ACCENTURE MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

29 Eylül 2016 Perşembe

ACCENTURE MAAŞLARI

ACCENTURE MAAŞLARI:
2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:

Küresel anlamda iş dünyasına renk kattığını düşündüğüm şirket. türkiye ofisi ise çok güzel bir vahşi kapitalizm örneğidir. yapı şöyle işler; önce mezun olmaya yakın çocuklar için çok güzel bir reklam kampanyası başlar. üniversiteden mezun olmaya ramak kalmış arkadaşımız , tecrübesiz fakat zeki gencimiz 'evet accenture'da çalışmalıyım diye düşünmeye başlar'. buradan yeni mezun çocuklar bir nevi kamyona doldurulur gibi belirlenir ve işe alınır. iş dünyasının pis yüzünü görmemiş bu çocuklar haftasonu dahil olmak üzere günde en az 10 saat çalışmaya bırakılır. genelde başlarında yeni 'manager' olmuş fakat insan yönettiğinin farkında olmayan biri tarafından projede çalıştırılır. e normaldir, zira daha dün modern dünya kırbacına maruz kalmış bu arkadaştan lider çıkma ihtimali pek beklenmemelidir. akşam sekizden önce işten çıkmanın 'oo bugün erken çıkıyorsun' tadında bir atmosfer ile bakıldığı bu gençler, bir kaç sene çalışıp kaçarlar. sonra piyasa tarafından %30-%40 zam ile yeni bir iş fırsatı bulduklarında tereddüt etmeden iş hayatlarında önemli bir karar verirler. ama yönetim bundan gayet memnundur zira bu tecrübe kazanmış çocuk artık daha fazla kazanmak isteyecektir. (tabi bu çocukların içinden bir kaç tanesi 5 sene sonrasının kırbaçlısı olarak kalmalıdır) e bu da çok hoş bir durum değildir. gelsin yeni mezun 3 kuruşa sistemi çalıştırılır. yeni mezun arkadaşımız önemlidir. zira 'yönetici' , 'kıdemli yönetici' ve 'ortak' sınıfının maaşları bu çocuklarca ödenir. bu arada işten çıkarılmak oldukça normaldir. fazla motivasyon kırılmasın sebebi ile mümkün olduğu kadar gizli tutulur.


hep kötü değil tabi, arada bir iyi yöneticiler de çıkar. ama yöneticiler için de önemli olan şirketin ekseni etrafında dönen 5-6 kişiye kişisel yakınlık kurmaktan geçer. bu eksene yaklaşamayanlar için kariyer yolu çok iç açıcı olmayabilir. özetle şirket içinde iyi bir kariyer yolu vardır. ama işi nasıl yaptığından ziyade nasıl gösterdiğin ve ilişkiler daha önemlidir.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3000TL olsa da satış müdürü maaşları  13000TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3500TL-8200TL, insan kaynakları maaşları 3200TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3400TL-10500TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 2900TL-9900TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 7200TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4500 TL dir. Mühendis maaşları 4500TL den başlayıp 16500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3900-12400 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2000 ile 8500 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2000TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme