ABDİ İBRAHİM MAAŞLARI - 2020, maaşları, mülakat, iş ilanları, yorumlar, işe giriş, ne iş yapar

Hot

29 Eylül 2016 Perşembe

ABDİ İBRAHİM MAAŞLARI

ABDİ İBRAHİM MAAŞLARI: 2016-2017 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:

"İnsana değer verme"nin yanı sıra, değerler listesini "güvenilirlik, girişimcilik ve yenilikçilik, kaliteye odaklanma, müşteri odaklılık, başarma azmi ve çevreye saygı" ile oluşturan Abdi İbrahim, bu değerleri uygulamaya geçirecek insan kaynağını titiz bir süreçten geçirerek oluşturmaktadır.
Abdi İbrahim, ihtiyaçları doğrultusunda deneyimli veya yetiştirilmek üzere deneyimsiz eleman alımları yapmaktadır. Deneyimsiz pozisyonlarda eğitim altyapısı kuvvetli ve öğrenmeye açık adaylar, deneyimli pozisyonlarda ise konusunda tecrübeli ve firmaya katkısı olabilecek adaylar tercih edilmektedir. İşe alınacakları bölümden bağımsız olarak, tüm adayların yapacakları işe göre farklı seviyelerde beklenen, ancak tüm pozisyonlarda aranılan ortak yetkinliklerinin bulunması gerekmektedir.
Yapılandırılmış araçları da içeren işe alım süreçleri ile adaylardan beklenilen yetkinlik ve teknik becerilerin ölçümü titizlikle yapılırken, aday seçme kararları buna göre verilmektedir.
Toplu İşe Alım Programları
Tıbbi Tanıtım Temsilcisi Yetiştirme Programı
Abdi İbrahim olarak ilaç sektörüne yeni yetenekler kazandırmayı amaçladığımız işe alım süreçlerinden biri Tıbbi Tanıtım Temsilcisi Yetiştirme Programı’dır.
Tıbbi Tanıtım Temsilicisi Yetiştirme Programı, Abdi İbrahim’in uzun yıllara dayalı sektör deneyimi ve bilgi birikimini genç nesillere aktarmayı hedefleyen ve sektöre genç, dinamik ve tutku ile çalışan yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen, seçme, yerleştirme ve eğitim aşamalarından oluşan bir yetenek programıdır
Bu program kapsamında, üniversite eğitimini tamamlamış, ilaç sektöründe deneyimi bulunmayan ve kariyerine Tıbbi Tanıtım Temsilcisi olarak adım atmak isteyen genç yetenekler için çok aşamalı bir seçme ve değerlendirme süreci tanımlanmıştır. Bu süreç kapsamında adaylar öncelikle çeşitli kariyer portalları üzerinden yayınlanan Tıbbi Tanıtım Temsilcisi ilanına başvurularını gerçekleştirirler. Tüm başvurular incelenir ve pozisyonun temel kriterlerine uygun bulunan adaylar Online Değerlendirme Uygulamaları’na davet edilir. Online uygulamalarda başarılı olan adaylar ise yaklaşık yarım gün süren, grup çalışması ve bireysel çalışmalardan oluşan Değerlendirme Merkezi uygulamalarında Tıbbi Tanıtım Temsilcisi pozisyonunun gerektirdiği yetkinlikler çerçevesinde bir değerlendirme aşamasından geçerler. Değerlendirme sürecini başarılı olarak tamamlayan adaylar mesleki eğitim almak üzere yaklaşık 7 hafta süren Abdi İbrahim Temel Eğitim programına davet edilir. Eğitim ve oryantasyon sürecini başarıyla tamamlayan adaylar ise Abdi İbrahim Pazarlama&Satış Genel Müdürlüğü bünyesindeki çeşitli tedavi alanlarında Tıbbi Tanıtım Temsilcisi olarak göreve başlarlar.
Asistan Ürün Müdürü Adayı Yetiştirme Programı
Asistan Ürün Müdürü Adayı Yetiştirme Programı, ilaç sektörünün dinamiklerine hakim, saha deneyimi kazanmış, işin mutfağını iyi bilen, Pazarlama bakış açısına sahip ve stratejik düşünebilen, yenilikçi ve yaratıcı Pazarlama profesyonelleri yetiştirmeyi hedeflemektedir.
Asistan Ürün Müdürü Adayı Yetiştirme Programı, lisans eğitimini tamamlamış, iyi derecede İngilizce bilgisine sahip ve Pazarlama alanında bir kariyer hedefleyen genç yeteneklere yönelik bir programdır.
Asistan Ürün Müdürü Adayı olmak üzere başvuru yapan adaylar aşamalı olarak Online Değerlendirme Uygulamaları, Değerlendirme Merkezi uygulamaları ve İngilizce Yeterlilik Sınavı’na davet edilirler. Değerlendirme Merkezi uygulaması Asistan Ürün Müdürü adayının sahip olması gereken, Müşteri Odaklılık, Yenilikçilik, Sunum Becerisi gibi yetkinliklerin değerlendirildiği grup çalışması ve bireysel çalışmalardan oluşur. Tüm bu aşamalarda başarılı olan adaylar, Tıbbi Tanıtım Temsilcisi pozisyonuna yönelik hazırlanan Temel Eğitim Programı’na dahil olurlar. Eğitim sürecini başarıyla tamamlayanlar ise en az 1 yıl süreyle Tıbbi Tanıtım Temsilcisi olarak sahada görev yaparlar. Bu sürecin sonunda, gerçekleştirecekleri bir proje sunumu sonrası Pazarlama&Satış ve İnsan Kaynakları yöneticilerinin değerlendirmesi sonucu başarılı olan adaylar Asistan Ürün Müdürü olarak atanır.
İnsan Kaynakları Planlama ve Yetenek Yönetimi Süreçleri

Abdi İbrahim'in yerel ve global pazardaki rekabetçi büyüme hedefleri, çalışanlara gelişim ve kariyer adına birçok fırsat sunmaktadır. Bu fırsatlar, farklı alanlarda deneyim elde etme veya belli bir alanda derinleşme olarak özetlenebilmektedir. Performans, Abdi İbrahim kültürünün olmazsa olmazıdır. Potansiyel ise geleceği belirlemektedir. Potansiyel konusunda 360° yetkinlik değerlendirmesi ve gelişim merkezi gibi çalışmalarla, çalışanlara geribildirim sağlanmaktadır. Çalışanın ve kurumun gelecek hedefleri doğrultusunda gelişim planlama çalışmaları yapılmaktadır.

Satış maaşları yeni çalışanlar için 3600TL olsa da satış müdürü maaşları  13800TL seviyelerine kadar çıkmaktadır. Pazarlama maaşları 3600TL-8500TL, insan kaynakları maaşları 3600TL-9600TL, finans maaşları ve muhasebe maaşları 3900TL-10600TL, tedarik zinciri maaşları ve ithalat ihracat maaşları 3000TL-9700TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Stajyer maaşları ise 1000TL dir. Mağaza müdürü maaşı 8500TL iken, mağaza müdür yardımcısı maaşı 4800 TL dir. Mühendis maaşları 4800TL den başlayıp 15500TL ye kadar çıkmaktadır. Teknisyen maaşları ise 3100-12800 TL aralığındadır. Çağrı merkezi maaşları ise 2500 ile 8200 TL arasındadır. Denetçi maaşlarının 2250TL ile 9000 TL aralığında olduğu tahmin edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme