ÇELIK MOTOR MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

ÇELIK MOTOR MAAŞLARI

ÇELIK MOTOR MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


nadolu Grubu'nun en köklü şirketlerinden biri olan Çelik Motor, 26 Şubat 1960 tarihinde limited şirket olarak kuruldu, 14 Mayıs 1970 tarihinde ise anonim şirket oldu. 2016 yılında 56. yılını kutlayan Çelik Motor, kurulduğu günden bu yana otomotiv sektörünün gelişmesine önemli katkılarda bulunuyor. Yarım asrı aşkın süredir, isim ve yapısını değiştirmeden aralıksız olarak otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Türkiye'deki en eski şirket unvanını taşıyan Çelik Motor, hizmet alanlarında pek çok ilke de imza attı.

Çelik Motor, 1966'da Skoda kamyonetlerin satışıyla ilk önemli hamlesini yaptı. 1985'te Lada distribütörlüğünü aldı ve Lada markası ile büyük başarı kazandı. Dönemin en popüler araçlarından biri haline gelen Lada, 1989 - 1993 yılları arasında Türkiye'nin en çok satılan ithal otomobili oldu. Çelik Motor, 1986'da aldığı Honda otomobili operasyonunu ise 1992'de Anadolu Honda'ya devretti.

Distribütörü olduğu markaları sektörün en çok satan markaları arasına sokmayı başaran Çelik Motor, 2001 yılından bu yana Güney Koreli KIA markasını otomobil sevenlerle buluşturuyor. Çelik Motor, dünyada başarı grafiği hızla yükselen markalardan biri olan KIA'yı, Türk otomotiv sektörünün önemli oyuncularından biri haline getirdi. Teknoloji ve tasarım vizyonu ile dünyada olduğu gibi Türkiye'de de fark yaratan KIA, her yeni modeli ile standartları yükseltmeye, otomobil sevenleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

Çelik Motor, 2005 yılından itibaren yenilikçi ve girişimci vizyonu ile yeni tüketici alanlarına açıldı. Şirketin filo kiralama markası Çelik Motor Filo sektörün en önemli oyuncularından biri oldu. 2014 yılında ise, Türkiye'nin ilk yüzde yüz yerli sermayeli kurumsal rent a car markası Garenta sektöre çok iddialı bir giriş yaptı. 2016 yılında tüm kiralama operasyonlarını Garenta çatısı altında birleştiren Çelik Motor, uzun ve kısa dönem araç kiralama faaliyetleriyle sektöre yön veriyor. Çelik Motor ayrıca, sektördeki deneyimini dijital platforma da taşıyarak 2013 yılında online 2. el otomobil açık artırma platformu ikinciyeni.com'u kurdu.

Türk otomotiv sektörünün öncü şirketlerinden Çelik Motor, bünyesinde yer alan markalarla ve yeni projeleriyle müşterilerine en yenilikçi ürün ve hizmetleri sunmaya devam edecek.
Anadolu Grubu İnsan Kaynakları olarak vizyonumuz, iş sonuçlarında yarattığımız katkıyla bölgelerimizde İK uygulamalarında referans olmaktır.

Bu vizyon doğrultusunda stratejilerimiz;
•          Yeni İK uygulamaları geliştirmek ve mevcut uygulamaları yeni şekilde yapmak,
•          Anadolu Grubu İK uygulamalarını, üst düzeyde yaygın ve standart hale getirmek,
•          İK uygulamalarının iş sonuçlarına sağladığı katkıyı artırmak,
•          Kendi bölgelerimizde İK konusunda rol model olmaktır.
Anadolu Grubu’nun sahip olduğu değerler ve kurum kültürü ışığında; dil, din, ırk, cinsiyet farkı gözetmeden ‘önce insana hizmet’ etmekteyiz. İş’te Eşitlik Bildirgesi’ne imza atarak, artan üst düzey kadın yönetici sayımızı, gerçekleştirdiğimiz ilerlemenin önemli göstergelerinden biri olarak görüyoruz. Anadolu Grubu’nda çalışan kadın sayısını daha da artırmayı hedefliyor, iş hayatında fırsat eşitliğini destekliyoruz.

Vizyon ve misyonumuzu şekillendiren değerlerimiz, adaylarımızın işe alım süreçlerinde bize yol gösteriyor. Tüm grup şirketlerinde, adaylarımızın Anadolu Grubu yetkinlik ve değerlerine sahip olmasına öncelik veriyoruz.

Çalışan adaylarımızın küresel düşünen, ekip çalışmasına ve iletişime açık, gelişime önem veren, analiz yapabilen, insiyatif alarak karar verebilme yeteneklerine sahip olmalarını önemsiyor, iş ve müşteri odaklı çalışma prensibiyle hareket ediyoruz. Yöneticilik pozisyonlarımızdaki adaylar için ise liderlik, stratejik düşünme ve yönetsel etkinlik niteliklerini öncelik olarak görüyoruz.

Her bir pozisyon için gerekli görülen durumlarda; yetkinlik bazlı mülakatlar, genel yetenek testi, mesleki kişilik envanteri ve değerlendirme merkezi uygulamalarımızla adayları değerlendiriyor ve sonrasında işe alım sürecimizi başlatıyoruz.


Grup şirketlerimizde bulunan açık pozisyonlarımıza ‘Anadolu Kariyerim’ adlı kariyer portalımızdan; Kariyer.net web sitesinden veya Facebook’taki ‘Anadolu Grubu Kariyer’ sayfamızda bulunan “iş İlanları” sekmesinden ulaşarak, başvuru yapabilirsiniz.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme