ATÜ DUTY FREE MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

ATÜ DUTY FREE MAAŞLARI

ATÜ DUTY FREE MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


İş modelimizi “benzersiz” olarak tanımlıyoruz.
TAV Havalimanları Holding ve Unifree Duty Free / Gebr. Heinemann’ın ortak girişimi olarak 2000 yılında kurulan ATÜ Duty Free, sektörün üç temel yetkinliği olan havaalanı işletmecisi, perakende satış alanlarının işletmecisi ve tedarikçi sıfatlarını bir araya getirerek hizmet kalitesi anlamında rakiplerini geride bırakıyor.

Bu eşsiz kombinasyon, faaliyete ilk başladığı yıllarda yalnızca 80 metrekarelik bir mağazada faaliyet göstermekte olan, ancak sonraki 16 yılda ise dünyanın en iyi duty free işletmecilerinden biri haline gelen – ATÜ Duty Free olarak sektörün liderleri arasında yerini aldı. Şu anda, dünya çapında 8 ülkede 21 havalimanına uzanan ve 27.000 m2’lik bir satış alanını kapsayan 120’den fazla mağaza işletiyoruz.

Merkezi İstanbul’da olan ATÜ Duty Free olarak, dünya çapında 2500’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve yılda 100 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyoruz. Müşterilerimize her gün, klasik duty free, özel marka butikleri, konsept mağazalar ve alt işletmeci markalarımız ile dünyanın en çok talep gören uluslararası markalarının en kaliteli ürünlerinin yer aldığı bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Biliyor muydunuz?

Kuruluşumuzdan bu yana:

Mağazalarımızda 12,000 ton çikolata satıldı. Bu, Airbus A330 modeli bir uçağın ağırlığının 100 katıdır.
Mağazalarımızda 1.750.000 litre parfüm satıldı! Bu miktar, 280 adet olimpik havuzu doldurabilir.
Mağazalarımızda 3.400 ton lokum satıldı! Bu miktar, Airbus A330 modeli bir uçağın tam 29 katıdır.
KURUMSAL ÖDÜLLER

Frontier Ödülleri 2000
“Yılın Havalimanı Perakendecisi”
DFNI Global Ödüller 2008
“Üstün Seyahat Perakendeciliği”
Uluslararası Havalimanları Konseyi/Trinity Forumu 2008
“En İyi Mağaza Uygulaması”
Frontier Ödülleri 2008
Tarihi Çarşı, İstanbul için “Yılın Uzmanlık Konsepti”
EPI Çevre Ürünleri 2010
“Çevre Büyükelçisi”
Frontier Ödülleri 2010
Geliş 3 Premium Mağaza, İstanbul için “Yılın Uzmanlık Konsepti”
Sosyal Güvenlik Kurumu 2012
“Çalışan Haklarının Korunması”
Altın Markalar Ödülü 2012
“Gürcistan Şarapları Konsept Mağazası”
Frontier Ödülleri 2014
Old Bazaar İstanbul için “Yılın Özel Konsepti”, şiddetle tavsiye edilmektedir
2014 yılında WWF Green Office / Yeşil Ofis Sertifikası
2015 yılında ATÜ Stili “Müşteri Deneyimi” projesiyle “Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülü”
ORTAKLARIMIZ

TAV HAVALİMANLARI
TAV Havalimanları, sektöründe önde gelen havalimanı işletmecilerinden biridir. Şirket şu anda dünya çapında 14 havalimanını işletmekte ve yılda 780000’den fazla uçuşla 102 milyonun üzerinde yolcuya üstün kaliteli hizmet sunmaktadır.

TAV, ATÜ Duty Free’nin %50 hissesine sahiptir. ATÜ ile TAV, havaalanındaki ticari alanlar için ilgi çekici ve kaliteli tasarımlar oluşturulması, trafik verilerinin analizinin yanı sıra yolcu seyahat istatistiklerinin paylaşımı konusunda da yakın işbirliği içindedir.

HEİNEMANN/UNİFREE
Diğer % 50 hissemiz Gebr Heinemann / Unifree’ye aittir.

Unifree Dutyfree İşletmeciliği A.Ş., modern ve şık mağazalarında, yüzü aşkın uluslararası markadan 30.000 üzeri referans üründen oluşan bir seçkiyi, uluslararası kriterlere dayalı rekabetçi fiyatlandırma politikaları ile uyumlu olarak müşterilerine sunmaktadır.

Unifree İstanbul, İzmir, Ankara, Tiflis, Batum, Üsküp, Ohrid, Tunus, Riga ve Houston Havalimanları’nın tek işleticisi olan, TAV Havalimanları Holding ile UNIFREE arasındaki bir ortak girişim olarak 1999 yılında kurulan ATÜ‘nün yönetici ortağı ve tedarikçisidir.

Heinemann dünyanın en iyi 3 havalimanı perakendecilerinden biri ve dünya çapında seyahat perakende sektörünün önde gelen tedarikçi ve lojistik distribütörü olarak kabul edilmektedir. Şirket, 100’den fazla ülkede sunduğu servisler ile 40 milyondan fazla müşteriye hizmet vermektedir.

Ortaklarımız hayranlık uyandırıcı bir işbirliği modeli sunmaktadır. Bu işbirliği, yeterli satın alma gücü ve teknik altyapı sayesinde lojistik imkanlarımızı güçlendirmekte ve müşterilerimize ürün çeşitliliği konusunda mükemmel hizmet vermemizi mümkün kılmaktadır. Şu anda, müşterilerimize sunulan 50.000’inin üzerinde ürün çeşidi ile 535 milyar Euro’dan fazla bir yıllık satış rakamına ulaşıyoruz.
DUTY FREE SEKTÖRÜNDE DÜNYA LİDERLERİ ARASINDA ULUSLARARASI BİR FİRMA
ATU’de İş HayatıÇalışanlarımızın işimizin tam merkezinde olduğuna inanıyoruz. Çalışanlarımızın her birinin gelişimi bizim başarımız için esastır. İlham verici ve ödüllendirici bir çalışma ortamı sağlayarak, kalite, tutarlılık ve yeteneğin sürekliliğini sağlıyoruz.

Her çalışanı en uygun iş ile eşleştireceğimize ve kapsamlı eğitim programları sağlayacağımıza söz veriyoruz. Bizim dünyaca ünlü Perakende Enstitüsü – üstün hizmet merkezi – personelimizi ve yöneticilerimizi yetiştirmek ve geliştirmek için özel olarak kuruldu. Buradaki dersler arasında, kategori yönetimi, müşteri hizmetleri, satış teknikleri, liderlik ve misafirperverlik konusunda personel gelişimi, satış noktası teknolojisi ve uluslararası kültürler yer almaktadır. Giderek daha talepkar olan ve değişen havaalanı pazarında, bunun bizim personel kalite düzeyini oluşturacağına ve bize büyük bir rekabet avantajı sağlayacağına inanıyoruz.

Bizim tazminat paketimiz genellikle sektör ortalamasından daha yüksektir ve her zaman en iyi çalışanları ödüllendirmek amaçlanmaktadır.

Firmamızın kalp atışı olarak gördüğümüz çok basit bir sloganımız var: ‘Mutlu Çalışanlar, Mutlu Müşteriler, Mutlu ATU’.

İşimiz kendi sahip olduğu değerler ile tanımlanır. Biz dürüstlük ve bütünlüğe inanıyoruz, değişimi hoş karşılıyor, birbirimize değer veriyoruz ve herkesin söz sahibi olduğu bir ekip olarak hareket ediyoruz. Biz bir aileyiz.

Dünya çapında iş kurduğumuz her yerde, bu ülkenin geleceğine yatırım yapıyoruz.

En yetenekli kişileri istihdam ederek yerel istihdama katkıda bulunuyor ve onları, sıklıkla ikinci dil olarak İngilizceyi içeren bizim dünya standartlarında eğitimimiz ile donatıyoruz. Biz burada dar görüşlü bir yaklaşım benimsemiyoruz. Operasyonlarımızın küresel kapsamı nedeniyle, eğitimimiz; ayrıca dünyayı kucaklayan bir müşteri tabanı ile ilgilenmek için büyük miktarda kültürel eğitimi de içerir.

ersan-arcan
Ersan Arcan
Genaral Manager”ATÜ, son derece dinamik bir sektörde giderek gelişen ve büyüyen bir yapıya sahip. ATÜ “Retail Institute” adını verdiğimiz eğitim merkezimizde sağladığımız eğitim programlarıyla çalışanlarımıza çok değerli kariyer imkanları sunduğumuza inanıyoruz.

Çalışanlarımız, işimizi ve şirketimizi temsil ediyorlar..Bu sebeple, onlarla “ATÜ Stili” iletişim kurarak müşterilerimizle de bu tarz iletişimi benimsemelerini bekliyoruz. ATÜ Stili iletişim, şirketimiz içinde herkesin bireysel olarak kendi görüşlerini paylaştığı şeffaf bir sistemdir ve müşterilerimize kişiselleştirilmiş hizmet sunabilmemiz için benzersiz bir iletişim yöntemidir.

ULUSLARARASI İSTİHDAM

hr

Dünya çapında iş kurduğumuz her yerde, bu ülkenin geleceğine yatırım yapıyoruz.

En yetenekli kişileri istihdam ederek yerel istihdama katkıda bulunuyor ve onları, sıklıkla ikinci dil olarak İngilizceyi içeren bizim dünya standartlarında eğitimimiz ile donatıyoruz. Operasyonlarımızın küresel kapsamı nedeniyle, eğitimimiz; ayrıca dünyayı kucaklayan bir müşteri tabanı ile ilgilenmek için büyük miktarda kültürel eğitimi de içermektedir.

ATÜ EĞİTİM MERKEZİ

Çalışanlarımızın işimizin tam merkezinde olduğuna inanıyoruz. Çalışanlarımızın her birinin gelişimi bizim başarımız için esastır. İlham verici ve ödüllendirici bir çalışma ortamı sağlayarak, kalite, tutarlılık ve yeteneğin sürekliliğini sağlıyoruz.

Her çalışanı en uygun iş ile eşleştirmeye ve kapsamlı eğitim programları ile gelişimlerine katkı sağlamaya özen gösteriyoruz. ATÜ eğitim merkezimiz, personelimizi ve yöneticilerimizi yetiştirmek ve geliştirmek için özel olarak kurulmuştur. Buradaki eğitimler arasında, kategori yönetimi, müşteri hizmetleri, satış teknikleri, liderlik ve misafirperverlik konusunda personel gelişimi, satış teknikleri ve uluslararası kültürler yer almaktadır. Eğitim merkezimizin, giderek daha talepkar olan ve değişen havaalanı sektöründe, personelimizin ve verdiğimiz hizmetin kalitesini artıracağına ve bize büyük bir rekabet avantajı sağlayacağına inanıyoruz.

En iyi çalışanları her zaman ödüllendirmeyi amaçlıyoruz. Firmamızın kalp atışı olarak gördüğümüz çok basit bir sloganımız var: ‘Mutlu Çalışanlar, Mutlu Müşteriler, Mutlu ATÜ’.


İşimiz, sahip olduğumuz değerler ile tanımlanır. Biz dürüstlük ve bütünlüğe inanıyoruz, değişime uyum sağlayabiliyor, birbirimize değer veriyoruz ve herkesin söz sahibi olduğu bir ekip olarak hareket ediyoruz. Biz bir aileyiz.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme