ÇELEBİ HAVA SERVİSİ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

ÇELEBİ HAVA SERVİSİ MAAŞLARI

ÇELEBİ HAVA SERVİSİ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKALARI
Çelebi Hava Servisi insan kaynakları politikası; katılımcılığı, takım çalışmasını, girişimciliği, yaratıcılığı ve verimliliği destekleyerek, Şirket'i Türkiye'de çalışmak için tercih edilen, mutlu ve bağlı çalışanlarıyla büyük bir aile haline getirmek ve bunu sürekli kılmaktır.
İnsan Kaynakları Politikasını oluşturan unsurlar:
İnsan Kaynakları Sistemleri:
Seçme ve yerleştirme
Seçme Süreci
Oryantasyon
Performans Yönetimi
Hedef ve Yetkinlik Yönetimi
Ödüllendirme
Eğitim ve Kariyer Planlama
Koçluk Sistemi
Çelebi Akademi
Kariyer Planlama
Kişisel Gelişim Eğitimleri
Ücret Yönetimi
Kurum Geliştirme Faaliyetleri
Kurumsal Kültür, vizyon, misyon
Yönetmelik Çalışmaları
Organizasyon Çalışmaları
Bilgi İşlem Altyapısı
Eğitim ve gelişim politikaları

Eğitim ihtiyaçları teknolojik gelişmeler ışığında, rekabet koşulları, sektöre ait yerel ve uluslararası kurallara göre belirlenir. Çelebi grup şirketleri sosyo-ekonomik gelişmeler ve çalışanların kişisel gelişimi açısından uyumlu bir etkinlik içerisindedir. Tüm eğitim aktiviteleri çalışanları bilgi birikimi, beceri ve davranış açısından ihtiyaçlar doğrultusunda bir araya getirmek, aynı zamanda etkin grup şirketlerle organize, istikrarlı bir öğrenme olanağı sağlamak üzerine yapılandırılır.
Bireysel gelişimin şirket gelişimini sağlamaya başladığından beri Çelebi’nin hedefleri var olan durumun adapte süreci ve gelişimi ile maksimum performansa ulaşmaktır.
Çelebi lider konumdaki isim bilinilirliği ve iyi yetiştirilmiş personel ile yüksek kalitede servis sunmayı hedeflemektedir.
Havacılık sektöründe Çelebi bir okuldur ve bireysel yetenek ve kariyer gelişimi adına personelini sürekli eğitir. Bu anlamda da işgücünü geliştirmeyi hedefler ve müşterilerine en iyi hizmeti sunacağını taahhüt eder. Kısa ve uzun dönemli iş planları çerçevesinde asıl hedefimiz kişisel ve profesyonel eğitim planları hazırlamaktır.
Eğitim ihtiyacı analizi

Eğitim ihtiyaç analizi yılda bir kez aşağıda belirtilen doğrultuda belirlenir.
Performans değerlendirme sonuçları,
Pozisyona özgü eğitimler,
CRM sonuçları,
SCF açıklamaları,
SHGM, kalite denetleme sonuçları ve diğer raporlar,
Yeni gelişimler.
Eğitim araçları

Kullanılan eğitim araçları:
Şirket içi operasyonel, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri
Kişisel ve yönetsel gelişim ihtiyaçlarına yönelik, eğitim danışmanlık şirketlerinden alınan eğitimler
Rotasyon planları
İşbaşı eğitim
Eğitim planı oluşturma

Yıllık olarak personelin eğitim planları hazırlanırken aşağıda tanımlanan verilere göre hareket edilir:
SAP HR modülüne, kişilerden bağımsız olarak pozisyonların alması gerekli olan tüm eğitimler tanıtılmıştır. Her yıl sonu bir sonraki yıla ait eğitim planlarının oluşturulabilmesi için, İnsan Kaynakları Direktörlüğü tarafından, sistemden alınan raporlar vasıtasıyla, şirketimizde çalışan tüm personele ait ihtiyaçlar belirlenir. Belirlenen ihtiyaçlar, İnsan Kaynakları Direktörlüğü tarafından sistem üzerinden ilgili istasyona aktarılır ve tarih bazında istasyonlar tarafından planlama yapılması sağlanır. Tespit edilen tarihler SAP sistemine plan olarak işlenerek, bir sonraki yıla ait eğitim planı oluşturulur ve eğitim hedefleri belirlenir. İstasyon ve genel müdürlük departman yöneticileri ile İnsan Kaynakları Direktörlüğü tarafından takip edilen eğitim planı, İnsan Kaynakları Direktörlüğü tarafından aylık olarak tüm birimlere raporlanır.
Performans Değerlendirme sonuçları incelenerek, bağlı olduğu yöneticisi tarafından ilgili kişinin gelişiminde katkı olacağını öngördüğü gelişim eğitimleri SAP sisteminden bağımsız olarak tespit edilir ve yıllık eğitim planına dahil edilerek takip edilmesi ve gerçekleşmesi sağlanır.
Ayrıca eğitim ihtiyaç analizinde belirtilmiş olan diğer faktörler göz önüne alınarak tespit edilmiş olan eğitimler de aynı şekilde SAP sistemine planlama yapılarak takip edilir ve gerçekleşmesi sağlanır.
Eğitim kayıtlarının saklanması

Tüm plan/fiili eğitim kayıtları SAP sistemi üzerinde kayıt altında alınarak, eğitime dair tüm aylık ve kümüle eğitim raporları SAP'den temin edilmektedir. İnsan Kaynakları Direktörlüğü yine dönemsel olarak eğitim bütçe planlamasını bu kayıtları baz alarak hazırlar.
Tüm şirket çalışanları, eğitim dokümantasyonlarına, teknik eğitim modüllerine, şirket yönerge/prosedür ve yönetmeliklerine şirket ortak kullanımı olan e-forms uygulaması
Eğitim aktiviteleri

Ocak-Eylül 2012 fiili kişi başı eğitim gün oranı 4,01’dir. (Temel, Rotasyon ve İşbaşı Eğitimleri dahildir.)
Eğitimler içinde özellikle sürücü eğitimlerine özel bir önem verilmekte ve özel bir sertifika eğitim programı uygulanmaktadır. Apronda kullanılan tüm ekipmanlar zorluk derecelerine göre sıralanmış olup sürücü bu sıralamaya göre birebir sürüş ve araç tekniği eğitimi alarak başarılı olması halinde sertifikalandırılır, primi de bu oranda artar.
Şirket içi eğitmenler

Tüm teknik eğitimler (RAMP, HAREKAT, YOLCU HİZMETLERİ, KAYIP BAGAJ, KARGO) şirket içi eğitmenler tarafından verilir. Çelebi’de SHGM’den onaylı 72 adet iç eğitmen bulunmaktadır. Bireysel-yönetsel gelişim eğitimleri için Çelebi dışarıdan eğitim şirketleri ile de anlaşma yapar. (Yönetim Becerileri, Takım Çalışması, Stres ve Zaman Yönetimi, Çatışma Yönetimi vb.)
Çelebi Akademi

Çelebi ailesi, geleceğin iş ortamında Organizasyon verimliliğinin ve insan kaynağı gücünün rekabet koşullarında en önemli avantajlarından biri olacağının bilinci içindedir. Örneği çok uluslu firmalarda bulunan Çelebi Akademi yaklaşımı Türkiye’de kurumsal olarak oluşturulan ilk örneklerden birisidir. Amaç sınırları ortadan kalkan dünya piyasalarında çalışanlarımıza akademik olarak işletme nosyonu, ticari farkındalık ve stratejik yönetim anlayışını kazandırabilmektir.

                                  

Yüksek performanslı yöneticilik potansiyeli olan kişiler Çelebi Akademi’ye özenle seçilmektedir. Bu proje kariyer hedefi olan çalışanlar için önemli bir gelişim ve motivasyon aracıdır. Çelebi Akademi’ye katılanların çoğunluğu bugün şirketimizde üst düzey kademelerde yer almaktadır.
Çelebi personelinin iş dışında da kendini sosyal olarak geliştirmesine destek verilir. Tüm çalışanlarımızın faydalanabileceği sosyal ortamların yaratılmasına gayret edilmektedir.

Bunun en güzel örneklerinden biri, çalışanlarımıza ve çocuklarına yönelik düzenlenen tiyatro organizasyonlarıdır.
Bir diğeri ise tüm Çelebi grubunda takımların oluşturulduğu ve yarıştığı Bowling turnuvalarıdır. İlk üçe giren takımlara ödüller verilmektedir.
Genel müdürlük ve tüm istasyonlar spor turnuvaları, gezi ve piknik gibi bölgesel aktiviteler düzenlemektedir. Ayrıca sosyal aktiviteleri çeşitlendirmek ve aktivitelere katılımı genişletmek için Çelebi Hava Servisi’nde bir Sosyal Komite kurulmuştur.
2008 yılında Patika yapım tarafından organize edilen Corporate Film Festivali'ne ilk kez katılan Çelebi Holding ve bağlı şirketleri çalışanlarının geniş katılımı ile oluşturulan Çelebi Film Ekibi,  Kurmaca film dalında “En İyi Film” ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerine layık görüldü.
2009 yılında aynı organizasyona 2. kez katılan Çelebi Film Ekibi, Kısa Film-İletişim dalında “En İyi Erkek Oyuncu” ve “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görülürken, Reklam kategorisinde de “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Oyuncu” ödülleri olmak üzere toplam 4 ödülden 3’üne layık görünen taraf oldu.

2010 yılında Çelebi Hava Servisi genel müdürlük çalışanlarından oluşturulan Sosyal Komite tarafından; çalışanlarımızın 07 - 12 yaş çocuklarının katıldığı "Benim Bayramım Resim Yarışması" ve ayrıca tüm çalışanlarımızın katıldığı "Amatör Fotoğraf Yarışması" düzenlenerek dereceye girenler ödüllendirilmiştir.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme