kullanıyoruz. Almanya, Hindistan, Afrika ve Moldava’da birçok yardım projesine destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Her şey 1913’te Ruhr bölgesinin kalbindeki Essen-Borbeck işçi mahallesinde başladı. 1888 doğumlu Heinrich Deichmann eşi Julie ile birlikte işleteceği bir kunduracı dükkanı açtı. İki nesil ve neredeyse yüz yıl sonra bu şirket gelişerek Avrupa’nın pazar lideri konumuna geldi. Bugüne kadar şirket sahipleri borsaya girmedi veya banka kredileri almadı. Deichmann bugün 24 ülkede 3.600’den fazla şube ile yaklaşık 36.150 insanı istihdam ediyor. Eskiden olduğu gibi Deichmann kendi gücüyle büyümeye önem veren bir aile şirketi olarak yoluna devam ediyor.

KURULUŞ YILLARI

1945 yılına kadar olan dönem siyasi ve ekonomik açıdan Weimar Cumhuriyeti’nin ve onu izleyen nasyonal sosyalistlerin diktatörlüğünün sınırlandırmaları ile şekileniyordu. Kurucumuz Heinrich Deichmann ise egemen rejimi reddediyordu. Bunların yanı sıra musevi vatandaşlara yapılan ve bizzat şahit olduğu zulmü de reddediyordu. Heinrich Deichmann, 1940 yılında henüz 52 yaşındayken vefat etti. Aynı dönem olan 1926 yılında doğan Heinz-Horst Deichmann da zaman zaman dükkanda yardımcı oluyordu. Annesi Julie dükkanı ayakta tutarak savaş dönemini geçirdi. Savaştan sonra Heinz-Horst Deichmann tıp ve ilahiyat eğitimi aldı. Bunun yanı sıra annesi ile birlikte küçük aile işletmesini idare etti.

SAVAŞTAN SONRA BÜYÜME

Bu arada tıp doktoru unvanını alan Heinz-Horst Deichmann 1956’da hekimlik yapmaktan vazgeçti ve tamamen firmanın yönetimine odaklanarak komşu şehirler Düsseldorf ve Oberhausen’de yeni şubeler açtı. O yıllarda Deichmann kendini halkın iyi, uygun fiyatlı ayakkabılar konusundaki temel ihtiyaçlarının karşılanmasından sorumlu hissediyor ve çalışmalarını hızlandırıyordu. 1974 yılında 100. mağaza Würzburg’ta açıldı. Neredeyse eşzamanlı olarak uluslararası çalışmalar başladı. Deichmann İsviçre’de köklü bir geçmişe sahip olan Dosenbach ayakkabı zincirini satın aldı. Ardından Dr. Heinz-Horst Deichmann bambaşka bir alanda da çalışmaya başladı. Hindistan’da cüzzam hastaları için çalışan wortundtat adlı yardım projesini başlattı.

ÜÇÜNCÜ NESİL İŞBAŞINA GELDİ

Firma kurucusunun 1962 doğumlu torunu Heinrich Deichmann 1989 yılında şirkete katıldı ve 1999’da yönetim kurulu başkanlığı pozisyonunu devraldı. Bugün ise Deichmann‘nın İdari Heyeti ve Yönetim Kurulu başkanlığı görevini yürütüyor. Heinrich Deichmann yönetimi döneminde şirket uluslararası çalışmalar konusunda ilerledi. Şirket 40 ülkeden satın alma işlemi gerçekleştirirken 24 ülkede 3.600’in üzerinde şubesi bulunuyor. Ticari gelişimin yanı sıra Almanya, Avrupa, Hindistan ve Tanzanya’daki yardıma muhtaç insanlar için çalışmalar yürütülüyor.
Bizler Deichmann Grubu olarak Almanya’daki ve Avrupadaki ayakkabı perakendeciliğinin Pazar lideriyiz. 23 ülkede 3.500’den fazla mağaza işletiyoruz. Bunlardan neredeyse 1.300 şube sadece Almanya’da bulunmaktadır.

Uluslararası alandaki büyümemiz sayesinde bu pazar konumunu aralıksız olarak genişletiyoruz. Uygun fiyata iyi bir kaliteye sahip şık ayakkabılar bu müşteri hizmeti vizyonunu dünya çapında doğrudan gerçekleştirilen alım, düz hiyerarşiler, ekip çalışması ve insan odaklı bir şirket kültürü sayesinde gerçekleştiriyoruz. Biz daima modern ve büyümeye odaklı bir şirkette çalışmayı seven, yüksek motivasyonlu, performans odaklı insanlar arıyoruz ve sizin de başvurunuzu almaktan ötürü çok sevineceğiz.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3100TL olsa da satış müdürü maaşları  11600TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8800TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3020TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2100TL-9100TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 6500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4000 TL dir. Mühendis maaşları 4000TL den başlayıp 14500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2150TL ile 9300 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme