BAYER MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

29 Eylül 2016 Perşembe

BAYER MAAŞLARI

BAYER MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Bayer, 100.000’den fazla çalışanıyla genel merkezi Almanya’da bulunan, alt grupları Pharmaceuticals, Consumer Health ve Crop Science ile dünyanın lider şirketleri arasında yer alan uluslararası bir şirkettir.

Ürünlerimizle hayatın her noktasında var olmaya, hayatı kolaylaştırmaya ve gelişimi sürekli kılmaya çalışıyoruz.

Çalışanlarımız için profesyonelliği ve çok uluslu yaklaşımı, benzersiz bir şekilde, yıllardır sürdürülmekte olan bir sorumluluk kültürüyle birleştirmekteyiz. Bayer’i uzun bir süredir, en cazip işverenlerden biri yapan bu birleşim, gelecekte de şirketi tanımlamaya devam edecektir.
“Bayer: Daha İyi Bir Yaşam İçin Bilim” misyonumuzun günlük hayata aktarılmasını sağlayacak ve Bayer Değerlerini ( LIFE) çalışma prensipleri doğrultusunda yansıtabilecek yeni çalışanları bünyemize katmak Bayer olarak temel amaçlarımızdan biridir.

İşe Alım sürecimiz, Şirketimize elektronik ortamda ulaştırılan başvuruların değerlendirilmesi ile başlar. Özgeçmiş üzerinden yapılacak ön elemelerin ardından belirlenen yetkinliklere sahip adaylar iş görüşmelerine çağırılırlar. Görüşmeye davet edilen adaylar, yetkinlikleri ve donanımları dışında Bayer Değerler bütününü temsil eden LIFE : Liderlik (Leadership), Dürüstlük (Integrity), Esneklik (Flexibility) ve Verimlilik (Efficiency) değerleri çerçevesinde de değerlendirilir.Aranan pozisyona en uygun adayı belirleyebilmek için İnsan Kaynakları ve ilgili Bölüm Yöneticileri, işe alım sürecinde işbirliği yaparlar. Yetkinlik Bazlı Görüşme Teknikleri kullanılarak adayların bilgi ve becerileri görüşmeler sırasında sorgulanır. Görüşmeler, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı ölçme ve değerlendirme araçları ile desteklenir. İşe alım yapılması planlanan pozisyona uygun aday yerleştirildiğinde; diğer adaylara geri bildirim yapılır.
Bayer'de işe başlayan her yeni çalışan, iki günlük bir oryantasyon programına katılır. Yeni çalışan, oryantasyon süresince tüm iş gruplarıyla bir araya gelir ve Bayer Türkiye'deki işleyişi görme şansını elde eder. İşe yeni başlayan çalışanların uyum sürelerini hızlandırmak ve organizasyona katılımlarını güçlendirmek amacıyla, oryantasyon programına ek olarak "Buddy Programı" tasarlanmıştır.

Bir ay süren programın amacı yeni çalışanlara, Bayer Türkiye'deki çalışma hayatı ve koşulları konusunda sorularını yönlendirebilecekleri güvenilir tek bir kontak sağlamaktır. Buddy, yönetici tarafından, yeni çalışanın çeşitli sorularına tam ve zamanında cevaplar verebilecek, denk bir pozisyondaki çalışma arkadaşları arasından seçilir.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme