ARGELA MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

ARGELA MAAŞLARI

ARGELA MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


2004’te kurulan ve 2007’de Türk Telekom bünyesine katılan Argela, gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri için araştırma, geliştirme ve inovasyon faaliyetleri yürütmekte, 5G ve 5G’yi etkinleştiren teknolojiler konusunda fikri mülkiyet geliştirmektedir.
Argela, geliştirdiği çözüm ve ürünleri Türki Cumhuriyetler’den Amerika Birleşik Devletleri’ne uzanan geniş bir coğrafyadaki telekom operatörlerine ve Türkiye’deki kamu ve savunma sanayii kuruluşlarına pazarlamaktadır.
Argela, 5G ve 5G’yi etkinleştiren teknolojiler başta olmak üzere, gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri konusunda bir araştırma, geliştirme ve inovasyon merkezi olarak faaliyet göstermekte ve Amerika Birleşik Devletleri’nde başvurduğu patentler ve geliştirdiği fikri mülkiyetlerle hem Türkiye’de hem de dünyada gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri konusunda katma değer yaratmaktadır.
Argela, yurt içinde savunma sanayii kuruluşları ile işbirliği içinde stratejik projeler geliştirmektedir. Şirket, savunma sanayi ile 2013’te imzalanan Dördüncü Nesil Haberleşme Sistemi Geliştirme (ULAK) Projesi dışında, 2015 yılında imzalanan MİLAT Projesi kapsamında kamu güvenliği ağları için yazılım tanımlı ağlar projelerini gerçekleştirmektedir. Yine benzer şekilde, Ulaştırma Bakanlığı, TİB, MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü ve ASELSAN ile savunma sanayisine yönelik çeşitli projeler konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.
Argela, Türk Telekom Grup şirketleri için çözümler ve ürünler sunarken, aynı zamanda sahip olduğu ve geliştirdiği ürünleri yurt dışındaki telekom operatörlerine pazarlamaktadır.
Argela’nın çözüm portföyünde programlanabilir radyo erişim ağları, yazılım tanımlı ağlar, ağ performans izleme, smallcells (3G ve 4.5G), 4.5G makro baz istasyonları, yasal dinleme, video yönetim sistemleri ve sabit-mobil yakınsaması bulunmaktadır.
Şirket, bu çalışmaların yanı sıra, Avrupa Birliği FP7 ve Celtic projeleri kapsamında birçok üniversite ve şirket ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar ile Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkıda bulunan Argela, aynı zamanda Ar-Ge çalışmaları için AB desteği ile fon elde etmektedir. Argela’nın Türkiye’deki birçok üniversite ile gerçekleştirdiği çalışmaların arasında 4,5G ağları, yazılım tanımlı ağlar, akıllı şehirler ve evler, kendi kendini organize eden mobil şebekeler, trafik güvenlik çözümleri, bulut servisleri ve insan bilgisayar etkileşimi gibi yeni nesil teknoloji projeleri yer almaktadır.
Merkezi İstanbul’da olan Şirket’in, Ankara ve ABD’nin Sunnyvale kentinde Ar-Ge ofisleri vardır. 2015’te de yurt dışındaki varlığını, bilinirliğini artırmak, yeni müşteriler elde etmek amacıyla birçok ülkede iş ortaklıkları geliştiren Argela’nın Türki Cumhuriyetler’den Afrika’ya, Orta Doğu ve Balkanlar’dan Amerika’ya uzanan bir müşteri profili bulunmaktadır.
Yazılım Tanımlı Ağlar (MİLAT) Projesi
2015’te Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile imzalanan anlaşma çerçevesinde Argela Türk Silahlı Kuvvetleri’nin siber güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak ve Kamu Güvenliği ve 5G proje altyapılarında kullanılacak Yazılım Tanımlı Ağlar çözümünü geliştirmeye başlamıştır.
Dördüncü Nesil Haberleşme Sistemi Geliştirme (ULAK) Projesi
2013’te ilk defa telekomünikasyon dışında bir sektöre yönelen Argela, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın (SSM) Dördüncü Nesil (4G/4.5G) Haberleşme Sistemi Geliştirme (ULAK) Projesi’ni yapmaya uygun görülmüştür. Proje kapsamında; Argela, Aselsan ve Netaş firmaları işbirliği yaparak dördüncü nesil mobil iletişim teknolojilerine sahip baz istasyonlarının tüm donanım ve yazılım bileşenlerinin yurt içinde geliştirilmesi için çalışmaya başlamıştır. Proje kapsamında geliştirilecek 4.5G teknolojili baz istasyonları, hem mobil operatörlerin hem de kamu güvenliği kapsamında görev yapan kurumların kullanımına sunulacaktır.
Türkiye’nin, mobil iletişim altyapısı ithal eden bir ülke konumundan ihracat yapan bir konuma ulaşması hedefinde, büyük bir kilometre taşı niteliği taşıyan proje, Türkiye’de 4.5G teknolojisinin yerli sermaye ile geliştirilmesini hedeflemektedir.
Programlanabilir Radyo Erişim Ağları (ProgRAN)

Argela tarafından geliştirien ProgRAN, patent başvuruları yapılmış, LTE ve 5G için, Yazılım Tanımlı Ağlar tabanlı, tümüyle programlanabilir, Radyo Erişim Ağları sağlayan bir teknolojidir.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3000TL olsa da satış müdürü maaşları  13000TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3500TL-8200TL, insan kaynakları maaşları 3200TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10500TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2900TL-9900TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7200TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4500 TL dir. Mühendis maaşları 4500TL den başlayıp 16500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3900-12400 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2000 ile 8500 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2000TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme