BIOTA MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

BIOTA MAAŞLARI

BIOTA MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Günümüz işletmelerinin sermaye yapıları 3 ana bileşkenden oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla nakdi sermaye, menkul ve gayrimenkul sermaye ve en önemlisi insan sermayesidir.

Günümüz işletmelerinin sermaye yapıları 3 ana bileşkenden oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla nakdi sermaye, menkul ve gayrimenkul sermaye ve en önemlisi insan sermayesidir.

Biota ailesi olarak bizler en önemli kaynağın İnsan Kaynağı olduğunu biliyoruz. Bu sebeple en önemli yatırımın da insana yapılmasının gerekliliğine inanıyoruz. Şirketimizin başarısında entellektüel sermaye ve entellektüel kasların gelişiminin ne kadar önemli bir itici güç olduğunun bilinci içerisindeyiz.

Başarılı bir kariyer için Türkiye’nin kategorisinde lider Türk firması Biota Laboratuarları olarak imkânlar ve fırsatlar dünyası içerisinde eğitim ve deneyim olanakları sunmaktayız. 2002 yılında kurulmuş olmasına rağmen bu kısa süre içerisinde pazarda tüketici güvenini kazanmış markaları ile büyük bir firma haline gelen 30’dan fazla ülkeye de ihracat gerçekleştiren Biota Laboratuarları özellikle genç yeteneklere fırsatlar tanımakta, yeni mezun istekli adaylar birçok kurumda yakalayamayacakları fırsatları kurumumuzda elde edebilmektedirler.

Kozmetik alanında saç serisinden cilt bakımına, bebek ürünlerinden gıda takviyelerine ve bitki çaylarına kadar bir çok marka ve ürünün yaratıcısı ve üreticisi olan Biota Laboratuarları kendine ait yeni tesisleri ve Avrupa’nın en büyük Arge ve Bitki Araştırma Merkezlerinden birisiyle büyümesini ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı devam ettirmeyi amaçlamaktadır.

İki önemli kriter Biota ailesi üyelerinin genel özellikleri içerisinde yer almaktadır. Bunlarda birisi yaratıcılık diğeri de zorluklarla mücadele edebilme gücüdür. Bu iki özelliğin kendinizde olduğunu düşünüyorsanız Biota ailesi içerisinde mutlu ve başarılı bir iş yaşamına sahip olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı en rahat biçimde ifade edebileceğiniz, hatta bu potansiyelinizin geliştirip ortaya çıkarılması için destek göreceğiniz bir kurum olarak Biota Laboratuarları bu yolda birçok eğitimle de sizi destekleyecektir.

Gerek iç gerekse dış eğitimler, Kariyer ve Yaşam koçluğu destekleri ile mevcut potansiyeliniz en üst noktaya ulaştırılarak zorluklarla mücadele etme yetiniz, işten ve hayattan keyif alma seviyeniz zirvede olacaktır. Güçlü ve mutlu bir yaşam Biota’da sizleri beklemektedir.

Neden Biota

10 – 15 kişilik bir kadro ile yola çıkıldığı düşünüldüğünde, yaklaşık 35.000 metrekare kapalı alana sahip yeni tesisler 11 yıl içerisinde firmanın ne kadar büyüdüğünün, bu büyümenin de ancak tüketici güvenini kazanmış marka ve ürünlerle olabileceğinin en güzel göstergesidir.

Şu an için yaklaşık 500 kişilik bir kadroya sahip olmasına rağmen yeni tesislerle beraber 1.000 kişilik bir istihdam oluşturmak hedeflenmektedir. Ülke ve topluma hem ekonomik hem de sosyal sorumluluk anlamında artarak katkı sağlamayı sürdürmek temel değerlerimiz arasında yer almaktadır.

30’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye pazarında, bir Türk Markası olarak lider konumda olan firma çalışanları olarak bizler biliyoruz ki böyle bir kurumda görev almak ve bu ailenin bir ferdi olmak, gurur ve mutluluk verici bir duygudur.

Kişisel Gelişiminiz

Biota laboratuarları, kişisel gelişiminiz için mümkün olan her şeyi yapacak, kişisel ve iş potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için tüm imkânlarını seferber edecektir. Firmamızın Kariyer ve Yaşam koçu sizi sürekli olarak destekleyecek, iş ve özel yaşamınızda mutlu ve başarılı olabilmeniz adına sizinle sürekli iletişim halinde olarak bu yoldaki kılavuzlarınızdan birisi olacaktır. Çalışma ortamındaki yöneticinizde aynı zamanda sizin diğer kariyer koçunuz olacak, çalışmanızı, eksi ve artılarınızı gözlemleyecek güçlü ve zayıf yönlerinizi ortaya çıkartacak, iyi özelliklerinizin daha iyi, gelişime açık olduğunu düşündüğünüz yönlerinizin de geliştirilmesi ve sizin kariyer basamaklarınızda bir engel teşkil etmemesi adına kendi deneyimlerini, bilgi ve birikimini size aktararak bu yoldaki kılavuzlarınızdan birisi olacaktır.

Kariyeriniz

Biota ailesinde kariyer planlama istihdam süreciyle beraber başlar. İş başı yapan personelin iş başı öncesinde yaptığı mülakat ve kişilik test sonuçları göz önünde bulundurularak bir kariyer planı için temel oluşturulur. Uzman psikologumuzun değerlendirmesini yaptığı kişilik testleri ile personelin kişisel özellikleri, güçlü yönleri, geliştirilebilir tarafları, eğilimli ve başarılı olabileceği alanlar vb. birçok sonuç ortaya konur. Bu sonuçlar titizlikle incelenir, bu doğrultuda kişinin yönlendirilmesi gereken ve başarılı olabileceği konum / konumlar belirlenir. Bu belirleme ihtiyaç duyulan eğitim programları ile desteklenir.

Her dönem tüm birimler de uygulanan Performans Değerlendirme Sistemi ile de personeldeki gelişim ve başarı oranı saptanarak rotasyon ve terfiiler gerçekleştirilir. Bu şekilde kişinin belirlenmiş kariyer planına ne kadar uyum gösterdiği ya da kariyer planında ne gibi değişiklik ve geliştirme yapılması gerektiği de ortaya çıkarılmış olur. PDS sonuçları doğrultusunda çalışanın güçlü ve eksik yönleri irdelenerek potansiyelini artırmak için gerekli eğitim planı oluşturulur ve takvime bağlanır.

Oryantasyon Süreci

Biota laboratuarlarında işe her yeni başlayan personel için bir oryantasyon programı uygulanır. Bu süreçteki amaç personelin başta şirketimizin iç işleyişi, kendisinden beklenen tutum ve davranışları öğrenmesi, kendi departman faaliyetlerini ve diğer departmanlarla kendi departmanı arasında ki ilişkileri ve işleyişi yerinde ve hızlı bir şekilde öğrenebilmesini sağlamaktır. Bu sayede işine daha hızlı ve doğru bakış açısı ile adapte olması ve firmadaki genel işleyiş ve çalışma yapısı hakkında da daha fazla ve derinlemesine bilgi sahibi olabilmesi amaçlanmaktadır.

İşbaşı Eğitimi

Oryantasyon sürecinin hemen ardından işbaşı eğitim süreci başlamaktadır. Personelin bu süreç içerisinde bizzat yöneticisi ya da görevlendirilecek bir takım arkadaşının nezaretinde görevlerini yerine getirmesi sağlanır. Herhangi bir aksama ya da hata olmaması için gerekli noktalarda nezaret eden kişi tarafından müdahale edilerek iş başı eğitimindeki personele destek sağlanır. Bu süreç içerisinde personelin oluşabilecek hataları ve hata potansiyellerini de daha iyi algılayarak işine daha hâkim olması ve hata yapma olasılığının azalması sağlanır.

Sürekli Öğrenme ve Gelişim


Kendisini bir akademi olarak gören firmamızda, Toplam Kalite Yönetiminin Sürekli Gelişim Felsefesi tamamen özümsenmiş ve tüm çalışanlarımıza bu bakış açısı kazandırılmıştır. Her personel konu ve alanı ile ilgili olarak sürekli eğitim görür. Firmamız kişisel kariyer gelişimini desteklemek ve eleman nitelik ve kalifikasyonunu hep daha üst seviyeye çıkarma amacı ile Bölüm Yöneticileri ve İnsan Kaynakları departmanının yönlendirmeleri ile tüm personelinin kaliteli ve iyi eğitimler almasını sağlar. Ayrıca yurt içi ve yurt dışı fuarları da firmamız tarafından personelinin yeni bakış açısı kazanması ve gelişmeleri yakından takip edebilmesi için bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. Bunun dışında birçok kongre ve organizasyona da firmamız personelinden her yıl çok sayıda katılımın olması sağlanmaktadır.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme