ASSESSMENT SYSTEMS MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

ASSESSMENT SYSTEMS MAAŞLARI

ASSESSMENT SYSTEMS MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:

Assessment Systems, her biri kendi alanında dünyada lider kuruluşlar olan global iş ortakları a&dc ve Saville Consulting’in uzmanlığıyla, kurumların ihtiyaçlarına özel olarak yapılandırılabilen farklı unvan ve görevler için tasarlanmış yetenek yönetimi ve işe alım süreçlerine yönelik çözümler sunmaktadır.
2007 yılında Davranış Bilimleri Uzmanı Levent Sevinç tarafından kurulmuş olan Assessment Systems psikolojik ölçme ve değerlendirme alanında faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin önde gelen firmaları yetenek yönetimi ve işe alım süreçlerinde Assessment Systems’ın Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamalarından yararlanmakta ve psikometrik araçlarını kullanmaktadır.
Bugüne kadar 25.000’den fazla kişi Assessment Systems Değerlendirme ya da Gelişim Merkezi uygulamaları aracılığıyla değerlendirilmiştir.
Her ay yaklaşık 20 farklı firmada 400’e yakın kişi Assessment Systems Değerlendirme ya da Gelişim Merkezi uygulamalarıyla değerlendirilmektedir.
Assessment Systems’ın Değerlendirme ve Gelişim Merkezi projelerinde sahip olduğu deneyim ve uzmanlık gücü son derece yüksektir ve bu özelliğiyle öne çıkmaktadır.
Assessment Systems 27 kişilik çalışan ve 20’ye yakın Danışman kadrosuyla Türkiye’de bu alanda faaliyet gösteren en geniş ekibe sahip ölçme ve değerlendirme firmasıdır.
Bugüne kadar 3,5 milyondan fazla kişi Assessment Systems psikometrik araçlarıyle değerlendirilmiştir.
Kendi alanında ar-ge faaliyetlerine yatırım yapmakta ve bu alanda gerçekleştirdiği bilimsel yayınlarla uluslararası çevreler tarafından kabul görmektedir.
Assessment Systems, 25 yıldır Değerlendirme ve Gelişim Merkezi konusunda uzmanlaşmış İngiltere kökenli global danışmanlık firması a&dc’nin ve SHL’nin Kurucusu ve OPQ Mesleki Kişilik Envanteri’nin yaratıcısı Profesör Peter Saville tarafından kurulan Saville Consulting’in Türkiye temsilcisidir.

Levent Sevinç, Kurucu ve CEOLevent Sevinç, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 1997 yılında fakülte birincisi olarak mezun olmuş ve Davranış Bilimleri alanında yaptığı yüksek lisansını “Duygusal Zekanın Kariyer Başarısına Etkisi” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları alanında doktorasına devam eden Sevinç, bugüne kadar insan kaynakları, pazarlama yönetimi ve örgütsel davranış alanlarında yurtiçi ve yurtdışında yirmiye yakın akademik yayın gerçekleştirmiştir.Sevinç tarafından geliştirilen değerlendirme araçları, Türkiye’de çeşitli büyük ölçekli kuruluşlarda tüm insan kaynakları süreçlerinde kullanılmaktadır. Sevinç’in 2003 yılında geliştirdiği “EICOM Yetkinlik Envanteri”, Türkiye’de ilk olma özelliği taşımaktadır.2007 yılına kadar ülkemizin önde gelen banka ve holdinglerin insan kaynakları departmanlarında görev yapan Sevinç, kurumlara rekabet avantajı kazandıran en önemli kaynağın insan olduğuna ve insana ilişkin verilen kararların objektif verilere dayanması gerektiğine her zaman inandı. İnsan psikolojisini anlamaya ve davranışlarını tahmin etmeye yönelik arzusu, sektördeki deneyimleri ve akademik bilgisiyle birleşince Assessment Systems’ı kurmaya karar verdi.Assessment Systems, psikolojik ölçme ve değerlendirme alanına odaklanmış az sayıda şirketten biri olarak bugün sektörde önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Güvenilirliği ve geçerliliği uluslararası akademik çevrelerde kanıtlanmış yöntemlerle Türk firmalarına ve Türk çalışanlarına yönelik esnek ve pratik ölçme ve değerlendirme araçları sunmaktadır.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme