AKYURT SÜPERMARKET MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

AKYURT SÜPERMARKET MAAŞLARI

AKYURT SÜPERMARKET MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


1983 yılında Ankara-Keçiören`de ilk mağazası olan Akyurt Besi Çiftliği`ni kurarak perakende alanında ilk yatırımını yapan Akyurt;

Müşteri memnuniyetinden ödün vermeksizin kaliteli ürünü, uygun fiyata sunmayı, insan merkezli alışveriş mekânları oluşturmayı, hijyen ve sağlık kurallarına uygun hizmet anlayışı ile güvene dayalı sağlam ilişkiler kurarak daima müşterilerinin yüzünü güldürmeyi hedeflemektedir.

Müşterilerimizle ve çalışanlarımızla olan tüm ilişkilerimizde dürüstlük,
güven, yasalara ve ahlak kurallarına uymak temel ilkemizdir.

Başarımızın temelinde sürekli gelişme, bireysel ve kolektif yaşam kalitesine verilen önem, insana ve çevreye duyulan
saygı yatmaktadır.

Akyurt, sağlıklı ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor ve edecektir.
1983 yılında Ankara Keçiören semtinde Akyurt Besi Çiftliği adı altında kurulan Akyurt, gıda ve tüketim maddelerini sağlığa uygun koşullarda Ankaralılara sunmak amacıyla kuruldu. Farkını kısa zamanda sektöre ve müşterilerine hissettiren Akyurt aynı dönemde Ankara Akyurt ilçesindeki “Besi Tesis”lerini kurarak kırmızı et üretimine başladı. Aracısız olarak, üreticiden tüketiciye kaliteli et ürünlerini müşterilerinin beğenisine sundu.

Ankaralıların güvenini ve ilgisini kazanan Akyurt, perakende sektöründe yaşanan hızlı değişim ile birlikte 1996 yılında branş mağazacılıktan zincir süpermarket mağazacılığına geçiş yaptı. Başta Demetevler olmak üzere Ankara’nın çeşitli semtlerinde mağazalar açıp 2000 yılı sonunda mağaza sayısını 6’ya çıkardı. İstikrarlı bir şekilde büyümesini sürdüren Akyurt, kriz döneminde tamamı öz kaynaktan finanse edilen 3 yeni mağazayı daha Ankaralıların hizmetine sundu.

2002 yılında farklı bir anlayışla, tüketiciye çok daha fazla seçenek sunan Etlik Osmanlı Alışveriş merkezi içerisinde 3500 m2`lik 10. mağazasını tüketicinin ilgi ve beğenisine sunan Akyurt, geniş kullanım alanına sahip bu mağazada, gıda ve ihtiyaç maddelerinin yanı sıra bir de restoran açarak mağazacılık adına o günlerde ilk sayılabilecek bir girişime imzasını attı.

2003–2004 yıllarında mülkiyeti kendine ait arsalar üzerinde Etimesgut ve Demetevler Mağazalarını faaliyete geçirerek sektördeki öncü ve yenilikçi çizgisinde iddiasını sürdürdü. 2004 sonlarında hizmete giren Yenimahalle Mağazasıyla Ankara`da 13 noktaya ulaşarak, tüketicileriyle buluşmaya devam etti. Bu dönemde eski mağazalarının tamamını yenileyip otomasyona geçirerek Ankara’lı tüketicisini bilgisayarlı, otomatik terazili kasalarla tanıştırdı ve tamamen çağdaş bir görüntüye kavuştu. Kendisine sürekli yeni hedefler çizen ve atılım içinde olan Akyurt 2005 yılı Eylül ayında Esertepe semtinde 3.750 m2 kapalı alana sahip Ayvalı Mağazasını farklı bir konseptle müşterileriyle tanıştırdı.

Ankara’nın her bölgesindeki müşterilerine biraz daha yakınlaşma heyecanı içinde olan Akyurt 2006 yılında Cevizlidere Mağazasını, 2007 yılı içerisinde ise Ankara’nın çeşitli bölgelerinde Erciyes, Pursaklar, Dikmen ve Ufuktepe mağazalarını tüketiciyle buluşturdu ve hizmet ağını genişleterek 19 şubeye ulaştı. Bulunduğu yerlerdeki üstün hizmet kalitesini, güveni, müşteri memnuniyetini tüm Ankara`ya yaymayı hedefleyen Akyurt, 20. halka olarak 700 m2 Şentepe Mağazasıyla hedefine doğru bir adım daha atmış oldu.

Kaliteli hizmet anlayışından taviz vermeden bulunduğu bölgelerde yeni Akyurt’ları tüketiciyle buluşturarak zincirine yeni halkalar ekleyen Akyurt, Besim Ömer mağazasını hemen ardından hızlı bir büyüme ile 500 m2 satış alanına sahip Güneşevler mağazası ile 22. satış noktasını hizmete sundu. 2008 yılına yeni bir anlayışla iyi bir başlangıç yapan Akyurt, APM Perakende Mağazacılık adı altında farklı bir şirket yapısı ve konseptiyle, Geçmişten günümüze geleneksel çarşı kültürünü yaşatmak amacıyla, A City AVM’ de “Ankara Mısır Çarşısı”nı yeni formatı ile çok alternatifli alışveriş olanağı sunduğu bir konseptle müşterilerine sunarak önemli bir atılım daha gerçekleştirdi.

Akyurt, büyümesini sürdürerek sektördeki liderliğini güçlendirmiş, 2009 yılında Akdere mağazası ve 2300 m2 satış, 1200 m2 depo toplam 3500m2’lik alanı, farklı mimari tasarımı ve teknolojik yeniliklerle dizayn edilen Ufuktepe mağazasını müşterilerinin beğenisine sundu.

2010 yılının ilk satın almasını gerçekleştiren Akyurt, Ankara`nın önemli yerel marketlerinden olan Taş-Et marketlerin 10 şubesini satın alarak Ankara‘da ki bölgelerini genişletti. Dereboyu, Doğukent, Ege, Kızılay, Misket, Natoyolu, Tuzluçayır ve Yeşilbayır semtleriyle beraber 25 olan mağaza sayısını 35’e çıkardı.

Akyurt, gördüğü ilgiyle mağaza sayısını kısa sürede arttırmış, 2010 yılı Mart ayında şube zincirine Gazino ve Şentepe Seval mağazalarını da ekledi.

2010 yılında Akyurt Süpermarket AŞ Ankara dışındaki ilk yatırımını Konya’ya yaptı. Binkonut, Çaybaşı, Bosna ve daha sonrasında Beşyol mağazalarını Konya halkının hizmetine sundu.

2014 yılında mevcut mağazalarında yenilenmeye giden Akyurt, sadece kırmızı tabela rengini siyaha çevirmekle kalmadı, mağazalarını Gurmella Unlu Mamüllerle birleştirerek gurme mağazacılık adına tamamen özgün konseptler oluşturdu. Besim Ömer mağazasıyla başlayan konsept değiştirme sürecinde son olarak yenilenen Yeşilbayır şubesi ile mevcut mağazalarının %25’nin konseptini ve tüm mağaza içi dinamiğini yeniden inşaa etti.

2016 yılı itibari ile Akyurt 39 mağazası ile müşteri odaklı hizmet anlayışını en iyi mekânlarda, en iyi hizmet ile en kaliteli ürünü en hesaplı fiyata ve sevgiyle müşterilerine sunmaya, sağlam ve emin adımlarla büyümeye devam ediyor.


Akyurt Süpermarket, PERDER (Perakendeciler Derneği) kurucu üyesi olup, halen Yönetim Kurulunda görev almaktadır.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3300TL olsa da satış müdürü maaşları  12800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3200TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3400TL-9800TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3000TL-10800TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2700TL-9500TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7300TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4200 TL dir. Mühendis maaşları 4200TL den başlayıp 12500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3700-12600 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2400TL ile 9500 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme