AKSA DOĞALGAZ MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

30 Eylül 2016 Cuma

AKSA DOĞALGAZ MAAŞLARI

AKSA DOĞALGAZ MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:


Temelleri 1950’li yıllarda atılan Kazancı Holding, 60 yılı aşan yolculuğunda her zaman müşteri memnuniyeti ve güven ilkelerini temel alarak; jeneratör üretimi, doğalgaz dağıtım faaliyetleri, enerji santralleri kurulumu ve enerji üretimi, elektrik enerjisi toptan satışı ve elektrik dağıtım faaliyetleri ile enerji sektörünün lider firmalarından biri olmuştur. Enerji sektöründeki yatırımlarının yanı sıra 2000’li yıllarda tarım ve turizm alanlarında çeşitli yatırımlarda bulunan Kazancı Holding şu anda ülkemiz ekonomisine yaptığı yatırımlar, ödediği vergiler ve yarattığı istihdam ile önemli katkılar sağlamaktadır.

Aksa Jeneratör, Türkiye jeneratör pazarının lider ve 100’ü aşkın ülkeye jeneratör ihracatı ile Türkiye’nin en büyük ihracatçı firmalarındandır. Üretimini Türkiye ve Çin’de bulunan fabrikalarında gerçekleştirmektedir.

Aksa Enerji, Türkiye’nin enerji lideri olma yolundaki yatırımlarına devam etmektedir. Elektrik dağıtım bölgeleri ve çeşitli kaynaklardan gerçekleştirdiği üretim ile Türkiye’nin en saygın enerji firmalarından biri olan Aksa Enerji, yakın gelecekte Türkiye’nin uluslararası enerji politikalarındaki etkin rolüne daha fazla katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Aksa Servis ve Yedek Parça, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı amaç edinmiş, satış sonrası hizmetleri veren çeyrek asırlık bir firmadır. Deneyimi, 7/24 hizmet anlayışı ve periyodik bakım ve yedek parça imkânları ile müşterilerinin her zaman yanındadır.

Aksa Jeneratör Kiralama, Türkiye’de gerçekleştirilen büyük organizasyonların enerji temininin sorunsuz gerçekleştirilmesinde ve dönemsel enerji ihtiyaçlarında müşterilerinin yanında olmaya, 1998’den bu yana devam etmektedir.

Aksa Tarım, 2004 yılından bu yana tarım sektörüne getirdiği kurumsal yapısı ile dış mekân süs bitkiciliği, fidancılık besicilik ve süt sığırcılığı alanlarında sektöre yön veren firmalar arasında yerini almıştır.

Aksa Turizm, Turizm alanında Antalya – Kemer Göynük Beldesinde 109.000 m²’ lik bir alanda yerleşik 5 yıldızlı oteli, Mirada Del Mar ve Kayseri – Erciyes’te kayak otelleri, Mirada Del Lago ve Mirada Del Monte ile en güzel tatil anlarını yaşatmak için hizmet vermektedirler.

AKSA DOĞALGAZ DAĞITIM A.Ş.
Aksa Doğalgaz; doğa dostu, güvenli ve temiz yakıt doğal gazın ekonomik bir alternatif olarak; kentleşme ile artan hava kirliliğine karşı, dünyada ve Türkiye’de giderek daha yoğun kullanılmaya başlanması ile birlikte, doğal gaz dağıtım sektöründe güçlü bir şekilde var olmak ve hizmet sunabilmek için bir çatı şirketi olarak 2002 yılında kurulmuş ve faaliyette bulunduğu hemen her bölgede hızla yatırımlara başlamış, tüketiciye doğal gaz konforunu kaliteli bir hizmet anlayışıyla ulaştırmayı bir ilke olarak benimsemiştir.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan lisans hakkı kazandığı ve devraldığı toplam 20 Lisans Bölgesindeki bağlı şirketleriyle, 29 ilin sınırları içerisinde yer alan 25 il merkezi ile 107 ilçe ve beldede doğal gaz dağıtım faaliyetlerine devam eden Aksa Doğal Gaz; gerçekleştirdiği 2,4 Milyar TL değerindeki yatırımları ile toplam şebeke büyüklüğünü 21.000 kilometrenin, abone sayısını 2.2 Milyonun üzerine taşımış ve 2016 yılında 8,2 Milyar Metreküp gaz dağıtımı gerçekleştirmiştir. 2016 yılında Türkiye’nin ulaştığı toplam doğal doğal gaz şebeke uzunluğunun %18’ini Aksa Doğalgaz şebekesinin oluşturduğu dağıtım sektöründe; Türkiye’de dağıtılan tüm doğal gazın %16’sı Aksa Doğalgaz dağıtım şebekesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Aksa Doğalgaz bu büyüklüğü ile Doğalgaz Dağıtım Sektöründeki en büyük özel şirket haline gelmiş; Türkiye’nin en büyük şirketleri sıralamasında ise ilk elli kuruluş arasına yerleşmiştir.

Dağıtım yaptığı bölgelerdeki 13 milyon nüfus ve yaklaşık 3.8 milyon potansiyel müşterisi ile piyasada etkin bir rol ve sorumluluğa sahip olmanın bilinciyle hareket eden Aksa Doğal Gaz’ın, devam eden yaklaşık 450 milyon TL tutarındaki 2017 yatırım bütçesiyle, toplam yatırım değeri 2,8 milyar TL seviyesini aşacak ve bu yatırımlar ile 2017 yıl sonunda dağıtım şebekesi 25.000 km seviyesine ulaşacaktır.

Aksa Doğalgaz, genişleyen dağıtım bölgeleri ve yatırımları ile ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürmektedir. Kuruluşundan bugüne kadar yüksek kalitede ve ekonomik hizmet ulaştırdığı aboneleri ile enerji alanında ülke ekonomisine 17 Milyar TL’ye yaklaşan tasarruf sağlamış; yarattığı istihdamın yanı sıra, doğrudan ve dolaylı olarak 15.000 vatandaşımıza daha iyi iş olanakları sunmuştur. Ayrıca; dağıtım yatırımlarının neticesinde oluşan sektörel ek büyüklükle, 2016 yıl sonu itibariyle 16.4 Milyar TL’lik bir doğal gaz dönüşüm piyasası oluşturmuş; bunun da yaklaşık olarak 12.4 Milyar TL’si fiili olarak gerçekleşmiştir. Doğal gazın ulaştığı bölgelerde, enerji çeşitliliğine getirdiği avantajla birlikte sanayi yatırımlarının hızlanması ve buna bağlı olarak istihdamın artması da sağladığı bir diğer katkıdır.

Aksa Doğal Gaz faaliyetlerini sürdürdüğü her alanda ve bölgede; alanındaki tecrübesiyle vizyonunu genişletmeyi, büyümeyi ve ülke ekonomisine katkısını arttırmayı kaçınılmaz bir görev olarak kabul etmektedir.

MİSYONUMUZ
Deneyimlerimiz ve eğitimli kadromuzla; hizmet kalitesinden ödün vermeden müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak ve sürekli gelişmeyi hedef alarak güvenli gaz arzı sağlamak.

VİZYONUMUZ
Türkiye’de ve dünyada Sektörünün itibarlı şirketlerinden biri olarak Enerji stratejilerinde aktif rol oynamak ve doğal gaz sektörünün gelişimine ve işleyişine destek olmak.

KALİTE POLİTİKAMIZ
Müşteri odaklılık ilkesiyle, uygun teknolojileri mühendislik disiplinine uygun şekilde kullanarak, müşterilerine sürekli ve güvenilir gaz arzı sağlamak,

Tüm paydaşlarının beklentilerine duyarlı olarak, yasal sorumluluklarını yerine getirmek ve hizmette kaliteyi sürekli gelişime açık tutarak en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak,

Sürdürülebilir gelişme için ihtiyaçları (eğitim, insan ve diğer) doğru belirlemek ve toplam kalite felsefesine uygun olarak sürekliliğini sağlamak,

Temasta olduğumuz paydaşlarımızla; dürüst, şeffaf, etik, anlaşılabilir, sürdürülebilir bilgi alış verişinde bulunarak, karşılıklı güven, saygı ve açıklığa dayalı sürekliliği olan bir ilişki kurmaktır.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ
Faaliyetlerimizdeki çevresel etkilerimizi güvenli bir şekilde minimize ederek tüm paydaşlarımızla uyumlu bir işbirliği içerisinde olmak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak.

İlgili çevre mevzuatlarının gereklerine uygun, ISO 14001 çevre ve OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri dahilinde sürekli gelişmeyi hedef alarak, çevreye ve yaşam kalitesine artı değer katmak.

Doğal kaynakları verimli şekilde kullanarak, atıkları minimuma indirmek ve kirliliği kaynağında önlemek.

Yüklenici firmaların faaliyetlerinden kaynaklanan olası çevre etkenlerini kontrol altında tutmak.

Gerekli gördüğü tüm paydaşlarına eğitim ve uygulamalar konusunda destek vererek gelişmeyi ve sürekliliği etkin kılmaktır.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI
AKSA Doğalgaz insanı en değerli varlığı kabul ederek, faaliyetleri içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine birinci önceliği vermektedir.

Organizasyonumuz içerisinde yer alan faaliyetlerin her kademesinde iş sağlığı ve güvenliği hedeflerini oluşturarak yönetmek, tüm çalışan ve paydaşları için güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak, yöneticilerimizin sorumluluğunda olup, tüm çalışanlarımızdan; oluşturulan OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemine uygun hareket ederek, sistem ve yasal gerekler dahilinde, olası tehlikeleri belirlemek, riskleri değerlendirmelere katkı sağlamak ve gerekli tedbirlere uygun şekilde operasyonlarını güvenli olarak yürütmek konusunda tavizsiz uyum beklenir.

Bu beklenti AKSA projelerinde görev alan taşeron ve tedarikçilerimizi de kapsamaktadır.

Sürekli gelişimi, tüm faaliyetlerinde değişmez hedef kabul eden AKSA Doğalgaz, tüm kazaların önlenebilir olduğuna ve sıfır kaza hedefine bu sayade ulaşacağına inanmakta ve tüm faaliyetlerini bu hedef doğrultusunda yönetmektedir.

AKSA Doğalgaz faaliyet alanı içerisinde tabi olduğu tüm yasal gereklere uygun olarak faaliyetlerini sürdürmeyi ve etik değerlere uygun davranmayı ilke edinmiştir.

AKSA Doğalgaz, Eğitim programları aracılığıyla, şirket ve taşeron çalışanlarına, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygun beceri ve yetkinlikler kazandırmayı, ilgili taraflarına (kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri vd.) verdiği eğitimlerle kişisel farkındalıklarını artırmayı amaçlar.

Sosyal olaylara karşı sorumluluklarını tüm paydaşlarıyla birlikte çalışarak yerine getirmeyi, sağlık ve güvenlik kültürünün gelişimine katkı sağlayarak yaşanabilir, güvenli bir çevre oluşturmayı hedefler.
Gerçek sermayesinin insan kaynağı olduğuna inanan Aksa Doğal Gaz, İnsan Kaynakları Politikasını Kazancı Grubu’nun değerleri üzerine kurmuştur.

Müşterilerimize kaliteli hizmet sunabilmek için; çalışanlarımıza mesleki, düşünsel ve davranışsal bilgi ve becerilerini geliştirme olanakları sağlayarak, iş verimliliklerini sürekli arttırmakta ve kuruluşumuzu geleceğe taşıyacak yetkinlik, bilgi birikimi ve gelişim potansiyeline sahip, kurum kültürümüze uygun takım arkadaşlarını AKSA ailesine dahil etmektedir.

Mükemmellik kültürüyle, çalışanlarımızın performansını en iyi şekilde değerlendirmeyi ve mutluluklarını en üst düzeyde tutmayı amaçlayan AKSA Doğal Gaz aynı zamanda, çalışanlarının ailelerine de verdiği değer ve sadakat ortamıyla kurum hedeflerine birlikte ulaşmayı hedeflemektedir.

AKSA Doğal Gaz Grubu içinde yer alan tüm şirketlerimizin organizasyon yapısını; takımdaş, değişime açık, verimli, kurumsal değerlere uygun kişilerden oluşturmak, bu kişileri mükemmellik kültürü doğrultusunda sürekli geliştirmek ve tüm çalışanlarımızın gurur duyacakları bir kuruluş haline getirmek temel amacımızdır.


Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme