BORDO BERELİ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

BORDO BERELİ MAAŞLARI

BORDO BERELİ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir

Özel Kuvvetler Komutanlığı emri ile bordo bereli 2017 başvuruları devam ediyor. KPSS sınavları sonrasında bordo bereli olmak için en az lise mezunu olmak yeterli. Bordo bereli 2017 başvuru formu ve maaşları burada.
Bordo bereli başvuruları devam ediyor. Türk Silah Kuvvetleri bünyesinde yetiştirilecek olan adaylar için bordo bereli başvuru şartları da resmen açıklandı. inlerce kişinin bordo bereli olmak için girdiği KPSS sınavı sonrası yapacakları başvurular için yoğun ilgi devam ediyor. Peki bordo bereli olmak için şartlar neler? Kimler bordo bereli olmak için başvuru yapabilir?
BORDO BERELİ BAŞVURU NASIL YAPILIR?
Bordo bereli ya da asıl tabiriyle Özel Kuvvetler başvurusu yapmak isteyen adaylar ön başvuruları 01-30 Kasım 2017 (saat 17.00’a kadar) tarihleri arasında tarihleri arasında aşağıda yer alan linke tıklayarak yapabilecekler.
Aşağıda yer alan adresteki önbaşvuru formunu dolduran adaylar, işlemlerini çevrimiçi (online) olarak yapmış sayılacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
*Adayların çevrimiçi (online) ön başvuru formunu doldurmalarını müteakip en sonaşamada her bir aday için ADAY NUMARASI otomatik olarak bilgisayar tarafından verilecek ve adayların başvuruları, bu aday numaraları ile başvuru merkezinde kayda girecektir. Başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde aday numarasının kullanılacak olması nedeniyle,adayların numaralarını kaydederek muhafaza etmeleri önem arz etmektedir.
*Çevrimiçi (online) Ön Başvuru Formu, T.C. KİMLİK NUMARASI, ADI, SOYADI ve ADAY NUMARASI bilgileri girilmek suretiyle son müracaat tarihine kadar güncellenebilecektir.
*Ön başvurusu kabul edilen adaylara Kara Harp Okulu Komutanlığında uygulanacak fiziki yeterlilik testi ve mülakat tarihleri 09 Ocak 2017 tarihinden sonra www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx genel ağ adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır.
Bu aşamadan sonra ise seçim sınavlarının icrası (Kayıt kabul, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik testi ve mülakat faaliyetleri) 13 Şubat - 03 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak. Bu kişiler belirlendikten sonra asil ve yedek adayların tespit edilerek sonuçların internet ortamında yayımlanması, 17 Mart 2017 tarihinden sonra tamamlanacak.
Subaylık için en az lisans mezunu olmak ve KPSS'den en az 50 almak gerekiyor. En az ön lisans mezunu olan ve KPSS'den en az 50 alanlar ise, astsubaylık için başvurabiliyor. Başvurular, Kasım ayı sonuna kadar devam edecek.
ÖZEL KUVVETLER BORDO BERELİ ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLECEK?
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin başvurabileceği kadro için detaylar şu şekilde;
*Başvuruda bulunmak isteyen adayların geçerli (en son yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavından “KPSSP3 Lisans Puanı” asgari 50 olmak,
*En az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokul bitirenlerden kanuni sebeplerle(Öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yapmamış olanlar,
*Askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulu bitirenler,
*1076 sayılı Yedek Subay ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamında yedek subay ve kısa dönem erbaş olarak askerlik hizmetini yapmakta olanlardan (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.) bu kılavuzda belirtilen genel ve özel başvuru şartlarını taşıyan erkek adaylar başvurabileceklerdir.
*01 Ocak 2017 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlular),Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1984 ve daha sonraki doğumlular)
*Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, askeri öğrenci, uzman jandarma, uzman erbaş, sözleşmeli erbaş, sözleşmeli er, sivil memur veya işçi olarak istihdam edilmemiş olmak,
En az 4 yıl süreli fakülte veya yüksekokul mezunu olmak.
BORDO BERELİ MAAŞLARI 2017
Birimde görev yapan personellerin özel kuvvetler uzman çavuş maaşları, özel kuvvetler astsubay maaşları ve özel kuvvetler subay maaşları üzerine konuşacağız. Yukarı bahsettiğimiz zamlardan her çalışan gibi uzman çavuş, astsubay ve subay rütbeli personeller yararlanır. Bordo bereli maaşları ne kadar ? 2011 – 2012 – 2013 – 2017 – 2017 – 2017 yıllarının ortalama yaklaşık olarak zam oranı %6’dır. En düşük seviye görev yapan uzman çavuş 3500 TL civarında maaş alırken astsubay statüsünde olan personeller ise 4200 TL ve subay rütbesinde olan personel ise 5000 TL maaş almaktadır. Ekstra tazminatları vardır.
Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın dışarıdan ilk defa yaptığı personel alımına rekor başvuru gelirken, TSK'dan yapılan açıklamasda 30 bin personelin alınacağı duyuruldu.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personel alımı yapacak. Yapılan açıklamaya göre 30 bin personel alımı yapılacaktır. 15 Temmuz darbe girişimi sonras, FETÖ ile bağlantısı tespit edilen TSK personelleri görevden uzaklaştırıldı. TSK'da görevden alınan personellerin yerine 30 bin personel alımı yapılacağı açıklandı. Astsubay/subay olmak için gereken bazı genel şartlar var. Başvuracak adayların bu şartlara sahip olmaları gerekiyor. İşte o şartları haberimizde bulabilirsiniz
ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI'NDA BİR İLK

TSK Özel Kuvvetler Komutanlığı, Kasım ayının ilk günlerinde bir personel alım ilanı verdi. İlana göre bordo bereli subay/astsubay alınacağı duyuruldu. İlanın yayınlanmasıyla beraber, başvuru kılavuzu da yayınlandı. Bordo bereli subay/astsubay olmak isteyen adaylar, başvurularını yayınlanan kılavuza göre yapacaklar.

TSK, en az 5 bin TL maaş ile bordo bereli alım ilanının detaylarını ise haberimizde bulabilirsiniz...

İŞTE ASTSUBAY- SUBAY OLMAK İÇİN ARANAN ŞARTLAR

 Astsubay/subay olmak için gereken bazı genel şartlar var. Başvuracak adayların bu şartlara sahip olmaları gerekiyor:

* T.C. vatandaşı olmak
* Subay alımı için lisans mezunları için 27 yaşını bitirmemiş, lisansüstü mezunlar için 32 yaşından büyük olmamak
* Astsubay alımı için önlisans mezunları 25 yaşını bitirmemiş, lisans mezunları için 27 yaşından büyük olmamak
* Astsubay alımı için en az önlisans mezunu olmak
* Subay alımı için en az lisans mezunu olmak
* Aranan sağlık şartlarına sahip olmak
* Kamu haklarından yoksun olmamak
* Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak
* Yapılacak sınavlarda başarılı olmak

Seçim Sınavına Giderken Götürülecek Belgeler:

* Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu
* Nüfus cüzdanı fotokopisi
* Askeri kimlik fotokopisi
* Önlisans veya lisans diploması
* Denklik belgesi

* Not durum belgesi
* Terhis belgesi
* Askerlik durum belgesi
* Adli sicil kaydı
* Fotoğraf
* KPSS sonuç belgesi

Başvuru Süreci: TSK bordo bereli subay/astsubay alım ilanı başvuruları 1 Kasım'da başladı ve 30 Kasım'da sona erecek. Başvurular, Kara Kuvvetleri Komutanlığının www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx genel ağ adresindeki ön başvuru formunu doldurarak çevrimiçi (online) olarak yapılacak. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Asıl başvurular; ön başvurusu kabul edilerek adayların kayıt kabul aşamasına gelmeleri ile yapılmış sayılacaktır.
BORDO BEREYE YOĞUN İLGİ

Bu arada, Özel Kuvvetler Komutanlığının personel ihtiyacının karşılanması için Milli Savunma Bakanlığınca başlatılan muvazzaf subay ve astsubay alım süreci de devam ediyor.

Özel Kuvvetler Komutanlığına ilk defa Bakanlık tarafından personel alımı yapılırken, Komutanlığa dışarıdan subay ve astsubay temini de ilk olma özelliği taşıyor.

Bu kapsamda Komutanlığa 200 muvazzaf subay ve 500 muvazzaf astsubay alınması planlanıyor. Muvazzaf subaylığa başvuru için en az lisans mezunu olunması ve ilgili KPSS puan türünden en az 50 alınması gerekiyor. Astsubaylığa başvurular için ise en az ön lisans mezunu olma ve ilgili KPSS puan türünden en az 50 alma şartı aranıyor.

Bu kapsamda 1 Kasım'da başlayan başvurulara yoğun ilgi gösteriliyor. Bordo bereli olmak için bugün kadar 6 bin 129 kişi subay adayı ve 11 bin 368 astsubay adayı olarak başvurdu. Başvuru süresi 30 Kasım'da sona erecek.

BORDO BERELİ MAAŞLARI NA KADAR?

" Türk Özel Kuvvetler personel maaşları 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu göre düzenlenmektedir. 657 sayılı devlet memurlarına gelen zamlardan yararlanmaktadır. Bu farklar Ocak ve Temmuz aylarında maaşlara yansımaktadır. Şu an içinde özel kuvvetler maaş zammı 2017 Temmuz ayı için %5 olurken, Ocak 2017 yılı için %3, Temmuz 2017 için ise %4 olarak belirlendi. Bu zam oranları enflasyonun altında kalırsa, enflasyon farkını kadar zam verilecektir. Örneğin; Ocak 2017 de enflasyon %6 çıkarsa ekstra olarak %3’lük bir zam maaşlara yansıyacaktır.

2011 – 2012 – 2013 – 2017 – 2017 – 2017 yıllarının ortalama yaklaşık olarak zam oranı %6’dır. En düşük seviye görev yapan uzman çavuş 3500 TL civarında maaş alırken astsubay statüsünde olan personeller ise 4200 TL ve subay rütbesinde olan personel ise 5000 TL maaş almaktadır. Ekstra tazminatları vardır."

Özel Kuvvetler Komutanlığına dışarıdan alınanlardan eğitimlerde başarılı olamayanların Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişiği kesilecek.

678 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

BAŞARISIZ BORDO BERELİ İHRAÇ EDİLECEK

Milli Savunma Bakanlığınca bazı düzenlemelere gidilen kanun hükmünde kararnameye göre, doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere subay ve astsubay olarak alınacakların yaş ve diğer giriş şartları, Genelkurmay Başkanlığının görüşü alınarak Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek. Dışarıdan Özel Kuvvetler Komutanlığına subay ve astsubay olarak alınanlar, iki yıllık deneme sürecine tabi tutulacak.

Bunlardan subaylığa nasbedilenler sınıflarına bakılmaksızın Özel Kuvvetler Komutanlığında eğitime tabi tutulacak. Bu eğitimlerde sağlık nedenleri hariç başarı gösteremeyenlerin Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişikleri kesilecek. Bu kişilerin aylık maaşları dışındaki devlet tarafından yapılan masrafları kanuni faizleriyle tahsil edilecek.

Sağlık nedenleriyle başarı gösteremeyenler ise bir sonraki dönem eğitimine katılacak. Bunlardan ikinci dönem eğitimde de başarı gösteremeyenler, kuvvet komutanlıklarınca sınıf ve rütbelerine uygun görevlere atanacak. Doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere subay nasbedilenlerden, sonradan Özel Kuvvetler Komutanlığı dışına atananlar, ayrıca sınıflarına ilişkin eğitimlere tabi tutulacak.

 Bordo Bereli Nasıl Olunur 2017
Bordo Bereli Nasıl Olunur 2017 de Alım Yapılacak mı?

Bordo bereliler şanlı ordumuzun gurur kaynağıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan Subay,Astsubay ve Uzman Çavuşlar gönüllü olarak başvuruda bulunurlar. Başvuruda bulunan Subay Astsubay ve Uzman Çavuşlara mülakat sınavı uygulanır. Şınav mekik ve 5000 metre koşu bu uygulanan sınavlardan birkaçıdır. Ardından sağlık raporu almaları gerekir. Herhangi bir sağlık kusurlarının olmaması şarttır.

Gönüllü olarak başvuran ve elemeyi geçmeyi başaran subay astsubay ve uzman çavuşlara sıkı bir eğitim programı uygulanır. Bu eğitimler 3 yıl sürebilmektedir. Fiziki ve psikolojik eğitimle mükemmel bir asker yetiştirilir.

Paraşütle atlama,işkenceye dayanma, göğüs göğüse muharebe, düşmanın içine sızma, ilk yardım,harita okuma, pusu, keskin nişancılık aldıkları eğitimlerin bazılarıdır.

Bir bordo bereli hiçbir yardım almadan doğada yaşamını kolaylıkla sürdürebilir, ateşini yakabilir banyosunu yapabilir yemeğini bulup yiyebilir ve almış olduğu emri yerine getirir.

Nato bünyesinde düzenlenen dünya ordularının katıldığı yarışmaları üst üste birincilikle bitirmişlerdir. Sonrası mı? Sonrasında bu duruma tahammül edemeyen diğer ülkeler yarışmanın kaldırılmasına sebep olmuşlardır.

Bordo Bereliler Yaşayan Efsaneler!

Çünkü aldıkları her görevi başarıyla yerine getirirler. Görevin uygulanması ve yerine getirilmesi bordo bereliler için hayatlarından bile daha önemlidir.

Başvuru Durumu, Şartları ve Yaş Sınırlaması

Özel Kuvvetler Komutanlığı her yıl personel almaktadır. En son geçtiğimiz yıl Kasım ayında Sözleşmeli olarak subay ve astsubay alımı yapmıştır. Aynı zamanda görevde olan Subay Astsubay ve Uzman Çavuş’lar da gönüllü olarak bordo bereli olmak için başvuruda bulunabilmektedir.

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda subay olabilmek için en az lisans mezunu ve 27 yaşınızdan gün almamış olmanız, lisanstüstü mezunu iseniz 32 yaşından büyük olmamanız gerekir.

Astsubay olabilmeniz için en az yüksekokul mezunu olmanız  ve 25 yaşını bitirmemiş olmanız, lisans mezunu iseniz 27 yaşınızı tamamlamamış olmanız gerekir.

Uzman Çavuş olarak Özel Kuvvetler Komutanlığı’na başvurabilmeniz için 26 yaşını doldurmamış olmanız gerekir.

Şuan aktif bir alım bulunmamaktadır.

2016 yılı Kasım ayında başvuran Subay adayları mülakat sınavına çağrılmaktadır. Durumunuzu kontrol etmek için buraya göz atabilirsiniz

Maaş Bilgileri

Subay ve Astsubaylarda rütbeye göre artmaktadır. Yaklaşık olarak; Teğmen 4.200 TL maaş alırken Astsubay Çavuş 4.100 TL Uzman Çavuş 4.000 TL net maaş alabilmektedir.

Ayriyeten; Almış oldukları bröve (örneğin paraşüt) aylık minimum 500 TL alır

Göreve giderse; bulunduğu yere göre 3.000 TL den az aylık görev ücreti almaz
Bordo Berelilerin Rütbeleri

Uzman Erbaş : Uzman Çavuş

Astsubay : Astsubay Çavuş, Kıdemli Çavuş, Üstçavuş, Kıdemli Üstçavuş, Başçavuş, Kıdemli Başçavuş

Subay : Teğmen, Üsteğmen, Yüzbaşı, Binbaşı, Yarbay, Albay

Bordo Bereliler Evlenebilirmi? Aile Hayatları Varmıdır?

Elbette evlenebilirler ve aile hayatları da vardır. Bordo berelileri diğer insanlardan ayıran en büyük özellik YAŞAM TARZLARININ ASKER OLMASIDIR.

Müsteşar maaşları 9498 TL iken genel müdür maaşları 8335 TL olması beklenmektedir. Şube Müdürü 4369 TL alırken düz memur      maaşı 2683 TL dir. Hizmetlilerin başlangıç maaşı 2517 TL’dir. Yeni atanacak öğretmen maaşı 3363 TL olacaktır. Kaymakam maaşı 4596 TL alırken başkomiser maaşı 4366 TL olacaktır. Polis maaşı, 3818 TL, uzman doktor maaşı 5.093 TL, doktor          maaşı 4225 TL, hemşire maaşı 2916, mühendis maaşı 4460 TL, teknisyen maaşı, vaiz maaşı ve imam maaşı  3496 TL, hakim maaşı 4063 TL ve savcı maaşı 4257 TL olacaktır. Bordo bereli maaşları ise 3455 TL dir.