CAFFE NERO MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

CAFFE NERO MAAŞLARI

CAFFE NERO MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


zel harmanımızın ve kahvemizin mağazada sizin için hazırlanışı, gurur kaynağımızdır.

Baristalarımız (kahve hazırlama uzmanlarımız), Caffè Nero ekibindeki en önemli kişilerdir. Barista, tutkusunu, bilgisini, becerisini ve sanatını konuşturarak kahve hazırlar. Her seferinde mükemmel bir espresso hazırlamak ve bütün misafirlerimizi rahat hissettirmek, baristanın sorumluluğudur. Kahvenizi her zaman siz nasıl isterseniz öyle hazırlamaya çalışırız, ama kahvenizi beğenmezseniz de değiştiririz.

Mükemmel kahve, baristalarımızın tutkusu ve sanatıdır.

Barista eğitimi
Baristalarımızın mükemmel espresso yapma sanatında eğitim görmesi için özel bir eğitim ekibimiz bulunmaktadır. Yeni baristalar, mağazalarda göreve başlamadan önce yoğun eğitimden geçerler. Mağazalarda görevlendirildikten sonra da bir Maestro'nun gözetiminde görev içi eğitim alırlar ve bunun sonunda bir kahve hazırlama sınavını başarıyla tamamlamaları gerekir.
Ancak bundan sonra misafirlerimize kendi başlarına hizmet verebilirler. Caffè Nero mağazalarındaki yeni başlamış baristaları, bordo tişörtlerinden tanıyabilirsiniz. Lütfen onlara anlayış gösterin. Ünlü siyah tişörtümüzü giymeye ise, eğitimlerini tamamladıktan sonra hak kazanacaklardır.

Baristalarımız eğitimlerini tamamlayıp kahve tariflerinin tümünü öğrendikten sonra, kahveleri hızlı, hem de çok hızlı hazırlamayı öğrenirler. Deneyimli bir barista, aynı anda çok sayıda misafirimize hizmet verirken, düzenli müşterisinin içeceğini de daha siparişi gelmeden hazırlamış olabilir. Her zaman bire bir hizmet verdiğimiz için, baristalarımız kahveleri misafirimizin tam istediği gibi hazırlar ve düzenli misariflerimiz ne sevdiğini bilir.

Caffè Nero'da barista olmak zor olduğu kadar da zevkli bir iştir.


Kahve yapmak ciddi bir iştir ve markamızın merkezinde yer alır. Misafirlerimize kaliteli espressolu içecekler sunmak için büyük bir kaynak ve zaman yatırımı yapmanın yanında, ciddi emek harcar ve tutku besleriz. Caffè Nero'ya özel olan ve çeşitli çekirdeklerin bir araya gelmesiyle oluşan, İtalyan tarzı benzersiz bir harman kullanırız.

Kahveyi kendi tesislerimizde, özel ve katı standartlarımıza göre kavururuz. Bu şekilde çok gelişmiş, yoğun, zengin ve canlı bir kahve lezzeti elde edilir. Normal ve büyük boy içeceklerimizde mutlaka iki ölçü kahve kullandığımız için, bol sütlü de olsa içeceğinizde kahvenin lezzeti eksik olmaz.


Espresso, yoğun, tatmin edici, dolgun gövdeli, yumuşak içimli, üstünde altın renkli "krema" olan bir kahvedir. Doğru espressonun unutulmaz bir aroması ve içildikten sonra damakta dakikalarca kalan bir tadı vardır.

Espressolarımız geleneksel olarak elle hazırlanır ve klasik İtalyan tarzında, dolgun gövdeli, aromatik, zengin ve yoğun kahvelerdir. Sade espressodan popüler lattelere ve cappuccinolara kadar tüm içeceklerimizde yer alan bu kahve, hazırladığımız her içeceğe mükemmel bir tat verir ve hazırladığımız her kahvenin temelini oluşturur.
Mükemmel espressoyu hayata geçiren birçok unsur vardır: Dikkatle dengelenmiş ve kavrulmuş, özel harmanlı taze bir kahve, bakımı iyi yapılmış doğru espresso makinesi, makinenin ayarına göre doğru incelikte öğütme ve en önemlisi mükemmel espresso hazırlama sanatında eğitilmiş, deneyimli bir barista vazgeçemediğimiz unsurlar arasındadır.
Gerçekten iyi bir espresso hazırlamak için, kahve meyvelerinin en olgunlarının titizlikle seçilmesi gerekir. Meyveler işlenip ayrılarak çekirdekler kabuktan çıkarılır. Kavurma uzmanlarımızın işi, harmandaki tüm kahveleri lezzetlerinin doruğuna çıkacak şekilde kavurmaktır. Bunun için de her bir çekirdek türünün özelliklerini anlamaları, bunları doğru gövde, uyumlu lezzet ve zengin aromanın ortaya çıkacağı şekilde değerlendirmeleri gerekir. Kavurma ustamızın geliştirdiği özel harmanımız, ağır ve geleneksel İtalyan usulüyle kavrularak karmaşık ama dolgun ve yumuşak içimli bir lezzet sunan, başka hiçbirine benzemeyen özel kahvemizi ortaya çıkarmaktadır.
Harman formülümüz gizli olmakla birlikte, Orta ve Güney Amerika'dan, çoğu Arabica türü çeşitli kahve çekirdekleri içerir. Harmanımıza kuvvet ve derinlik katması, kahvenin kremasının yoğun olması için az miktarda Robusta da kullanılır.

Her zaman mükemmel espresso hazırlayabilmek için, yıldan yıla doğal fark gösteren kahve lezzetlerini telafi etmek amacıyla harmanda küçük değişiklikler yapılmaktadır.İtalya'nın en iyi ve geleneksel kahve makinelerini kullanırız. Tüm makinelerimiz elle kullanılır ve mükemmel kahve, baristamızın el becerisi ve uzmanlığıyla ortaya çıkar. Bu aynı zamanda içeceklerin siz nasıl istiyorsanız öyle hazırlanacağı anlamına da gelir.


Öğütme
En iyi kahve bile gerektiği gibi öğütülmezse tadını kaybeder. Öğütülen çekirdekler oksitlenince kahvenin lezzeti ortadan kaybolduğu için, kahvenin taze öğütülmesi şarttır. Caffè Nero, tazeliği güvenceye almak için sadece kullanacağı kahveyi öğütür.


Doz
Kahvenin dozu çok önemlidir. Otomatik doz cihazları kullansak da, bunları düzenli olarak kontrol edip ayarlarız. Caffè Nero'da tek ölçü mükemmel espressonun dozu, 7,5 gramdır. İçecekler için 15 gram kahve alan "duble" takımlar kullanırız.
Sıkıştırma
Öğütülen kahvenin, makineye takılan başlıkta doğru kuvvetle sıkıştırılması gerekir. Fazla sıkıştırılırsa kahve çok acı ve sert, az sıkıştırılırsa sulu ve tatsız olur. Doğru sıkıştırma derecesini bulmak için eğitim ve deneyim şarttır.


Akış hızı
Mükemmel espressonun vazgeçilmezlerinden biri de dökme hızıdır. Yani kahvenin fincana aktığı hızdır. Caffè Nero'da dökme hızını günde iki kez kontrol ederiz. Ayrıca çekilen her espressoyu da gözle kontrol ederiz. Doğru dökme hızının yavaş ve sabit olması gerekir. Hızlı dökülen espresso zayıf ve yavan, yavaş dökülen espresso acı ve yanık lezzetli olur.
affè Nero'yu benzersiz kılan en önemli unsurlardan biri, çalışma arkadaşlarımızdır. Sıcakkanlı, hayata olumlu bakan, insanlarla bire bir iletişimi seven kişilerle çalışırız çünkü bizim için çok önemli olduklarını biliriz. Çalışırken eğleniriz ve düzenli misafirlerimizi tanımak isteriz. Mağazalarımızın mahallenin ruhunu yansıtmasına titizlik gösteririz.

Bizim için en önemli olan; bir aile olmak, özel bir bağ kurmak ve başarılarımızı herkes ile paylaşmaktır.

Nasıl bir ortam?
Caffè Nero'da bir ailenin ferdi olacaksınız. Bizim yaklaşımımız böyle. Tüm çalışanlarımız iyiliksever olmanın yanında en iyi kahveyi hazırlamaya tutku duyarlar ve bunu yaparken çok eğlenirler. "İngiltere'nin en iyi kahve şirketi" seçilmiş (Allegra Strategies) bir kurumda çalışırken mağaza içinde ve dışında çok önemli eğitimler alacak, kahve hazırlama becerilerinizi geliştirecek ve müşterilerimize birinci sınıf bir deneyim yaşatacaksınız.

Size aynı zamanda kariyerinizi de hızla geliştirme fırsatı sunarız. Mevcut mağaza müdürlerimizin %80'inden fazlası işe barista olarak başlamıştır. Devamlı yeni mağazalar açıldığını da düşünürsek, yolunuz her zaman açıktır.Caffè Nero'da yaptığımız işi sevdiğimiz kadar çalışma arkadaşlarımızı da sevmek önemlidir. Çalışırken eğleniriz ama sadece iş ortamında sınırlı kalmaz.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3400TL olsa da satış müdürü maaşları  13200TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3100TL-8900TL, insan kaynakları maaşları 3150TL-9650TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3200TL-9400TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8400TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4400TL den başlayıp 15400TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3200-12900 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2200 ile 8300 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2350TL ile 9900 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme